ΟΥΡΑΝΙΑ ΠΟΛΙΤΕΙΑ! ΤΟ ΤΑΞΙΔΙ ΜΑΣ ΣΤ' ΑΣΤΕΡΙΑ!

Το μονοπάτι προς την αυτογνωσία! Ένα υπέροχο ταξίδι στον κόσμο της ψυχής...

Έλα και εσύ μαζί μας σε αυτό το ταξίδι, για να φτιάξουμε όλοι μαζί έναν υπέροχο κόσμο!

Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 20 Δημοσιεύσεις ] 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: ΟΨΕΙΣ ΜΕ ΟΥΡΑΝΟ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 08 Οκτ 2007 14:17 
Χωρίς σύνδεση
Αστεράκι
Αστεράκι
Άβαταρ μέλους

Χθες διάβασα στο www.astro.com πώς ο Ουρανός σχηματίζει τρίγωνο με τον ωροσκόπο μου...
Παράθεση:
You may be attracted to technical and scientific subjects, as well as to occult studies such as astrology.

Ενεργά ξεκίνησα την ενασχόλησή μου τον περασμένο Μάρτιο...
Και η ερώτησή μου είναι: Η ενασχόληση με την αστρολογία (και γενικά με occult studies) φαίνεται λόγω τριγώνου Ουρανού με ωροσκόπο ή λόγω Ουρανού στους Ιχθείς και ωροσκόπου στο Σκορπιό?

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: Re: ΟΨΕΙΣ ΜΕ ΟΥΡΑΝΟ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 08 Οκτ 2007 23:44 
Χωρίς σύνδεση
Site Admin
Site Admin
Άβαταρ μέλους

Lina Lilian έγραψε:
Και η ερώτησή μου είναι: Η ενασχόληση με την αστρολογία (και γενικά με occult studies) φαίνεται λόγω τριγώνου Ουρανού με ωροσκόπο ή λόγω Ουρανού στους Ιχθείς και ωροσκόπου στο Σκορπιό?

Αγαπητή Lina Lilian

Η ενασχόλησή σου με την Αστρολογία φαίνεται, κατ' αρχή, με τη στενή όψη του Δία σου με τον Ουρανό σου (ότι "αγγίζει" ο Δίας το επεκτείνει και το ευεργετεί)!

Τον περασμένο Μάρτιο ξεκίνησες την ενασχόλησή σου με την Αστρολογία και γενικά τα occult studies, γιατί η προοδευμένη σου Σελήνη έκανε στενή επαφή με τα στοιχεία σου αυτά!

Τα υπόλοιπα στοιχεία, που γράφεις, τα θεωρώ συμπληρωματικά.

Φιλικά

Ο Πολεμιστής πρέπει να δέχεται τη μοίρα του με ταπεινότητα. Η πρόκληση για αυτόν είναι πόσο μακριά μπορεί να προχωρήσει και πόσο άψογος μπορεί να είναι. Αν συναντήσει αβάστακτες ταλαιπωρίες και πόνο στο μονοπάτι του, κλαίει, αλλά όλα τα δάκρυά του μαζί δεν είναι σε θέση να μετακινήσουν τη γραμμή του πεπρωμένου του...

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 09 Οκτ 2007 02:02 
Χωρίς σύνδεση
Αστεράκι
Αστεράκι
Άβαταρ μέλους

Συνεχώς ανακαλύπτω/συνειδητοποιώ καινούρια πράγματα...
Ευχαριστώ πολύ!!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 25 Οκτ 2007 11:11 
Χωρίς σύνδεση
Αστέρι
Αστέρι
Άβαταρ μέλους

Κατ΄αρχήν έχω όψη Ουρανό τετράγωνο με Ήλιο και τώρα εκτός
από την πανσέληνο που γίνεται
πάνω στον Ουρανό (σχεδόν) και διελεύσεις Ουρανός τετράγωνο με
Άρη και Αφροδίτη τετράγωνο με Άρη
Δεν υπάρχει άτομο σε ακτίνα χιλιομέτρου.......
που να μην έχω τσακωθεί..........!!!!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 25 Οκτ 2007 19:29 
Χωρίς σύνδεση
Αστέρι
Αστέρι
Άβαταρ μέλους

amalia έγραψε:
Κατ΄αρχήν έχω όψη Ουρανό τετράγωνο με Ήλιο και τώρα εκτός
από την πανσέληνο που γίνεται
πάνω στον Ουρανό (σχεδόν) και διελεύσεις Ουρανός τετράγωνο με
Άρη και Αφροδίτη τετράγωνο με Άρη
Δεν υπάρχει άτομο σε ακτίνα χιλιομέτρου.......
που να μην έχω τσακωθεί..........!!!!

Amalia,
εγω που εχω τετραγωνο Ηλιου με Ουρανο και Πλουτωνα, Αφροδιτη με οψη 135ο με Ουρανο και Πλουτωνα, η πανσεληνος γινεται πανω στην αφροδιτη μου στον Ταυρο και η Αφροδιτη σε διελευση κανει ακριβεσταστη συνοδο με Ουρανο και Πλουτωνα,
μπορεις να βρεις ακρη τι μπορει να συμβει???
Θα ερθουν τα πανω κατω

:smt126

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 26 Οκτ 2007 10:05 
Χωρίς σύνδεση
Αστέρι
Αστέρι
Άβαταρ μέλους

melodia έγραψε:
Amalia,
εγω που εχω τετραγωνο Ηλιου με Ουρανο και Πλουτωνα, Αφροδιτη με οψη 135ο με Ουρανο και Πλουτωνα, η πανσεληνος γινεται πανω στην αφροδιτη μου στον Ταυρο και η Αφροδιτη σε διελευση κανει ακριβεσταστη συνοδο με Ουρανο και Πλουτωνα,
μπορεις να βρεις ακρη τι μπορει να συμβει???
Θα ερθουν τα πανω κατω

:smt126

Δεν ξέρω βρε melodia μου αλλά αυτόν τον Ουρανό τον φοβάμαι λιγάκι.....
τώρα επειδή εσύ έχεις όψη Ουρανό με Πλούτωνα και Αφροδίτη, ίσως στην δική σου περίπτωση να σου φέρει και τίποτα (καμμιά αγάπη) απο το παρελθόν.............????
Το medousaki μας αν μπορεί να μας φωτίσει...........

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 07 Νοέμ 2007 21:43 
Χωρίς σύνδεση
Αστεράκι
Αστεράκι

Site Admin έγραψε:
Lina Lilian έγραψε:

Αγαπητή Lina Lilian

Η ενασχόλησή σου με την Αστρολογία φαίνεται, κατ' αρχή, με τη στενή όψη του Δία σου με τον Ουρανό σου (ότι "αγγίζει" ο Δίας το επεκτείνει και το ευεργετεί)!

Τον περασμένο Μάρτιο ξεκίνησες την ενασχόλησή σου με την Αστρολογία και γενικά τα occult studies, γιατί η προοδευμένη σου Σελήνη έκανε στενή επαφή με τα στοιχεία σου αυτά!

Τα υπόλοιπα στοιχεία, που γράφεις, τα θεωρώ συμπληρωματικά.

Φιλικά

Μπορείτε να μου πείτε αν ο Ποσειδώνας παίζει ρόλο στην Αστρολογία; Δηλαδή επειδή είναι αποσυμβολισμός (Η Αστρολογία) και ο Ποσειδώνας (διαίσθηση) έχει να κάνει με αυτό; Θυμάμαι ότι ασχολήθηκα σοβαρά όταν το 1990 (19 ετών τότε) ο Ουρανός και ο Ποσειδώνας έκαναν σύνοδο από διέλευση με τον Ήλιο μου. Ο Ποσειδώνας είναι γωνιακός στο γενέθλιο (4ος), κάνει όψεις αρκετές. Εντάξει ξέρω για τα καλλιτεχνικά χαρίσματα αλλά δεν έχει να κάνει και με "απόκρυφες" μελέτες; Δε θεωρώ βέβαια την Αστρολογία απόκρυφη γιατί την ανέπτυξαν οι Αρχαίοι Έλληνες σαν ΕΠΙΣΤΗΜΗ.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 08 Νοέμ 2007 00:09 
Χωρίς σύνδεση
Site Admin
Site Admin
Άβαταρ μέλους

JEET KUNE DO έγραψε:
Μπορείτε να μου πείτε αν ο Ποσειδώνας παίζει ρόλο στην Αστρολογία; Δηλαδή επειδή είναι αποσυμβολισμός (Η Αστρολογία) και ο Ποσειδώνας (διαίσθηση) έχει να κάνει με αυτό; Θυμάμαι ότι ασχολήθηκα σοβαρά όταν το 1990 (19 ετών τότε) ο Ουρανός και ο Ποσειδώνας έκαναν σύνοδο από διέλευση με τον Ήλιο μου. Ο Ποσειδώνας είναι γωνιακός στο γενέθλιο (4ος), κάνει όψεις αρκετές. Εντάξει ξέρω για τα καλλιτεχνικά χαρίσματα αλλά δεν έχει να κάνει και με "απόκρυφες" μελέτες; Δε θεωρώ βέβαια την Αστρολογία απόκρυφη γιατί την ανέπτυξαν οι Αρχαίοι Έλληνες σαν ΕΠΙΣΤΗΜΗ.

Αγαπητέ JEET KUNE DO

Η Αστρολογία, παραδοσιακά, σχετίζεται με το ζώδιο του Υδροχόου και κατ' επέκταση με τον πλανήτη Ουρανό.

Οι αρχαίοι Έλληνες σωστά ανέπτυξαν και θεώρησαν την Αστρολογία σαν επιστήμη.... με τη σοφία που τους διέκρινε. Πιστεύω, ότι στα επόμενα χρόνια θα λάβει τη θέση που της αξίζει στο χώρο των επιστημών.

Ο πλανήτης Ποσειδώνας σχετίζεται και με τη διαίσθηση και ενόραση. Όταν έχουμε όψεις με Ποσειδώνα, είτε σε ένα γενέθλιο ωροσκόπιο, είτε σε μία διέλευση, ενισχύονται οι ιδιότητες αυτές. Μπορούν κάλλιστα να συνδυαστούν με την Αστρολογία, για να έχουμε ένα καλύτερο αποτέλεσμα σε μία πρόβλεψη ή μελέτη!

Φιλικά

Ο Πολεμιστής πρέπει να δέχεται τη μοίρα του με ταπεινότητα. Η πρόκληση για αυτόν είναι πόσο μακριά μπορεί να προχωρήσει και πόσο άψογος μπορεί να είναι. Αν συναντήσει αβάστακτες ταλαιπωρίες και πόνο στο μονοπάτι του, κλαίει, αλλά όλα τα δάκρυά του μαζί δεν είναι σε θέση να μετακινήσουν τη γραμμή του πεπρωμένου του...

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 08 Νοέμ 2007 23:41 
Χωρίς σύνδεση
Αστεράκι
Αστεράκι

Ευχαριστώ τόσο. Σαν Ουράνιος λοιπόν θα επανέρθω μόλις ο καιρός θα είναι καλός! Έχω τόσα πολλά αυτό τον καιρό. Θα παρακολουθώ βέβαια. Είναι μια περίοδος με πολλά που έχω να κάνω. Η ενάσχολησή μου με διάφορα forum μου έμαθε αρκετά. Σίγουρα θα βγουν καλοί "Αστρολόγοι" από εδώ. Να έχετε τις ευχές μου όλοι σε ότι και αν κάνετε. Baci!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 08 Νοέμ 2007 23:53 
Χωρίς σύνδεση
Site Admin
Site Admin
Άβαταρ μέλους

JEET KUNE DO έγραψε:
Ευχαριστώ τόσο. Σαν Ουράνιος λοιπόν θα επανέρθω μόλις ο καιρός θα είναι καλός! Έχω τόσα πολλά αυτό τον καιρό. Θα παρακολουθώ βέβαια. Είναι μια περίοδος με πολλά που έχω να κάνω. Η ενάσχολησή μου με διάφορα forum μου έμαθε αρκετά. Σίγουρα θα βγουν καλοί "Αστρολόγοι" από εδώ. Να έχετε τις ευχές μου όλοι σε ότι και αν κάνετε. Baci!

Αγαπητέ JEET KUNE DO

Σ' ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια για τη σελίδα μας! :smt023

Σου εύχομαι καλή επιτυχία και καλή διεκπεραίωση στις ενασχολήσεις σου!

Πέρνα που και που να μας λες και μια καλησπέρα! :D :D :D

Να είσαι πάντα καλά!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 09 Νοέμ 2007 00:24 
Χωρίς σύνδεση
Αστεράκι
Αστεράκι

Να είστε σίγουρη και σίγουροι ότι θα το κάνω!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 09 Νοέμ 2007 13:32 
Χωρίς σύνδεση
Αστέρι
Αστέρι
Άβαταρ μέλους

Που πάς καλό μου........??

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 09 Νοέμ 2007 15:01 
Χωρίς σύνδεση
Αστεράκι
Αστεράκι

amalia έγραψε:

ΚΑΛΗΜΕΡΑ! Αποσύρομαι από το γράψιμο. Δεν ξέρω πόσο θα πάρει. Όταν με "ξαναπιάσει" θα τα πούμε. Θα παρακολουθώ τι γράφετε. Δε θα χαθώ εντελώς. Φιλιά προς το παρόν.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 09 Νοέμ 2007 15:06 
Χωρίς σύνδεση
Αστέρι
Αστέρι
Άβαταρ μέλους

JEET KUNE DO έγραψε:
amalia έγραψε:

ΚΑΛΗΜΕΡΑ! Αποσύρομαι από το γράψιμο. Δεν ξέρω πόσο θα πάρει. Όταν με "ξαναπιάσει" θα τα πούμε. Θα παρακολουθώ τι γράφετε. Δε θα χαθώ εντελώς. Φιλιά προς το παρόν.

Kρίμα............
Ελπίζω να σε πιάσει σύντομα...... το καλό που σου θέλω να μην χαθείς.....
πολλά φιλιά babe!!!!

Εικόνα

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 09 Νοέμ 2007 23:47 
Χωρίς σύνδεση
Αστεράκι
Αστεράκι

amalia έγραψε:
JEET KUNE DO έγραψε:
amalia έγραψε:

Kρίμα............
Ελπίζω να σε πιάσει σύντομα...... το καλό που σου θέλω να μην χαθείς.....
πολλά φιλιά babe!!!!

Εικόνα

Όποτε με χρειαστείς κοίταξε δεξιά σου... Θα με δεις στο πλευρό σου. Πολλά φιλιά και καλή δύναμη στη δουλειά σου. Τη χρειάζεσαι, το ξέρω. Και μην ανησυχείς για τις αρνητικές πλανητικές επιρροές. Έχει και ο καιρός "γυρίσματα". Ο φίλος σου έχει μπλέξει με πολλά (ο βλάκας). Και με άλλα forums μουσικά, φιλοσοφικά, κ.α.! Εκεί δε με αφήνουν να βγω! Και τώρα είναι μια περίοδος stressful που λένε για μένα.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 30 Μάιος 2008 00:31 
Χωρίς σύνδεση
Αστεράκι
Αστεράκι
Άβαταρ μέλους

Τελικά το τρίγωνο ουρανού ωροσκόπου στο γενεθλιο τι σημαίνει; νομίζω ότι εχω κ σύνοδο βορείου δεσμού ουρανού; αν ναι κ αυτό τι σημαίνει; ευχαριστώ πολύ

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 05 Ιουν 2008 22:57 
Χωρίς σύνδεση
Site Admin
Site Admin
Άβαταρ μέλους

Natalia Dimale έγραψε:
Τελικά το τρίγωνο ουρανού ωροσκόπου στο γενεθλιο τι σημαίνει; νομίζω ότι εχω κ σύνοδο βορείου δεσμού ουρανού; αν ναι κ αυτό τι σημαίνει; ευχαριστώ πολύ

Το τρίγωνο Ουρανού με Ωροσκόπο σημαίνει ότι οι ενέργειες του Ουρανού βρίσκονται σε αρμονία με τον κυβερνήτη του ωροσκοπίου σου!

Ο Βόρειος Δεσμός σου δεν κάνει σύνοδο με τον Ουρανό σου!

Φιλικά

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 09 Ιουν 2008 02:52 
Χωρίς σύνδεση
Αστεράκι
Αστεράκι
Άβαταρ μέλους

EYXAPIΣTΩ πολύ! Το λάθος έγινε γιατί διαβάζα το χάρτη μου απ τη γνωστή συναστρία.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: Σύνοδος Ήλιου - Ουρανού
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 08 Φεβ 2009 00:15 
Χωρίς σύνδεση
Αστεροειδής
Αστεροειδής

:arrow: καλησπέρα σε όλους!!

θα ήθελα αν ξέρει κάποιος να μου πει τι μπορεί να σημαίνει σε γενέθλιο χάρτη, σύνοδος Ήλιου - Ουρανού στους Ιχθύες στον 10ο οίκο σε αντίθεση με τη Σελήνη στην Παρθένο στον 4ο οίκο. Μπορεί να αφορά τους γονείς του ατόμου ή το ίδιο το άτομο και πως θα το ξεχωρίσω; ευχαριστώ!!! :roll:

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: Re: Σύνοδος Ήλιου - Ουρανού
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 08 Φεβ 2009 04:40 
Χωρίς σύνδεση
Αστεράκι
Αστεράκι
Άβαταρ μέλους

3bit έγραψε:
:arrow: καλησπέρα σε όλους!!

θα ήθελα αν ξέρει κάποιος να μου πει τι μπορεί να σημαίνει σε γενέθλιο χάρτη, σύνοδος Ήλιου - Ουρανού στους Ιχθύες στον 10ο οίκο σε αντίθεση με τη Σελήνη στην Παρθένο στον 4ο οίκο. Μπορεί να αφορά τους γονείς του ατόμου ή το ίδιο το άτομο και πως θα το ξεχωρίσω; ευχαριστώ!!! :roll:

Φίλη μου!

Η σύνοδος Ήλιου - Ουρανού κατ' αρχήν κάνει το άτομο και Υδροχόο!

Το ίδιο και η αντίθεση Σελήνης - Ουρανού.

Η αντίθεση Ήλιου - Σελήνης κάνει το άτομο και Καρκίνο!

Ο Ήλιος στον Δέκατο Οίκο κάνει το άτομο και Αιγόκερω.

Έχουμε και λέμε δηλαδή: Το άτομο αυτό επηρεάζεται ισομερώς από τα ζώδια των Ιχθύων, της Παρθένου, του Υδροχόου, του Καρκίνου και του Αιγόκερου.

Εδώ βλέπουμε πολλές αντιθέσεις, γι' αυτό χρειάζεται να βρεθεί η χρυσή τομή ανάμεσα στα τόσα διαφορετικά στοιχεία! :D :D :D

Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 20 Δημοσιεύσεις ] 

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: