ΟΥΡΑΝΙΑ ΠΟΛΙΤΕΙΑ! ΤΟ ΤΑΞΙΔΙ ΜΑΣ ΣΤ' ΑΣΤΕΡΙΑ!

Το μονοπάτι προς την αυτογνωσία! Ένα υπέροχο ταξίδι στον κόσμο της ψυχής...

Έλα και εσύ μαζί μας σε αυτό το ταξίδι, για να φτιάξουμε όλοι μαζί έναν υπέροχο κόσμο!

Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 21 Δημοσιεύσεις ] 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Η ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΣΚΟΡΠΙΟΥΣ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 03 Νοέμ 2007 00:39 
Χωρίς σύνδεση
Αστεράκι
Αστεράκι

Η δική μου; Είναι τόσο... βαθείς. Αυτοκαταστροφικοί... Πάθη που χρειάζονται διέξοδο. Έντονα συναισθήματα. Προσοχή μαζί τους! Διαφοροποιούνται ανάλογα το ωροσκόπιο. Γίνονται καλοί, πιστοί φίλοι, σύζυγοι...

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 03 Νοέμ 2007 21:17 
Χωρίς σύνδεση
Αστεράκι
Αστεράκι
Άβαταρ μέλους

Όλα παίζουν ρόλο...
Έχω φίλους Σκορπιούς, και τα 2 φύλα, και είναι τόοοοσο διαφορετικοί, μα τόσο διαφορετικοί.. Παίζει ρόλο όχι μόνο ο ωροσκόπος, αλλά και η Σελήνη τους...
Το κοινό σημείο τους δε είναι μια μυστικοπάθεια που τους διακατέχει, ποτέ δεν μπορείς να τους προβλέψεις!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 03 Νοέμ 2007 21:55 
Χωρίς σύνδεση
Αστεράκι
Αστεράκι

Περιμένω και άλλους φίλους να πουν τη γνώμη τους. Εγώ το έβαλα ως θέμα. Πολύ σωστά διαφοροποιούνται με το χάρτη τους... Αν ένας ή μια είναι Σκορπιός με Σελήνη στον Τοξότη; Ή στους Διδύμους; Μου έτυχε μια εκπαιδευτικός με Σελήνη στους Διδύμους η οποία είχε τη σεξουαλικότητα του Σκορπιού σε συνδυασμό με πνευματικά ενδιαφέροντα. Και της άρεσαν οι νεότεροι (άξονας Διδύμου - Τοξότη). Ήταν ομιλητική, επικοινωνιακή και έκρυβε και μυστήριο. Αρκετά μίλησα, δεν είμαι μόνο εγώ εδώ. Α! Επειδή έχω και έντονο Σκορπιό είμαι ζηλιάρης, μην το ξεχνάμε είναι και αυτό χαρακτηριστικό τους. Προσπαθώ να το "δουλέψω", αλλά είναι δύσκολο.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 05 Νοέμ 2007 14:22 
Χωρίς σύνδεση
Αστέρι
Αστέρι
Άβαταρ μέλους

JEET KUNE DO έγραψε:
Περιμένω και άλλους φίλους να πουν τη γνώμη τους. Εγώ το έβαλα ως θέμα. Πολύ σωστά διαφοροποιούνται με το χάρτη τους... Αν ένας ή μια είναι Σκορπιός με Σελήνη στον Τοξότη; Ή στους Διδύμους; Μου έτυχε μια εκπαιδευτικός με Σελήνη στους Διδύμους η οποία είχε τη σεξουαλικότητα του Σκορπιού σε συνδυασμό με πνευματικά ενδιαφέροντα. Και της άρεσαν οι νεότεροι (άξονας Διδύμου - Τοξότη). Ήταν ομιλητική, επικοινωνιακή και έκρυβε και μυστήριο. Αρκετά μίλησα, δεν είμαι μόνο εγώ εδώ. Α! Επειδή έχω και έντονο Σκορπιό είμαι ζηλιάρης, μην το ξεχνάμε είναι και αυτό χαρακτηριστικό τους. Προσπαθώ να το "δουλέψω", αλλά είναι δύσκολο.

Νομίζω πως σε κατάλαβα babe...... το΄χω.....????

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 05 Νοέμ 2007 22:43 
Χωρίς σύνδεση
Αστεράκι
Αστεράκι

amalia έγραψε:
JEET KUNE DO έγραψε:

Νομίζω πως σε κατάλαβα babe...... το΄χω.....????

Ουδέν κρυπτόν υπό τον ήλιον! Hi, love...

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 06 Νοέμ 2007 09:51 
Χωρίς σύνδεση
Αστέρι
Αστέρι
Άβαταρ μέλους

JEET KUNE DO έγραψε:

Πονηρούλι........ ήμουν σίγουρη πως είσαι εσύ καρδούλα μου..... πήγες να με μπερδέψεις έ....???? :wink:
......σα δε ντρεπόμαστε λιγάκι...!!!!
Καλως ήρθες και απο μένα..... επίσημα πλέον!!!
:P :P

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 06 Νοέμ 2007 10:46 
Χωρίς σύνδεση
Αστεράκι
Αστεράκι

amalia έγραψε:
JEET KUNE DO έγραψε:

Πονηρούλι........ ήμουν σίγουρη πως είσαι εσύ καρδούλα μου..... πήγες να με μπερδέψεις έ....???? :wink:
......σα δε ντρεπόμαστε λιγάκι...!!!!
Καλως ήρθες και απο μένα.....επίσημα πλέον!!!
:P :P

Ξέρεις, ήξερα ότι ήξερες! Λίγη πλακίτσα έκανα. ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ. Είσαι καλά;

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 07 Νοέμ 2007 16:41 
Χωρίς σύνδεση
Αστεροειδής
Αστεροειδής
Άβαταρ μέλους

Σαν Σκορπιός να σας πω.... :?
Αυτοκαταστροφή στο φούλ παραπάνω δεν πάει!
Μικρότερη είχα την τάση όταν κάποιος με πείραζε, μου έκανε κάτι κακό και κυρίως σε αυτούς που αγαπούσα, δεν υπήρχε περίπτωση θα τον διέλυα, θα γονάτιζε!
Με τα γεράματα τα έχω σταματήσει αυτά. αν και δύσκολο να επιβληθώ στο κεφάλι αλλά.... γεράματα είναι αυτά. :lol:

Ένα πράγμα θαυμάζω σε μένα (και τίποτα άλλο) πως μέσα από τις στάχτες κυριολεκτικά μπορώ να αναγεννηθώ και ίσως νμα γίνω καλύτερη από πριν.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 07 Νοέμ 2007 16:56 
Χωρίς σύνδεση
Site Admin
Site Admin
Άβαταρ μέλους

Ας πούμε κάποια πραγματάκια γι' αυτό το ζώδιο....

Μυστηριώδης και με ένα μαγνητικό βλέμμα, ο Σκορπιός σίγουρα δεν περνάει απαρατήρητος. Συνήθως δένεται βαθιά με τους ανθρώπους γύρω του και δεν του αρέσουν οι επιφανειακές σχέσεις. Είναι καλός ψυχολόγος και διαθέτει το χάρισμα της διαίσθησης και της ενόρασης.

Παθιάζεται έντονα με αυτό που κάνει γι' αυτό και πετυχαίνει τους στόχους του και ξεχωρίζει, τόσο στην προσωπική όσο και στην επαγγελματική του ζωή.

Του αρέσουν τα δύσκολα και τα ριψοκίνδυνα επαγγέλματα, όπου απαιτείται ψυχραιμία και τόλμη. Είναι το ζώδιο εκείνο που βγάζει τα καλύτερά του στοιχεία όταν συμβαίνουν γύρω του δύσκολες και ακραίες καταστάσεις!

Ο Πολεμιστής πρέπει να δέχεται τη μοίρα του με ταπεινότητα. Η πρόκληση για αυτόν είναι πόσο μακριά μπορεί να προχωρήσει και πόσο άψογος μπορεί να είναι. Αν συναντήσει αβάστακτες ταλαιπωρίες και πόνο στο μονοπάτι του, κλαίει, αλλά όλα τα δάκρυά του μαζί δεν είναι σε θέση να μετακινήσουν τη γραμμή του πεπρωμένου του...

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 08 Νοέμ 2007 01:37 
Χωρίς σύνδεση
Αστεροειδής
Αστεροειδής
Άβαταρ μέλους

Αν και είμαι Ζυγός, θαυμάζω την δυναμική του Σκορπιού καθώς και το εκρηκτικό μείγμα ψυχοσύνθεσης που, με μοναδικό τρόπο, συνθέτει!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 10 Νοέμ 2007 00:01 
Χωρίς σύνδεση
Αστεράκι
Αστεράκι
Άβαταρ μέλους

Οι σκορπιοι (αντρες και γυναίκες) μ' αρεσουν τρελά για τη σεξουαλικότητα και το μυστήριο που εκπέμπουν και φυσικα για το διαπεραστικό τους βλέμμα!! πραγματικά το θαυμάζω

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 10 Νοέμ 2007 01:47 
Χωρίς σύνδεση
Αστεράκι
Αστεράκι

katerina02011987 έγραψε:
Οι σκορπιοι (αντρες και γυναίκες) μ' αρεσουν τρελά για τη σεξουαλικότητα και το μυστήριο που εκπέμπουν και φυσικα για το διαπεραστικό τους βλέμμα!! πραγματικά το θαυμάζω

Πως θα ήταν διαφορετικά μανάρι μου αφού έχεις κάτι απο αυτούς; Με έκανες και ξαναβγήκα στη σκηνή! Η γοητεία σου φταίει! lol Αν είσαι αυτή που νομίζω ότι είσαι!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 10 Νοέμ 2007 13:10 
Χωρίς σύνδεση
Αστεράκι
Αστεράκι
Άβαταρ μέλους

JEET KUNE DO έγραψε:
katerina02011987 έγραψε:

Πως θα ήταν διαφορετικά μανάρι μου αφού έχεις κάτι απο αυτούς; Με έκανες και ξαναβγήκα στη σκηνή! Η γοητεία σου φταίει! lol Αν είσαι αυτή που νομίζω ότι είσαι!

JEET KUNE DO έχω μόνο κάτι από αυτούς όπως είπες και εσύ. Ε, κάτι είναι και αυτό.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 27 Νοέμ 2007 16:04 
Χωρίς σύνδεση
Αστεροειδής
Αστεροειδής
Άβαταρ μέλους

Οι Σκορπιοι μισουν τον εαυτο τους. Εχουν πολυ χαμηλη αυτοπεποιθηση με αποτελεσμα ειτε να κανουν κακο στον εαυτο τους ειτε να κανουν κακο στους άλλους. Μπορει να ακουγεται υπερβολικο αυτο που λεω αλλά ολοι οι Σκορπιοι που εχω γνωρισει περασαν μια τετοια φαση στη ζωη τους (ή και παραπανω απο μια). Καποιοι καταφερνουν να την ξεπερασουν κι αλλοι οχι. Ευτυχως - για την ωρα - ανηκω στην πρωτη κατηγορια.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 27 Νοέμ 2007 16:28 
Χωρίς σύνδεση
Αστεροειδής
Αστεροειδής

Πως σας φαινεται γυναίκα Σκορπιός με ωροσκόπο Σκορπιό, Σελήνη και Αφροδίτη στον Τοξότη, Ερμή, Δία και Άρη στον Σκορπιό. Εν τω μεταξύ ο Ήλιος σε σύνοδο με Σελήνη, Αφροδίτη, Άρη, Δία και Ωροσκόπο και στον 1ο οίκο Ήλιος, Σελήνη, Αφροδίτη, Δία. Πολύ μυστηρια γυναίκα!!!!!!!!!!!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 23 Φεβ 2008 19:12 
Χωρίς σύνδεση
Αστεροειδής
Αστεροειδής
Άβαταρ μέλους

Σκορπιοι, Ταυροι και Αιγοκεροι τα καλυτερα ζωδια!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 23 Μάιος 2008 16:03 
Χωρίς σύνδεση
Αστεράκι
Αστεράκι
Άβαταρ μέλους

Ο άντρας σκορπιός με σελήνη ταύρο τι λέει; Πάντως συμφωνώ για τη χαμηλή αυτόεκτιμηση αλλά τους σώζει η αναγέννηση από τις στάχτες όπου πράγματι προσπαθούν να ξεπεράσουν τον εαυτό τους...

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 26 Μάιος 2008 20:11 
Χωρίς σύνδεση
Site Admin
Site Admin
Άβαταρ μέλους

Natalia Dimale έγραψε:
Ο άντρας σκορπιός με σελήνη ταύρο τι λέει;

Ένας Σκορπιός με Σελήνη στον Ταύρο λέει... πως το άτομο αυτό επηρεάζεται από δύο αντίθετα στοιχεία!

Χρειάζεται, να εξισορροπήσει αυτές τις δύο διαφορετικές τάσεις στο ωροσκόπιό του και να βρει τη χρυσή τομή.

Αν ο Ήλιος και η Σελήνη του βρίσκονται σε κοντινές μοίρες, τότε παίρνει και στοιχεία Καρκίνου και γίνεται περισσότερο ευαίσθητος αλλά και δημοφιλής!

Φιλικά

Ο Πολεμιστής πρέπει να δέχεται τη μοίρα του με ταπεινότητα. Η πρόκληση για αυτόν είναι πόσο μακριά μπορεί να προχωρήσει και πόσο άψογος μπορεί να είναι. Αν συναντήσει αβάστακτες ταλαιπωρίες και πόνο στο μονοπάτι του, κλαίει, αλλά όλα τα δάκρυά του μαζί δεν είναι σε θέση να μετακινήσουν τη γραμμή του πεπρωμένου του...

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 26 Μάιος 2008 20:31 
Χωρίς σύνδεση
Αστεράκι
Αστεράκι

οι Σκορπιοί είναι εσωστρεφεις με εντονα συναισθήματα αλλά εχουν δυσκολία στο να τα εκφράσουν, τους θεωρώ γοητευτικό ζώδιο

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 28 Μάιος 2008 00:49 
Χωρίς σύνδεση
Αστεράκι
Αστεράκι
Άβαταρ μέλους

Αγαπητή Μάρω ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, αν κ δεν κατάλαβα Ποιά είναι τα στοιχεία που πρέπει να ισορροπήσει αν κ OTAN σας είναι εύκολο θα μπορούσατε να μου το εξηγήσετε; Κ πάλι ευχαριστώ
Φιλικα,
Ναταλία

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 28 Μάιος 2008 01:39 
Χωρίς σύνδεση
Site Admin
Site Admin
Άβαταρ μέλους

Natalia Dimale έγραψε:
Αγαπητή Μάρω ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, αν κ δεν κατάλαβα Ποιά είναι τα στοιχεία που πρέπει να ισορροπήσει αν κ OTAN σας είναι εύκολο θα μπορούσατε να μου το εξηγήσετε; Κ πάλι ευχαριστώ
Φιλικα,
Ναταλία

Ένα άτομο όταν επηρεάζεται από δύο αντίθετα στοιχεία, σημαίνει ότι μια τον τραβάει προς την πλευρά του το ένα στοιχείο και μια το άλλο.

Αυτό μπορεί να δημιουργήσει αστάθεια στο χαρακτήρα και εναλλαγή διαθέσεων από τη μία στιγμή στην άλλη!

Για να μπορέσει, λοιπόν, να ισορροπήσει, χρειάζεται να βρει τη χρυσή τομή ανάμεσα στα δύο αυτά διαφορετικά στοιχεία.

Φιλικά

Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 21 Δημοσιεύσεις ] 

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: