ΟΥΡΑΝΙΑ ΠΟΛΙΤΕΙΑ! ΤΟ ΤΑΞΙΔΙ ΜΑΣ ΣΤ' ΑΣΤΕΡΙΑ!

Το μονοπάτι προς την αυτογνωσία! Ένα υπέροχο ταξίδι στον κόσμο της ψυχής...

Έλα και εσύ μαζί μας σε αυτό το ταξίδι, για να φτιάξουμε όλοι μαζί έναν υπέροχο κόσμο!

Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 17 Δημοσιεύσεις ] 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: OΝΕΙΡΑ.. ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΣΕ ΠΟΙΟΥΣ;
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 24 Οκτ 2007 13:04 
Χωρίς σύνδεση
Αστεροειδής
Αστεροειδής
Άβαταρ μέλους

Θα ήθελα να ρωτήσω, υπάρχουν κάποια ζώδια στα οποία "βγαίνουν" τα όνειρα; Η μητέρα μου για παράδειγμα (Δίδυμος), όταν βλέπει "άσχημα" όνειρα παίρνει όλη την οικογένεια τηλέφωνο για να προσέχουμε και συνήθως κάτι γίνεται. Εγώ βλέπω μερικές φορές έντονα όνειρα, αλλά δεν μπορώ να πω οτι μπορώ να τα συνδέσω με κάτι καλό ή κακό.

Ξέρετε αν έχει σχέση μόνο με τις ψυχικές ικανότητες ενός ζωδίου;

Ευχαριστώ

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 24 Οκτ 2007 15:54 
Χωρίς σύνδεση
Αστέρι
Αστέρι
Άβαταρ μέλους

Εγώ που έχω όψεις Ποσειδώνα με κρόνο και Ποσειδώνα με Άρη μπορώ να πώ πως βγαίνουν κάποια απο τα όνειρα που βλέπω, ξέρω βέβαια ποιά πρόκειται να βγούν και ποιά όχι.......... (διαίσθηση), κι άς μην ανήκω στα ζώδια του νερού αλλά του αέρα !!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 24 Οκτ 2007 16:08 
Χωρίς σύνδεση
Αστέρι
Αστέρι
Άβαταρ μέλους

amalia έγραψε:
Εγώ που έχω όψεις Ποσειδώνα με κρόνο και Ποσειδώνα με Άρη μπορώ να πώ πως βγαίνουν κάποια απο τα όνειρα που βλέπω, ξέρω βέβαια ποιά πρόκειται να βγούν και ποιά όχι.......... (διαίσθηση), κι άς μην ανήκω στα ζώδια του νερού αλλά του αέρα !!

Σιγά μην δεν με επιρρέαζε και μένα ο ανάδρομος...............
καλέ όψη Ποσειδώνα με Δία έχω και όχι Ποσειδώνα κρόνου, έχω χαζέψει και γώ..........

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 24 Οκτ 2007 22:39 
Χωρίς σύνδεση
Αστεροειδής
Αστεροειδής
Άβαταρ μέλους

Βλέπω κι εγώ πολλά όνειρα... τυχαίνει να υπνοβατώ όμως και μερικές φορές αυτά που βλέπω τα πραγματοποιώ στον ύπνο μου ταυτόχρονα.
Απίστευτες καταστάσεις!!!!
Αυτό που νοιώθω το πρωί είναι κούραση, πάντα θυμάμαι τι είδα στον ύπνο μου, δεν ξέρω βέβαια ότι υπνοβάτησα (το μαθαίνω από την οικογενειά μου), αλλά ξέρω αν το όνειρο θα βγει σε καλό ή όχι. Το διαισθάνομαι.... νοιώθω περίεργα.. και δεν μπορώ να χαλαρώσω.. (ιδιαίτερα αν είναι κάτι άσχημο).
Πρέπει να έχω κι εγώ σύνοδο Δία με Ποσειδώνα, αν θυμάμαι καλά... :smt051

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: Re: Όνειρα.. βγαίνουν και σε ποιούς;
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 30 Οκτ 2007 00:27 
Χωρίς σύνδεση
Αστεροειδής
Αστεροειδής
Άβαταρ μέλους

Καλησπέρα !!.
Θέλω να πώ πως είμαι ιδιαίτερα συνδεδεμένη με τα όνειρά μου...
Βλέπω συνεχώς νεκρούς συγγενείς μου στα όνειρά μου που μου μιλάνε...
Είμαι σκορπιός...

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: Re: Όνειρα.. βγαίνουν και σε ποιούς;
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 31 Οκτ 2007 02:31 
Χωρίς σύνδεση
Συντονιστής
Συντονιστής
Άβαταρ μέλους

skorpinaki έγραψε:
Καλησπέρα !!.
Θέλω να πώ πως είμαι ιδιαίτερα συνδεδεμένη με τα όνειρά μου...
Βλέπω συνεχώς νεκρούς συγγενείς μου στα όνειρά μου που μου μιλάνε...
Είμαι σκορπιός...

Αγαπητή φίλη skorpinaki

Οι δικοί μας άνθρωποι μπορεί να γίνουν, πολλές φορές, οδηγοί και προστάτες μας. Ίσως γι' αυτό και παρουσιάζονται συχνά στα όνειρά σου!

Στη δική μου περίπτωση, παρουσιάζονται στα όνειρά μου, σε κρίσιμες περιόδους στη ζωή μου και με συμβουλεύουν.

Κάποτε πήρα μία σημαντική απόφαση, σε σχέση με ένα σπίτι που είχε χτίσει η γιαγιά μου. Δεν ήξερα αν είχα πράξει σωστά...

Το ίδιο βράδυ ήρθε η γιαγιά μου στο όνειρό μου, μου έπιασε τα χέρια και μου είπε "παιδί μου, έκανες πολύ καλά"... Και τότε ησύχασα...

Για το ίδιο θέμα, είχα δει και το πατέρα μου, ο οποίος μου υπέδειξε κάποια πράγματα, που στην πορεία επαληθεύτηκαν....

Τελικά, οι δικοί μας άνθρωποι, αν και έχουν περάσει σε μία άλλη διάσταση δείχνουν να ενδιαφέρονται για μας και να μας νοιάζονται...

Α! Έχω και εγώ σύνοδο Δία - Ποσειδώνα!!!!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 31 Οκτ 2007 10:45 
Χωρίς σύνδεση
Αστέρι
Αστέρι
Άβαταρ μέλους

Mήπως τελικά θα έπρεπε να αναλύσουμε λίγο τις όψεις Δία - Ποσειδώνα, τι σημαίνουν και πώς μας επιρρεάζουν....???
Εικόνα

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 31 Οκτ 2007 22:27 
Χωρίς σύνδεση
Αστεροειδής
Αστεροειδής

Καλησπερα ειμαι ιχ8εις και οτιδηποτε δω στον υπνο μου γινεται πραγματικοητα. Πολλες φορες με κουραζει και με αγχωνει γιατι συνηθως βλεπω τι προκειται να συμβει σε αλλους (οχι απαραιτητα σε κοντινους μου αν8ρωπους). Σπανια βλεπω για εμενα...

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 01 Νοέμ 2007 17:17 
Χωρίς σύνδεση
Αστέρι
Αστέρι
Άβαταρ μέλους

Λέω να κάνω την αρχή..... αν κάνω λάθος με διορθώνετε,
o Ποσειδώνας εκφράζει την ψυχή την ψευδαίσθηση τον πόνο
ο Δίας εκφράζει την σοφία το όραμα την ανάπτυξη και τις πεποιθήσεις μας
άρα μπορούμε να πούμε πως οι όψεις Δία - Ποσειδώνα αφορούν την ψυχή και τις ψευδαισθήσεις μας σε συνδυασμό τώρα (Δίας) με τα οράματα μας και τις πεποιθήσεις μας, επηρεαζόμαστε (υποσυνείδητα) πάντα απο αυτά που θέλουμε ή που ξέρουμε και φοβόμαστε να παραδεχτούμε, με αποτέλεσμα αυτές οι σκέψεις να εκφράζονται μέσα απο τα όνειρα μας!!!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 18 Νοέμ 2007 23:33 
Χωρίς σύνδεση
Αστεράκι
Αστεράκι
Άβαταρ μέλους

amalia έγραψε:
άρα μπορούμε να πούμε πως οι όψεις Δία - Ποσειδώνα αφορούν την ψυχή και τις ψευδαισθήσεις μας σε συνδιασμό τώρα (Δίας) με τα οράματα μας και τις πεποιθήσεις μας, επηρεαζόμαστε (υποσυνείδητα) πάντα απο αυτά που θέλουμε ή που ξέρουμε και φοβόμαστε να παραδεχτούμε, με αποτέλεσμα αυτές οι σκέψεις να εκφράζονται μέσα απο τα όνειρα μας!!!

Σωστή ερμηνεία!!!

Τα άτομα που έχουν σύνοδο Δία - Ποσειδώνα διαθέτουν ένα έμφυτο ταλέντο στη μουσική, στις καλές τέχνες και είναι δημιουργικά.

Έχουν, επίσης, μία έντονη κλίση στη μεταφυσική και τον εσωτερισμό.

Χρειάζεται να αναπτύξουν μία αυτοπειθαρχία για μπορέσουν να υλοποιήσουν τις κλίσεις τους και τα ταλέντα τους και να βρουν την ισορροπία ανάμεσα στον κόσμο του ονείρου και την πραγματικότητα.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 20 Νοέμ 2007 13:37 
Χωρίς σύνδεση
Αστέρι
Αστέρι
Άβαταρ μέλους

Star knight έγραψε:
amalia έγραψε:
άρα μπορούμε να πούμε πως οι όψεις Δία - Ποσειδώνα αφορούν την ψυχή και τις ψευδαισθήσεις μας σε συνδιασμό τώρα (Δίας) με τα οράματα μας και τις πεποιθήσεις μας, επηρεαζόμαστε (υποσυνείδητα) πάντα απο αυτά που θέλουμε ή που ξέρουμε και φοβόμαστε να παραδεχτούμε, με αποτέλεσμα αυτές οι σκέψεις να εκφράζονται μέσα απο τα όνειρα μας!!!

Σωστή ερμηνεία!!!

Τα άτομα που έχουν σύνοδο Δία - Ποσειδώνα διαθέτουν ένα έμφυτο ταλέντο στη μουσική, στις καλές τέχνες και είναι δημιουργικά.

Έχουν, επίσης, μία έντονη κλίση στη μεταφυσική και τον εσωτερισμό.

Χρειάζεται να αναπτύξουν μία αυτοπειθαρχία για μπορέσουν να υλοποιήσουν τις κλίσεις τους και τα ταλέντα τους και να βρουν την ισορροπία ανάμεσα στον κόσμο του ονείρου και την πραγματικότητα.

Eυχαριστώ Star knight.... με κάνεις πολύ χαρούμενη που κατάφερα να το ερμηνεύσω!!
Πές μας κι' άλλα....

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 26 Φεβ 2008 12:37 
Χωρίς σύνδεση
Αστεροειδής
Αστεροειδής
Άβαταρ μέλους

ΚΑΛΗΜΕΡΑ...

ΕΓΩ ΣΑΝ ΙΧΘΥΣ ΕΙΜΑΙ ΛΙΓΟ ΓΚΑΝΤΕΜΟ ΜΕ ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΜΟΥ... ΟΤΙ ΔΩ ΣΥΝΗΘΩΣ ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΟΥΜΑΙ ΓΙΑ ΚΑΚΟ.. ΒΓΑΙΝΕΙ... ΕΧΩ ΦΤΑΣΕΙ ΣΤΟ ΣΗΜΕΙΟ... ΝΑ ΜΗΝ ΛΕΩ ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΘΕΩΡΟΥΝ... ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΗ ΑΛΛΑ ΤΕΛΙΚΑ ΒΓΑΙΝΩ ΑΛΗΘΙΝΗ...
ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΓΙΑ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΡΟΚΥΨΟΥΝ ΕΓΩ ΗΔΗ ΕΧΩ ΕΝΗΜΕΡΩΘΕΙ.. ΑΠΟ ΤΟ ΥΠΟΣΥΝΕΙΔΗΤΟ ΜΟΥ... ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΑΝΑΤΡΕΨΩ... ΑΠΛΑ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ... cry

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 16 Μαρ 2008 16:44 
Χωρίς σύνδεση
Αστεροειδής
Αστεροειδής

με ποσειδωνα στον πρωτο οικο και μαυρη σεληνη [λιλιθ] στον σκορπιο και σεληνη στον ογδοο οικο αγαπητα μελη διαισθηση, ονειρα συνηθως βγαινουν.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 02 Απρ 2008 01:23 
Χωρίς σύνδεση
Site Admin
Site Admin
Άβαταρ μέλους

ΔΕΣΠΟΙΝΑ έγραψε:
με ποσειδωνα στον πρωτο οικο και μαυρη σεληνη [λιλιθ] στον σκορπιο και σεληνη στον ογδοο οικο αγαπητα μελη διαισθηση, ονειρα συνηθως βγαινουν.

Επιπλέον και η Σελήνη στον Όγδοο Οίκο!

Η θέση αυτή δίνει έντονη διαίσθηση και ενόραση!

Ο Πολεμιστής πρέπει να δέχεται τη μοίρα του με ταπεινότητα. Η πρόκληση για αυτόν είναι πόσο μακριά μπορεί να προχωρήσει και πόσο άψογος μπορεί να είναι. Αν συναντήσει αβάστακτες ταλαιπωρίες και πόνο στο μονοπάτι του, κλαίει, αλλά όλα τα δάκρυά του μαζί δεν είναι σε θέση να μετακινήσουν τη γραμμή του πεπρωμένου του...

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 04 Απρ 2008 16:50 
Χωρίς σύνδεση
Αστεροειδής
Αστεροειδής

Ναι Κυρια Μαρω ολα αυτα, πολλες φορες οταν παω για υπνο παρακαλω τον Θεο να μην δω ονειρα γιατι ολα βγαινουν. Επισης η διαισθηση μου λες και εχω ρανταρ μπορω να καταλαβω την ενεργεια του αλλου ειναι καλη ειναι κακη. σας ευχαριστω και οπως λεγαμε παλια στο χωριο μου, εχετε τα δεοντα.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 07 Μάιος 2008 22:45 
Χωρίς σύνδεση
Αστεράκι
Αστεράκι

με 8ο οίκο στους Ιχθείς και με πολυαστρία μάλιστα πολλές φορές τα ονειρα με έχουν προετοιμάσει για θετικά και αρνητικά γεγονότα και μάλιστα αρκετό χρόνο πρίν και έξι μήνες πρίν δεν είναι όλα τα όνειρα διαισθητικά αλλά οταν δω ένα όνειρο απο την αίσθηση που μου δημιουργεί καταλαβαίνω αν θέλει να μου πεί κάτι ή όχι το καταγράφω και περιμένω το γεγονός να εκδηλωθεί

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 16 Μάιος 2008 13:07 
Χωρίς σύνδεση
Αστεροειδής
Αστεροειδής

καλημέρα!
εμένα όσο αφορά τα όνειρα, μου συμβαίνει κάτι περίεργο σαν ένα είδος dejavu υπάρχουν φορές που μου είμαι σε ένα μέρος και θυμάμαι πως το είχα δει σε όνειρο γιατί εκείνο το βράδυ είχα πεταχτεί στον ύπνο μου δεν υποθέτω απλά πως το έχω ξαναζήσει είμαι σίγουρη πως το έχω δει στον υπνο μου....

αν ξέρει κάποιος ας μου απαντήσει τι είναι αυτό το πραγματάκι. δεν ξέρω αν παίζει ρόλο η ημερομηνία γέννησης μου είναι στις 23/08/1982 ώρα: 20:45

Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 17 Δημοσιεύσεις ] 

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: