ΟΥΡΑΝΙΑ ΠΟΛΙΤΕΙΑ! ΤΟ ΤΑΞΙΔΙ ΜΑΣ ΣΤ' ΑΣΤΕΡΙΑ!

Το μονοπάτι προς την αυτογνωσία! Ένα υπέροχο ταξίδι στον κόσμο της ψυχής...

Έλα και εσύ μαζί μας σε αυτό το ταξίδι, για να φτιάξουμε όλοι μαζί έναν υπέροχο κόσμο!

Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 4 Δημοσιεύσεις ] 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Ο ΚΡΟΝΟΣ ΚΑΙ ΤΑ "ΠΡΕΠΕΙ"
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 01 Νοέμ 2007 23:30 
Χωρίς σύνδεση
Αστεράκι
Αστεράκι

Ήθελα να 'ξερα αφού να μείνεις εργένης δεν είναι αντισυνταγματικό, γιατί ο Κρόνος ενοχλείται; Περνάει από τον 1ο οίκο στην Παρθένο, και τώρα βέβαια έχω πιέσεις για δουλειά. Πριν ήταν στο Λέοντα είχα κάποιες για γάμο (αυτός είναι ο ωροσκόπος μου). Τον Κρόνο τον έχω στο 10ο στο γενέθλιο. Είναι κάτι που δε συμβαίνει σε μένα βέβαια μόνο. Όταν περάσεις μια ηλικία μετά τα 30 ιδιαίτερα σου λένε όλοι για γάμο... Δε γουστάρω Κρόνο εδώ... Μου αρέσει μόνο όταν ασχολούμαι με κάτι το κάνω σοβαρά... Οι πιέσεις όχι...

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 02 Νοέμ 2007 17:14 
Χωρίς σύνδεση
Αστέρι
Αστέρι
Άβαταρ μέλους

Πές το μας κι΄αυτό........ καλά ο Κρόνος σε πιέζει να παντρευτείς ή το κορίτσι που βλέπεις......???
Εάν δε μπούμε στο θέμα γονείς........ άστο καλύτερα!!!
Κρόνος στον 10ο έ... δεν είναι κακό..... μ΄αρέσει, τι να πώ και γώ με Κρόνο στον 8ο........????

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: Re: Ο ΚΡΟΝΟΣ ΚΑΙ ΤΑ "ΠΡΕΠΕΙ"
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 02 Νοέμ 2007 17:34 
Χωρίς σύνδεση
Site Admin
Site Admin
Άβαταρ μέλους

JEET KUNE DO έγραψε:
Ήθελα να 'ξερα αφού να μείνεις εργένης δεν είναι αντισυνταγματικό, γιατί ο Κρόνος ενοχλείται; Περνάει από τον 1ο οίκο στην Παρθένο, και τώρα βέβαια έχω πιέσεις για δουλειά. Πριν ήταν στο Λέοντα είχα κάποιες για γάμο (αυτός είναι ο ωροσκόπος μου). Τον Κρόνο τον έχω στο 10ο στο γενέθλιο. Είναι κάτι που δε συμβαίνει σε μένα βέβαια μόνο. Όταν περάσεις μια ηλικία μετά τα 30 ιδιαίτερα σου λένε όλοι για γάμο... Δε γουστάρω Κρόνο εδώ... Μου αρέσει μόνο όταν ασχολούμαι με κάτι το κάνω σοβαρά... Οι πιέσεις όχι...

Ο Κρόνος σχετίζεται και με τα "πρέπει", όπως επίσης, με τις ευθύνες και τις υποχρεώσεις μας. Το ζητούμενό του είναι η υπευθυνότητα και η ωριμότητα.

Δεν έχει να κάνει με το θέμα του γάμου, εκτός και αν έχουμε σε αυτό τον τομέα "Κρόνεια" στοιχεία (π.χ. Αφροδίτη στον Αιγόκερω, ακμή Εβδόμου Οίκου στον Αιγόκερω, Κρόνο στον Έβδομο Οίκο κ.λ.π.).

Στο θέμα του γάμου, έχω μία διαφορετική προσέγγιση. Όταν δεν έχουμε την επιθυμία για γάμο, σημαίνει ότι δεν έχουμε συναντήσει ακόμα το κατάλληλο άτομο, ώστε να μας δημιουργηθεί η επιθυμία αυτή.

Η εσωτερική μας φωνή είναι σοφή και καλό θα ήταν να την ακολουθούμε!

Όσα "πρέπει" και αν υπάρχουν στον περίγυρό μας, ας τα αγνοήσουμε γιατί μπορεί να μας οδηγήσουν σε λάθος κινήσεις και επιλογές.

Ο Πολεμιστής πρέπει να δέχεται τη μοίρα του με ταπεινότητα. Η πρόκληση για αυτόν είναι πόσο μακριά μπορεί να προχωρήσει και πόσο άψογος μπορεί να είναι. Αν συναντήσει αβάστακτες ταλαιπωρίες και πόνο στο μονοπάτι του, κλαίει, αλλά όλα τα δάκρυά του μαζί δεν είναι σε θέση να μετακινήσουν τη γραμμή του πεπρωμένου του...

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 02 Νοέμ 2007 23:46 
Χωρίς σύνδεση
Αστεράκι
Αστεράκι

Η εσωτερική μας φωνή είναι σοφή και καλό θα ήταν να την ακολουθούμε. MY LADY!

Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 4 Δημοσιεύσεις ] 

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: