ΟΥΡΑΝΙΑ ΠΟΛΙΤΕΙΑ! ΤΟ ΤΑΞΙΔΙ ΜΑΣ ΣΤ' ΑΣΤΕΡΙΑ!

Το μονοπάτι προς την αυτογνωσία! Ένα υπέροχο ταξίδι στον κόσμο της ψυχής...

Έλα και εσύ μαζί μας σε αυτό το ταξίδι, για να φτιάξουμε όλοι μαζί έναν υπέροχο κόσμο!

Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 30 Δημοσιεύσεις ] 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: ΖΩΔΙΑ ΚΑΙ ΥΓΕΙΑ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 20 Ιούλ 2007 05:31 
Χωρίς σύνδεση
Site Admin
Site Admin
Άβαταρ μέλους

ΖΩΔΙΑ ΚΑΙ ΥΓΕΙΑ

Σύμφωνα με την αστρολογική παράδοση, το κάθε ζώδιο σχετίζεται στενά (ή “κυβερνάει”) κάποιο μέρος του σώματός μας. Εκτός από το ζώδιό μας, πολύ σημαντικός είναι και ο κυβερνήτης του Έκτου Οίκου μας, του Οίκου της υγείας.

ΚΡΙΟΣ

Ο Κριός κυβερνάει το κεφάλι (τα μάτια, τα αφτιά κ.λ.π. αλλά και τον εγκέφαλο και όλες τις εγκεφαλικές λειτουργίες).

Οι Κριοί, επειδή έχουν κυβερνήτη τους το δυναμικό πλανήτη Άρη, είναι πολύ ενθουσιώδεις και βιαστικοί και μέσα στην παρόρμηση τους καμιά φορά σηκώνονται ή μετακινούνται απότομα, με αποτέλεσμα να χτυπάνε στο κεφάλι τους. Κάτι, ακόμη, που είναι σημαντικό για σας είναι το να χειρίζεστε με προσοχή τυχόν κοφτερά και αιχμηρά εργαλεία.

ΤΑΥΡΟΣ

Ο Ταύρος κυβερνάει το λαιμό και τον αυχένα. Συνήθως, έχει γερό λαιμό αλλά και αυχένα.

Εάν, όμως, τρώει πολύ ή κάθεται ώρες μπροστά στον υπολογιστή του σε λάθος θέση, μπορεί με τα χρόνια να αρχίσει να έχει πρόβλημα στο λαιμό του (αμυγδαλές, λαρυγγίτιδες, φαρυγγίτιδες κ.λ.π.) ή στον αυχένα του. Επίσης, ο Ταύρος είναι λιγάκι λαίμαργος και εύκολα μπορεί να πάρει κάποια παραπανίσια κιλά. Πρέπει να το προσέξει και αυτό, γιατί το πάχος δεν ωφελεί την υγεία.

ΔΙΔΥΜΟΙ

Οι Δίδυμοι κυβερνούν τους πνεύμονες και το νευρικό σύστημα.

Αν δεν προσέξουν, κρυολογούν εύκολα. Επίσης, όταν βρίσκονται σε χώρους που επικρατεί φασαρία, δυσκολεύονται να συγκεντρωθούν και εκνευρίζονται εύκολα. Χρειάζονται να χαλαρώνουν το νευρικό τους σύστημα, αλλάζοντας περιβάλλον, κάνοντας τακτικά περιπάτους, ασκούμενοι με τον αθλητισμό, τη γυμναστική κ.λ.π. Γενικά, θα πρέπει να εργάζονται και να κοιμούνται σε δωμάτια που αερίζονται καλά.

ΚΑΡΚΙΝΟΣ

Ο Καρκίνος κυβερνάει την περιοχή του στήθους αλλά και το στομάχι.

Σαν ζώδιο είναι πολύ αγαπητό και συναισθηματικό. Όταν, όμως, κάποιος το στενοχωρήσει πολύ ή το αγχώσει έντονα, μπορεί να αρχίσει να νιώθει αδιαθεσία και ενοχλήσεις στο στομάχι του. Γι' αυτό θα πρέπει να βρίσκεται, γενικά, με ανθρώπους που νιώθει μαζί τους ζεστά και ευχάριστα συναισθήματα. Γενικά, χρειάζεται να μην κάνει καταχρήσεις και υπερβολές στη διατροφή του και τις ενέργειες του.

ΛΕΩΝ

Ο Λέων κυβερνάει την καρδιά και τη σπονδυλική στήλη.

Συνήθως ένας Λέων έχει δυνατή καρδιά. Αν, όμως, κάνει πολλές καταχρήσεις κ.λ.π. με το πέρασμα των χρόνων και σε μεγάλη ηλικία μπορεί να αρχίσει να έχει κάποιες ενοχλήσεις εκεί. Εσάς τους Λέοντες σας ταιριάζει να ασχολείστε με τη γυμναστική και τον αθλητισμό. Όταν το κάνετε με μέτρο βοηθάτε την υγεία σας. Προσέξτε, όμως, να αποφεύγετε τις υπερβολές.

ΠΑΡΘΕΝΟΣ

Η Παρθένος κυβερνάει την περιοχή της κοιλιάς, του εντέρου αλλά και το νευρικό σύστημα.

Όταν κάποιος τη στενοχωρήσει ή όταν μία κατάσταση την αγχώσει, μπορεί να αρχίσει να νιώθει αδιαθεσία, ενοχλήσεις στην κοιλιά και το στομάχι ή να έχει δυσκολίες με το έντερο (συνήθως στην εκκένωση). Γι' αυτό θα πρέπει να βρίσκεται, γενικά, με ανθρώπους που νιώθει καλά μαζί τους, και που δεν της ασκούν κριτική. Θα πρέπει να γυμνάζεται τακτικά ή να περπατάει.

ΖΥΓΟΣ

Ο Ζυγός κυβερνάει παραδοσιακά τα νεφρά.

Συνήθως έχει δυνατά νεφρά και δεν αντιμετωπίζει πρόβλημα εκεί. Αν κάνει όμως καταχρήσεις στη διατροφή του και γενικά υπερβολές -ή αν αισθανθεί πολύ αδικημένος από μία κατάσταση- μπορεί με το πέρασμα των χρόνων να αρχίσει να επιβαρύνει τα νεφρά του. Εσείς οι Ζυγοί είναι σημαντικό να μη ξεχνάτε να πίνετε καθημερινά νερό, σε κανονικές δόσεις. Αν έχετε την πολυτέλεια της επιλογής, προτιμήστε να πίνετε νερό ελαφρύ, που να μην περιέχει πολλά άλατα ή άλλες βλαβερές ουσίες.

ΣΚΟΡΠΙΟΣ

Ο Σκορπιός κυβερνάει παραδοσιακά το γενετικό και το αναπαραγωγικό σύστημα.

Συνήθως δεν αντιμετωπίζει προβλήματα εκεί. Αν, όμως, κάνει καταχρήσεις και δε φροντίζει καθόλου την υγεία του μπορεί, σε μεγάλη ηλικία, να εκδηλωθούν ορισμένες αδυναμίες σε αυτά τα όργανα του σώματος του. Επίσης, ο Σκορπιός κυβερνάει και την ψυχή. Όταν στενοχωριέται, μπορεί να πέσει σε έντονη μελαγχολία. Γι’ αυτό θα πρέπει να ασχολείται με τον αθλητισμό και με άλλες δραστηριότητες που θα του δώσουν, γενικά, ψυχική ανάταση.

ΤΟΞΟΤΗΣ

Ο Τοξότης κυβερνάει τους γλουτούς και το συκώτι.

Συνήθως δεν αντιμετωπίζει κανένα πρόβλημα εκεί. Αν, όμως, κάνει καταχρήσεις για πολλά χρόνια μπορεί, σε μεγάλη ηλικία, να επιβαρύνει το συκώτι του. Γενικά, χρειάζεται να είναι εγκρατής και να αποφεύγει τις καταχρήσεις. Επίσης, έχει μία μικρή έφεση προς το πάχος. Θα πρέπει, λοιπόν, να ασκείται και να γυμνάζεται ο τακτικά. Έτσι το σώμα του θα είναι υγιές και σφριγηλό.

ΑΙΓΟΚΕΡΩΣ

Ο Αιγόκερως κυβερνάει παραδοσιακά τα οστά και τα δόντια.

Συνήθως δεν αντιμετωπίζει προβλήματα εκεί. Αν, όμως, δεν διατρέφεται σωστά ή κάνει για πολλά χρόνια επίπονες ασκήσεις και καταχρήσεις τότε μπορεί να του παρουσιαστεί κάποιο ενόχλημα σε αυτά τα σημεία (π.χ. τερηδόνα στα δόντια του, προβλήματα στις αρθρώσεις του κ.λ.π.). Γενικά, θα πρέπει να βουρτσίζει τακτικά τα δόντια του και μην κάνει συνέχεια υπερβολές στη γυμναστική.

ΥΔΡΟΧΟΟΣ

Ο Υδροχόος κυβερνάει παραδοσιακά τους αστραγάλους αλλά και το κυκλοφοριακό.

Συνήθως δεν αντιμετωπίζει κανένα πρόβλημα εκεί. Αν, όμως, κάνει καταχρήσεις για πολλά χρόνια μπορεί να παρουσιάσει κάποιο ενόχλημα εκεί. Ο Υδροχόος, συνήθως, κάνει μία υγιεινή ζωή (μέσα από την άσκηση και τη σωστή διατροφή) και βοηθάει και τους φίλους του με τις πολύτιμες γνώσεις του.

ΙΧΘΕΙΣ

Οι Ιχθείς κυβερνούν τα πέλματα των ποδιών και τις “πατούσες” (είτε έχουν κάποια ευαισθησία είτε κάποιο προτέρημα εκεί).

Συνήθως έχουν προτέρημα, γιατί οι Ιχθείς είναι καλοί στο χορό. Ένα άλλο σημείο που πρέπει να προσέχουν, είναι εκείνο της σωστής διατροφής. Συχνά τρώνε ακατάστατα και φαγητά που δεν τους ωφελούν ιδιαίτερα. Θα πρέπει να μάθουν, λοιπόν, να διατρέφονται καλύτερα. Τέλος, κολλάνε σχετικά πιο εύκολα από τα άλλα ζώδια μεταδοτικές ασθένειες όπως π.χ. η γρίπη.

Ο Πολεμιστής πρέπει να δέχεται τη μοίρα του με ταπεινότητα. Η πρόκληση για αυτόν είναι πόσο μακριά μπορεί να προχωρήσει και πόσο άψογος μπορεί να είναι. Αν συναντήσει αβάστακτες ταλαιπωρίες και πόνο στο μονοπάτι του, κλαίει, αλλά όλα τα δάκρυά του μαζί δεν είναι σε θέση να μετακινήσουν τη γραμμή του πεπρωμένου του...

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 25 Ιούλ 2007 15:21 
Χωρίς σύνδεση
Αστεροειδής
Αστεροειδής
Άβαταρ μέλους

Να κάνω μία ερώτηση.. έχοντας τον φόβο οτι θα βγω εκτός θέματος.. :oops:

Είμαι Υδροχόος με ωροσκόπο Υδροχόο.. διαβάζω πως οι αστράγαλοι είναι ένα σημείο όπου δεν αντιμετωπίζεται κάποιο πρόβλημα.
Ήδη όμως από πολύ μικρή ηλικία έχω ευαισθησία από το μέσο της κνήμης και μέχρι τα μετατάρσια οστά.. χωρίς να έχει προηγηθεί κάποιο ατύχημα ή κάποια κακή χρήση των μυών και των οστών. Ιατρικά, δεν υπάρχει διάγνωση πέραν της ευαισθησίας εκ γενετής.
Υπάρχει περίπτωση κάτι τέτοιο να είναι εμφανές στον γενέθλιο μου και αν ναι, πως αυτό θα απεικονίζεται;
Συγνώμη αν σας κουράζω.. :oops:

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 25 Ιούλ 2007 15:45 
Χωρίς σύνδεση
Site Admin
Site Admin
Άβαταρ μέλους

zarkvill έγραψε:
Να κάνω μία ερώτηση.. έχοντας τον φόβο οτι θα βγω εκτός θέματος.. :oops:

Είμαι Υδροχόος με ωροσκόπο Υδροχόο.. διαβάζω πως οι αστράγαλοι είναι ένα σημείο όπου δεν αντιμετωπίζεται κάποιο πρόβλημα.
Ήδη όμως από πολύ μικρή ηλικία έχω ευαισθησία από το μέσο της κνήμης και μέχρι τα μετατάρσια οστά.. χωρίς να έχει προηγηθεί κάποιο ατύχημα ή κάποια κακή χρήση των μυών και των οστών. Ιατρικά, δεν υπάρχει διάγνωση πέραν της ευαισθησίας εκ γενετής.
Υπάρχει περίπτωση κάτι τέτοιο να είναι εμφανές στον γενέθλιο μου και αν ναι, πως αυτό θα απεικονίζεται;
Συγνώμη αν σας κουράζω.. :oops:

Αγαπητή zarkvill

Καλώς ήρθες στη σελίδα μας!

Είσαι... εντός θέματος και δεν μας κουράζεις! Οι ερωτήσεις σου είναι χρήσιμες για όλους! :lol:

Ο κυβερνήτης του Έκτου Οίκου σου (του Οίκου και της υγείας) είναι η Σελήνη, η οποία βρίσκεται στο Δέκατο Οίκο σου, τον Οίκο του Κρόνου. Ο Κρόνος σχετίζεται και με τα οστά, να γιατί σου έχει παρουσιαστεί αυτό το πρόβλημα. Οι μύες σχετίζονται με τον Κριό και το Λέοντα. Ο Άρης σου (κυβερνήτης του Κριού) κάνει στενή όψη με τον Κρόνο σου!

Προσωπικά, πιστεύω ότι το πρόβλημα που σου έχει παρουσιαστεί σχετίζεται από μία ίσως δύσκολη ανάμνηση από προηγούμενή σου ζωή, μια και ο Κρόνος και ο Δέκατος Οίκος θεωρούνται καρμικά σημεία...

Φιλικά

Ο Πολεμιστής πρέπει να δέχεται τη μοίρα του με ταπεινότητα. Η πρόκληση για αυτόν είναι πόσο μακριά μπορεί να προχωρήσει και πόσο άψογος μπορεί να είναι. Αν συναντήσει αβάστακτες ταλαιπωρίες και πόνο στο μονοπάτι του, κλαίει, αλλά όλα τα δάκρυά του μαζί δεν είναι σε θέση να μετακινήσουν τη γραμμή του πεπρωμένου του...

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 26 Ιούλ 2007 14:00 
Χωρίς σύνδεση
Αστεροειδής
Αστεροειδής
Άβαταρ μέλους

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντηση! :D
..ελπίζω σε αυτή τη ζωή να έχω καλύτερες αναμνήσεις! :lol: :oops: :lol:

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 26 Ιούλ 2007 19:51 
Χωρίς σύνδεση
Site Admin
Site Admin
Άβαταρ μέλους

zarkvill έγραψε:
Σας ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντηση! :D
..ελπίζω σε αυτή τη ζωή να έχω καλύτερες αναμνήσεις! :lol: :oops: :lol:

Σου το εύχομαι ολόψυχα!!!! Εικόνα

Φιλικά

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: Διαιτα και ζώδια
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 01 Αύγ 2007 13:52 
Χωρίς σύνδεση
Αστέρι
Αστέρι
Άβαταρ μέλους

Aν θυμάμαι καλά μου είπαν ότι στο προσεχές μέλλον να προσέξω μην πάρω κιλά,
αναρωτιέμαι πότε είναι επίφοβο να παχύνω και πότε είναι κατάλληλη εποχή για δίαιτα ?
Τι λένε οι πλανήτες?
Εικόνα

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: Re: Διαιτα και ζώδια
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 01 Αύγ 2007 23:28 
Χωρίς σύνδεση
Site Admin
Site Admin
Άβαταρ μέλους

amalia έγραψε:
Aν θυμάμαι καλά μου είπαν ότι στο προσεχές μέλλον να προσέξω μην πάρω κιλά,
αναρωτιέμαι πότε είναι επίφοβο να παχύνω και πότε είναι κατάλληλη εποχή για δίαιτα ?
Τι λένε οι πλανήτες?
Εικόνα

Οι πλανήτες λένε... ότι υπάρχει τέτοια πιθανότητα...

Ο Άρης σου, πάντως, στον Έκτο σου Οίκο, σε βοηθάει να κρατιέσαι σε φόρμα!

Θα πρότεινα να προσέξεις, ώστε να μη φθάσεις στο σημείο να χρειάζεται να κάνεις δίαιτα! Αν μπορείς, να ασκείσαι συχνά!

Φιλικά

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 02 Αύγ 2007 00:06 
Χωρίς σύνδεση
Αστεροειδής
Αστεροειδής

Συγγνωμη. θα μπορουσες να δεις κ για μενα κ τα κιλα μου..? εχω παρει μερικα τον τελευταιο καιρο.. θα τα χασω? η θα ανεβω κ αλλο?? :shock:

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 02 Αύγ 2007 00:20 
Χωρίς σύνδεση
Site Admin
Site Admin
Άβαταρ μέλους

rita έγραψε:
Συγγνωμη. θα μπορουσες να δεις κ για μενα κ τα κιλα μου..? εχω παρει μερικα τον τελευταιο καιρο.. θα τα χασω? η θα ανεβω κ αλλο?? :shock:

Κορίτσια... το μυστικό για τα κιλά είναι να περιορίσουμε τις λιχουδιές!

Υπάρχουν δύο τύποι ανθρώπων. Εκείνοι που σε περιόδους άγχους και στενοχώριας ξεδίνουν στο φαγητό... και εκείνοι που δεν μπορούν να φάνε τίποτα!

Στο ωροσκόπιό σου, δε φαίνεται να έχεις ιδιαίτερη τάση για πάχος, αλλά δείχνει ότι σου αρέσει το καλό φαγητό και η καλοπέραση (έχεις Αφροδίτη στον Ταύρο, στο Δεύτερο Οίκο σου, τον Οίκο του Ταύρου, δηλαδή).

Φιλικά

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 02 Αύγ 2007 11:36 
Χωρίς σύνδεση
Αστέρι
Αστέρι
Άβαταρ μέλους

Σ΄ευχαριστώ Μάρω μου για τις συμβουλές σου, πραγματικά ασκούμαι όσο περισσότερο μπορώ διότι καθιστική δουλειά.
Αλλο ένα θέμα που με απασχολεί είναι τα γυναικολογικά (πολυκιστικές) και αναρωτιέμαι γιατί αν και μου ξεκαθάρισαν γιατροί πως δεν είναι παθολογικό. Καμμιά ιδέα?

Εικόνα

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 02 Αύγ 2007 21:16 
Χωρίς σύνδεση
Site Admin
Site Admin
Άβαταρ μέλους

amalia έγραψε:
Σ΄ευχαριστώ Μάρω μου για τις συμβουλές σου, πραγματικά ασκούμαι όσο περισσότερο μπορώ διότι καθιστική δουλειά.
Αλλο ένα θέμα που με απασχολεί είναι τα γυναικολογικά (πολυκιστικές) και αναρωτιέμαι γιατί αν και μου ξεκαθάρισαν γιατροί πως δεν είναι παθολογικό. Καμμιά ιδέα?

Ίσως έχει να κάνει με μία δύσκολη ανάμνηση από προηγούμενη ζωή...

Ο κυβερνήτης του Έκτου Οίκου σου είναι ο Ερμής, ο οποίος κάνει όψη αντίθεσης με τον Κρόνο σου. Ο Κρόνος σου βρίσκεται στον Όγδοο Οίκο σου και στο Δέκατο Οίκο σου, τον Οίκο του Κρόνου βρίσκεται ο Πλούτωνας (αυτή θεωρείται σαν μία διπλότυπη όψη). Ο Όγδοος Οίκος και ο Πλούτωνας δημιουργούν και κύστες.

Παράλληλα, ο Κρόνος θεωρείται ένας καρμικός Πλανήτης. Σε αντίθεση με τον Ερμή σου σημαίνει ότι σε προηγούμενες ζωές ίσως δεν μπόρεσες, για κάποιο λόγο, να διαδόσεις τις ιδέες σου, το λόγο ή τα γραπτά σου... Επίσης, το Μεσουράνημά σου σε όψη τετραγώνου με την Αφροδίτη σου δείχνει ότι μπορεί να αντιμετώπισες δυσκολίες στα αισθηματικά σου (να θυσίασες π.χ. ένα γάμο για τις ατομικές σου επιδιώξεις κ.λ.π.).

Οι μνήμες αυτές μπορεί τώρα να σε φοβίζουν να δημιουργήσεις οικογένεια και να κάνεις παιδιά (δεν είναι τυχαίο που ο κυβερνήτης του Όγδοου Οίκου σου είναι η Σελήνη)...

Φιλικά

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 03 Αύγ 2007 09:21 
Χωρίς σύνδεση
Αστέρι
Αστέρι
Άβαταρ μέλους

Έχω μείνει άφωνη...!!
Καλέ αν το ήξερα δεν θα έτρεχα στους γιατρούς να μου λένε...
....δεν έχεις κάτι είναι ψυχολογικό!
Καμμιά ιδέα για το άν θα στρώσουν τα πράγματα κ πότε?
Απο τί εξαρτάται?
Βλέπετε κάνα φώς στον ορίζοντα?

Εικόνα

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 09 Αύγ 2007 15:56 
Χωρίς σύνδεση
Αστέρι
Αστέρι
Άβαταρ μέλους

Εγω παλι το μεγάλο πρόβλημα που αντιμετωπίζω ειναι με τα δόντια και τις αρθρωσεις (Αιγόκερος συγκυβερνήτης 6ου οικου).

Οτι και να εχω προσπαθησει συνεχώς προβλημα υπάρχει.
Οσο και να προσέχω,οσο και να φροντίζω τα δόντια μου (σε λιγο θα μου πέσουν απο το πολυ βουρτσισμα και πολυ πλυσιμο), συνεχώς αντιμετωπιζω προβληματα.
Ειδικα σε περιοδο στρες....... δεν το συζητάω

Τι αλλο να κάνω δεν ξερω... :? :?

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 09 Αύγ 2007 16:10 
Χωρίς σύνδεση
Site Admin
Site Admin
Άβαταρ μέλους

Αγαπητή melodia

Στις εναλλακτικές θεραπείες τα δόντια αντιπροσωπεύουν τις αποφάσεις.

Προβλήματα: Χρόνια αναποφασιστικότητα, ανικανότητα να βάζεις κάτω και ν' αναλύεις τις ιδέες και τις αποφάσεις.

Θεραπεία: Θα λες συνέχεια τα εξής:

"Παίρνω τις αποφάσεις μου βασισμένες στην αλήθεια και είμαι σίγουρος ξέροντας ότι μόνο σωστή δράση συμβαίνει στη ζωή μου".

Φιλικά

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 09 Αύγ 2007 17:37 
Χωρίς σύνδεση
Αστέρι
Αστέρι
Άβαταρ μέλους

Site Admin έγραψε:
Αγαπητή melodia

Στις εναλλακτικές θεραπείες τα δόντια αντιπροσωπεύουν τις αποφάσεις.

Προβλήματα: Χρόνια αναποφασιστικότητα, ανικανότητα να βάζεις κάτω και ν' αναλύεις τις ιδέες και τις αποφάσεις.

Θεραπεία: Θα λες συνέχεια τα εξής:

"Παίρνω τις αποφάσεις μου βασισμένες στην αλήθεια και είμαι σίγουρος ξέροντας ότι μόνο σωστή δράση συμβαίνει στη ζωή μου".

Φιλικά

Εχετε δίκιο σε αυτο.
Αλλα πολλες φορες οι αποφάσεις που θέλω να παρω δεν μπορουν να υλοποιηθουν γιατι εχουν αμεσο αντίκτυπο σε αλλους ανθρωπους.
Ετσι ταλαντευομαι συνεχως.

Ελπιζω κάποια στιγμη να σταματήσει αυτο.

Ναστε καλά

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: Κρόνος στην Παρθένο και υγεία
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 11 Αύγ 2007 15:39 
Χωρίς σύνδεση
Αστεροειδής
Αστεροειδής

Γειά σας και από μένα! Επειδή τελευταία με απασχόλησαν κάτι περίεργες αδιαθεσίες άνευ λόγου... θα ήθελα τα "φώτα" σας. Βάσει των γιατρών παθολογικά δεν συμβαίνει κάτι... το θέμα είναι ψυχολογικό. Γενικά ξέρω ότι έχω ένα ευαίσθητο νευρικό σύστημα και είμαι αρκετά αγχώδης. Από όσο ξέρω ο 6ος οίκος μου είναι στην Παρθένο όπου κάνει την είσοδό του ο Κρόνος από Σεπτέμβριο. Πως αυτό θα επηρεάσει το κεφάλαιο υγεία; Γεννήθηκα 28/2/1974 ώρα 8.40 πμ στη Θεσ/νίκη.

Σας ευχαριστώ.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 20 Αύγ 2007 22:21 
Χωρίς σύνδεση
Site Admin
Site Admin
Άβαταρ μέλους

Αγαπητή nastia

Καλώς ήρθες στη σελίδα μας!

Κατ' αρχή, μπορείς να μας συστηθείς στα ανάλογα θέματα!

Από τη μελέτη του ωροσκοπίου σου προκύπτει ότι έχεις, γενικά, καλή υγεία (ο κυβερνήτης του Έκτου Οίκου σου, ο Ερμής, κάνει στενή όψη με το Δία σου).

Σαν ισχυρός, όμως, Ιχθύς που είσαι (με Ήλιο εκεί και στο Δωδέκατο Οίκο σου) ίσως σωματοποιείς το άγχος σου ή την ψυχική σου διάθεση.

Ο Κρόνος στον Έκτο Οίκο, μας κάνει πιο μεθοδικούς και οργανωμένους στα ζητήματα που σχετίζονται με αυτό τον Οίκο.

Έχω παρατηρήσει, ότι με τη διέλευση αυτή μπορεί να έχουμε και θεραπεία σε τυχόν προβλήματα υγείας, μέσα από κάποιο υπεύθυνο γιατρό κ.λ.π.

Φιλικά

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 26 Αύγ 2007 12:30 
Χωρίς σύνδεση
Αστεροειδής
Αστεροειδής

Σας ευχαριστώ πολύ!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 19 Οκτ 2007 00:38 
Χωρίς σύνδεση
Αστεροειδής
Αστεροειδής

Κυρία Ιωαννίδου
Προσωπικά έχω το ίδιο άγχος με την Nastia γιατί ο Κρόνος θα περάσει και από τον δικό μου 6ο οίκο και πάνω από τον γενέθλιο Κρόνο μου... (26-01-1979, 9.50πμ, Αθήνα)

Δεν ξέρω αν κάποιες οδοντιατρικές εργασίες που άρχισα τώρα και θα κρατήσουν καιρό μπορεί να έχουν σχέση με αυτό. Υπάρχει τέτοιο ενδεχόμενο;

Το σίγουρο είναι ότι άρχισα να ταλαιπωρούμε κάπως...
Εκτος, αν επηρεαστεί ο τομέας της εργασίας μου, δεν ξέρω :?
Λέτε να συμβεί το δεύτερο; Γιατί και σ'αυτόν το τομέα απογοητεύτηκα αρκετά την τελευταία διετία.

Ευχαριστώ πολύ

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 21 Οκτ 2007 22:07 
Χωρίς σύνδεση
Site Admin
Site Admin
Άβαταρ μέλους

ikou έγραψε:
Κυρία Ιωαννίδου
Προσωπικά έχω το ίδιο άγχος με την Nastia γιατί ο Κρόνος θα περάσει και από τον δικό μου 6ο οίκο και πάνω από τον γενέθλιο Κρόνο μου... (26-01-1979, 9.50πμ, Αθήνα)

Δεν ξέρω αν κάποιες οδοντιατρικές εργασίες που άρχισα τώρα και θα κρατήσουν καιρό μπορεί να έχουν σχέση με αυτό. Υπάρχει τέτοιο ενδεχόμενο;

Λέτε να συμβεί το δεύτερο; Γιατί και σ'αυτόν το τομέα απογοητεύτηκα αρκετά την τελευταία διετία.

Αγαπητή ikou

Δε χρειάζεται να έχεις άγχος, όπως και ανέφερα και παραπάνω, η οικοθεσία αυτή είναι ευνοϊκή.

Οι οδοντιατρικές εργασίες που άρχισες έχουν σχέση με αυτό, μια και ο Κρόνος σχετίζεται με τα κόκαλα και τα δόντια!

Η εργασία σου έχει προοπτικές να πάει καλά από τον καινούργιο χρόνο (ο διελαύνων Δίας θα περάσει τότε στο Μεσουράνημά σου)!

Φιλικά

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 23 Οκτ 2007 21:55 
Χωρίς σύνδεση
Αστεροειδής
Αστεροειδής

Site Admin έγραψε:
ikou έγραψε:
Κυρία Ιωαννίδου

Αγαπητή ikou

Δε χρειάζεται να έχεις άγχος, όπως και ανέφερα και παραπάνω, η οικοθεσία αυτή είναι ευνοϊκή.

Οι οδοντιατρικές εργασίες που άρχισες έχουν σχέση με αυτό, μια και ο Κρόνος σχετίζεται με τα κόκαλα και τα δόντια!

Η εργασία σου έχει προοπτικές να πάει καλά από τον καινούργιο χρόνο (ο διελαύνων Δίας θα περάσει τότε στο Μεσουράνημά σου)!

Φιλικά

Ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σας

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑ... ΚΑΙ ΥΓΕΙΑ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 11 Μαρ 2008 18:39 
Χωρίς σύνδεση
Αστεροειδής
Αστεροειδής

Γειά σας. Μια ερώτηση και από μένα. Για να δούμε το θέμα υγεία σε ένα προσωπικό ωροσκόπιο κοιτάμε τον κυβερνήτη του 6ου οίκου και τις όψεις που κάνει με άλλους πλανήτες ή κοιτάμε και τον 12ο οίκο;

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: Re: Έκτος ή δωδέκατος
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 02 Απρ 2008 01:42 
Χωρίς σύνδεση
Site Admin
Site Admin
Άβαταρ μέλους

nastia έγραψε:
Γειά σας. Μια ερώτηση και από μένα. Για να δούμε το θέμα υγεία σε ένα προσωπικό ωροσκόπιο κοιτάμε τον κυβερνήτη του 6ου οίκου και τις όψεις που κάνει με άλλους πλανήτες ή κοιτάμε και τον 12ο οίκο;

Αγαπητή nastia

Για να δούμε το θέμα υγεία σε ένα ωροσκόπιο κοιτάμε πρώτα τον Έκτο Οίκο, ποιους πλανήτες περιέχει (και αν περιέχει) και μετά τον κυβερνήτη του Οίκου αυτού, σε ποιο ζώδιο βρίσκεται και τι όψεις κάνει με τους υπόλοιπους πλανήτες.

Σε γενικές γραμμές, τα είπες πολύ σωστά!!!!!!

Υ.Γ. Το Δωδέκατο Οίκο, συνήθως, τον κοιτάμε για τις ψυχικές ασθένειες, όπως και τον Όγδοο Οίκο.

Φιλικά

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 04 Απρ 2008 17:41 
Χωρίς σύνδεση
Αστεροειδής
Αστεροειδής

Κυρια Μαρω εχω τον Δια στον 6 οικο στον κριο. Ηλιο, αρη στον 2 οικο τοξοτη, ο κυβερνητης μου Διας ειναι στον κριο και ο κυβερνητης του κριου ειναι στον τοξοτη ηθελα να ρωτησω αυτο μου δεινει ευρωστια; δυναμη; τυχη; και να ειμαι πολεμιστρια στις αρρωστιες; λιγο με στεναχωρισε η σεληνη στον 8 οικο που λετε για ψυχικες ασθενειες, αλλα τοσο φωτια και αισιοδοξια, που εχει το ωροσκοπιο μου ολο, πιστευω να περασουν ξωφαλτσα. περιμενω οταν μπορειτε την γνωμη σας.

Ευχαριστω θερμα.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 03 Ιούλ 2008 14:12 
Χωρίς σύνδεση
Αστεροειδής
Αστεροειδής

Θα ήθελα τη γνώμη όποιου μπορεί να με διαφωτίσει... Ο γιος μου έχει γεννηθεί στις 14-12-1991 στην Αθήνα και ώρα 22.15. Έχει ένα πρόβλημα υγείας από μικρός, το οποίο δεν ξέρουμε πώς θα εξελιχθεί μετά τα 18. Ίσως και να θεραπευθεί, λένε οι ειδικοί. Υπάρχουν όψεις στο ωροσκόπιό του που δείχνουν το μέγεθος του προβλήματος και την εξέλιξή του; Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την όποια απάντηση. Ελπίζω να μη ζητώ κάτι πέραν των δυνατοτήτων σας.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 04 Ιούλ 2008 01:53 
Χωρίς σύνδεση
Site Admin
Site Admin
Άβαταρ μέλους

ΔΕΣΠΟΙΝΑ έγραψε:
Κυρια Μαρω εχω τον Δια στον 6 οικο στον κριο. Ηλιο, αρη στον 2 οικο τοξοτη, ο κυβερνητης μου Διας ειναι στον κριο και ο κυβερνητης του κριου ειναι στον τοξοτη ηθελα να ρωτησω αυτο μου δεινει ευρωστια; δυναμη; τυχη; και να ειμαι πολεμιστρια στις αρρωστιες; λιγο με στεναχωρισε η σεληνη στον 8 οικο που λετε για ψυχικες ασθενειες, αλλα τοσο φωτια και αισιοδοξια, που εχει το ωροσκοπιο μου ολο, πιστευω να περασουν ξωφαλτσα. περιμενω οταν μπορειτε την γνωμη σας.

Ευχαριστω θερμα.

Αγαπητή ΔΕΣΠΟΙΝΑ

Οι όψεις που γράφεις δείχνουν, γενικά καλές!

Δε χρειάζεται να ανησυχείς...

Για τη Σελήνη στον Όγδοο Οίκο ας μη ξεχνάμε ότι δίνει, παράλληλα και μεγάλη ψυχική αντοχή.

Φιλικά

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 04 Ιούλ 2008 02:05 
Χωρίς σύνδεση
Site Admin
Site Admin
Άβαταρ μέλους

ΑΡΑΝΤΙΣ έγραψε:
Θα ήθελα τη γνώμη όποιου μπορεί να με διαφωτίσει... Ο γιος μου έχει γεννηθεί στις 14-12-1991 στην Αθήνα και ώρα 22.15. Έχει ένα πρόβλημα υγείας από μικρός, το οποίο δεν ξέρουμε πώς θα εξελιχθεί μετά τα 18. Ίσως και να θεραπευθεί, λένε οι ειδικοί. Υπάρχουν όψεις στο ωροσκόπιό του που δείχνουν το μέγεθος του προβλήματος και την εξέλιξή του; Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την όποια απάντηση. Ελπίζω να μη ζητώ κάτι πέραν των δυνατοτήτων σας.

Αγαπητή ΑΡΑΝΤΙΣ

Έκανα μία ενδελεχή μελέτη στο ωροσκόπιο του γιου σου, όχι μόνο στο ζήτημα της υγείας του, αλλά γενικά για την αποστολή του στη και τα μαθήματα που έχει να λάβει σε αυτή του την ενσάρκωση γιατί το ένα είναι συνάρτηση του άλλου.

Πιστεύω, ότι το ζήτημα της υγείας του είναι ένα έναυσμα για να τον ωθήσει προς τα "έσω", προς την ατομική του αυτογνωσία.

Έχει έρθει στη γη για μία συγκεκριμένη αποστολή, η οποία σχετίζεται με τις ανθρωπιστικές δραστηριότητες και την προσφορά προς τους άλλους.

Ας μη ξεχνάμε πως τίποτα δε συμβαίνει τυχαία...

Τώρα, αν κοιτάξουμε το ζήτημα καθαρά αστρολογικά, ο κυβερνήτης του Οίκου της υγείας του είναι ο Κρόνος και ο Κρόνος του βρίσκεται στον Έκτο Οίκο του, τον Οίκο της υγείας. Αυτή είναι μία θετική ένδειξη! Ο όψη αυτή δείχνει ότι πιθανό να έχει ίαση σε μεγαλύτερη ηλικία, από έναν έμπειρο γιατρό ή μία πρωτοποριακή θεραπεία.

Υ.Γ. Συνέβη κάτι μέσα στην οικογένειά του που συνετέλεσε σε αυτό το πρόβλημα;

Φιλικά

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 07 Ιούλ 2008 09:44 
Χωρίς σύνδεση
Αστεροειδής
Αστεροειδής

Ευχαριστώ θερμά που μπήκατε στον κόπο να ασχοληθείτε με αυτό το σημαντικό για μένα ερώτημα που σας έθεσα. Η απάντησή σας είναι ....ανακουφιστική κατά κάποιο τρόπο για μένα. Το πρόβλημα της υγείας είναι η επιληψία και μας έχουν πει ότι μετά το 18 μπορεί να θεραπευθεί. Ευχαριστώ και πάλι θερμά.
ΑΡΑΝΤΙΣ

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: ΠΕΡΙ ΥΓΕΙΑΣ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 07 Ιούλ 2008 14:54 
Χωρίς σύνδεση
Αστεροειδής
Αστεροειδής

Καλημέρα κ πάλι flower
Εγώ έχω ακμή 6ου στις 1.56 του αιγόκερου χωρίς πλανήτες εκεί. Ο Κρόνος βρίσκεται στον 12ο οίκο στον Καρκίνο κ κάνει σύνοδο με Ηλιο κ Ερμή, χιαστί με Ποσειδώνα (7.14 τοξότη 5ος) κ τετράγωνο με Πλούτωνα (4.14 Ζυγού 3ος). Σύμφωνα μ αυτά η υγεία μου θα υποστεί δοκιμασίες? Γενικά θα σας πώ οτι απο τα 16-26 χρόνια μου στο περίπου, αντιμετώπισα διάφορα προβλήματα υγείας καθώς κ ατυχήματα.. Πραγματικά δεν ξέρω πως τα κατάφερα κ δεν τρελλάθηκα :roll:

Η ερώτηση είναι αν ευθύνονται οι παραπάνω όψεις για όλα αυτά κι αν ισχύει αυτό, αν υπάρχει περίπτωση ίσως λόγω κάποιας μελλοντικής διέλευσης να περάσω τα ίδια.. :shock: :shock:

Θα ήθελα να προσθέσω ημερομηνία γέννησης μήπως χρειαστεί 19-7-1974

Ευχαριστώ εκ των προτέρων :)

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: Re: ΠΕΡΙ ΥΓΕΙΑΣ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 18 Ιούλ 2008 02:22 
Χωρίς σύνδεση
Site Admin
Site Admin
Άβαταρ μέλους

konstantina318 έγραψε:
Καλημέρα κ πάλι flower
Εγώ έχω ακμή 6ου στις 1.56 του αιγόκερου χωρίς πλανήτες εκεί. Ο Κρόνος βρίσκεται στον 12ο οίκο στον Καρκίνο κ κάνει σύνοδο με Ηλιο κ Ερμή, χιαστί με Ποσειδώνα (7.14 τοξότη 5ος) κ τετράγωνο με Πλούτωνα (4.14 Ζυγού 3ος). Σύμφωνα μ αυτά η υγεία μου θα υποστεί δοκιμασίες? Γενικά θα σας πώ οτι απο τα 16-26 χρόνια μου στο περίπου, αντιμετώπισα διάφορα προβλήματα υγείας καθώς κ ατυχήματα.. Πραγματικά δεν ξέρω πως τα κατάφερα κ δεν τρελλάθηκα :roll:

Η ερώτηση είναι αν ευθύνονται οι παραπάνω όψεις για όλα αυτά κι αν ισχύει αυτό, αν υπάρχει περίπτωση ίσως λόγω κάποιας μελλοντικής διέλευσης να περάσω τα ίδια.. :shock: :shock:

Θα ήθελα να προσθέσω ημερομηνία γέννησης μήπως χρειαστεί 19-7-1974

Ευχαριστώ εκ των προτέρων :)

Αγαπητή konstantina318

Για να μπορέσω να κάνω τη μελέτη μου χρειάζομαι την ώρα και τον τόπο γέννησής σου.

Φιλικά

Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 30 Δημοσιεύσεις ] 

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: