ΟΥΡΑΝΙΑ ΠΟΛΙΤΕΙΑ! ΤΟ ΤΑΞΙΔΙ ΜΑΣ ΣΤ' ΑΣΤΕΡΙΑ!

Το μονοπάτι προς την αυτογνωσία! Ένα υπέροχο ταξίδι στον κόσμο της ψυχής...

Έλα και εσύ μαζί μας σε αυτό το ταξίδι, για να φτιάξουμε όλοι μαζί έναν υπέροχο κόσμο!

Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 19 Δημοσιεύσεις ] 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΤΟΥ ΗΛΙΟΥ ΚΑΙ ΠΡΟΒΛΕΨΕΙΣ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 25 Σεπ 2007 00:02 
Χωρίς σύνδεση
Αστεροειδής
Αστεροειδής
Άβαταρ μέλους

Καλως σας βρηκα και σ' αυτο το νεο φορουμ.

Στο άλλο ήμουν η PisceanMoon. :)

Σε ενα μηνα περιπου ερχονται τα γενεθλια μου (31-10-79, 22:50, Λαρνακα, Κυπρος) και κοιταζοντας το χαρτη της επιστροφης του ήλιου, μου γεννιούνται αποριες. Την προηγουμενη χρονια για παραδειγμα ειχα ενα πολυ γεματο ωροσκοπιο απο Σκορπιο (με 5 πλανητες εκει), στον 10ο οικο. Ειχα μια ακραια χρονια, γεματη αλλαγές επαγγελματικες, με επιτυχιες και αποτυχιες. Ηταν μια χρονια γεματη και δυσκολη μεν, γιατι ειχα πολλες απογοητευσεις αλλά νιωθω οτι εχω ωριμασει και εχω συνειδητοποιησει καποια πραγματα για μενα που πριν αγνοουσα. Δυο χρονια με τον Κρονο στον Λεοντα να κανει το περασμα του απο τον 1ο οικο δεν ειναι και λιγο.

Επιπλεον με τη Σεληνη σε συνοδο με τον Ποσειδωνα στον 1ο οικο να κανουν αντιθεση με τον Κρονο (ωροσκοπιο επιστροφης ηλιου 2006/07 http://i214.photobucket.com/albums/cc77/Leahsbook/solarreturn2006-07.gif, ειχα συχνα διλημματα σχετικα με το τι πρεπει να κανω και τι ηθελα να κανω. Ο Κρονος στον 7ο μου υπεδεικνυε οτι οι πιεσεις και τα πρεπει ερχονται απο τους άλλους, και οι ψευδαισθησεις και η αναγκη για αποφυγη της ανιαρης πραγματικοτητας απο εμενα. Αυτο το μοτιβο παιχτηκε πολυ φετος, και φυσικα στο τελος η συγκρουση ηταν αναποφευκτη. Δεχτηκα πολυ αρνητικη κριτικη και στο τελος και απορριψη εξαιτιας αυτου. Επιπλεον ο Ποσειδωνας με εκανε και λιγο επιρρεπη στο αλκοολ. :roll:

Με βαση αυτα κοιταζω το ωροσκοπιο επιστροφης του Ηλιου για τη χρονια που ακολουθει http://i214.photobucket.com/albums/cc77/Leahsbook/solarreturn2007-08.gif και προσπαθω να ερμηνευσω τι θα αντιμετωπισω φετος.

Εχω Ηλιο και Ερμη στον 6ο οικο, πραγμα που δειχνει οτι και φετος τα επαγγελματικα μου και ο χωρος εργασιας μου θα με απασχολησουν αρκετα (ελπιζω για καλο αυτη τη φορα :(). Ο Ηλιος ευτυχως εχει καλες οψεις, με Αρη και Ουρανο να υποδεικνυει δραστηριοτητα. Η σεληνη στον 3ο οικο δεν μου λεει κατι. Δεν μπορω να φανταστω τι θα μπορουσε να προκυψει απο κει. Κανει τετραγωνο με τον Ερμη, πραγμα που μου λεει οτι θα υπαρξει προκληση αναμεσα σε συναισθημα - πνευμα. Κι οντως ηδη υπαρχει αυτο. Μια ζωη καθοδηγουμαι απο αυτα που νιωθω και δεν παιρνω αποφασεις βαση λογικης.

Η Αφροδιτη μου ειναι στον 5ο οικο. Αλλά δεν προλαβα να χαρω.. δυστυχως παρεα με τον Κρονο (αν και δεν ειναι σε συνοδο, νομιζω 15 μοιρες αποκλιση δεν τη λες και συνοδο). Ακομα μια χρονια περιορισμων στα ερωτικα. Επιπλεον, η Αφροδιτη σε τετραγωνο με τον Πλουτωνα δειχνει οτι θα μου σαλεψει απο τη ζηλια - χε! δεν ειναι και τιποτα καινουργιο αυτο - οπως και μια αντιθεση της με τον Ουρανο. Μαλλον θα μου ρθει κατι ξαφνικο. Το τετραγωνο Αφροδιτης Δια φερνει χωρισμο συνηθως αλλά για την ωρα δεν εχω σχεση οποτε δεν μπορω να το ερμηνευσω ετσι. Ισως ταση για υπερβολες οσον αφορα τα ερωτικα και γενικοτερα τις απολαυσεις.

Ελπιδα για πολλά κερδη υποθετω δεν υπαρχει με τον Αρη στον 2ο οικο ε?
Αυτος ο ωροσκοπος στον Ταυρο, μπορει κατι να κανει. Οποιος/α θελει ας ριξει καμια ερμηνεια. ;)

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 25 Σεπ 2007 16:10 
Χωρίς σύνδεση
Site Admin
Site Admin
Άβαταρ μέλους

Αγαπητή Leah

Καλώς ήρθες στη σελίδα μας!

Έριξα μια ματιά στο χάρτη σου και απ' ότι βλέπω, γενικά, θα πας μια χαρά!

Η προοδευμένη σου Σελήνη έχει περάσει στον Ένατο Οίκο σου (ίσως σου παρουσιαστούν ευκαιρίες, σε όλους γενικά τους τομείς), ο διελαύνων Κρόνος κάνει στενή όψη με το Δία σου (θετική όψη για τα επαγγελματικά σου) και στο Δεύτερο Οίκο σου θα ευνοήσει τυχόν αγοραπωλησίες. Επίσης, μπορεί να σου φέρει κέρδη και από κάποια εργασία.

Στην ηλιακή σου επιστροφή, προκύπτει ότι είναι πιθανό να σε απασχολήσουν φέτος ζητήματα που σχετίζονται με την οικογένειά σου. Ίσως εκδηλώσει το ενδιαφέρον του για σένα ένα άτομο κοινωνικά ή επαγγελματικά καταξιωμένο. Παράλληλα, μπορεί να ασχοληθείς περισσότερο τώρα με την εσωτερική αναζήτηση.

Φιλικά

Ο Πολεμιστής πρέπει να δέχεται τη μοίρα του με ταπεινότητα. Η πρόκληση για αυτόν είναι πόσο μακριά μπορεί να προχωρήσει και πόσο άψογος μπορεί να είναι. Αν συναντήσει αβάστακτες ταλαιπωρίες και πόνο στο μονοπάτι του, κλαίει, αλλά όλα τα δάκρυά του μαζί δεν είναι σε θέση να μετακινήσουν τη γραμμή του πεπρωμένου του...

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 26 Σεπ 2007 09:21 
Χωρίς σύνδεση
Αστέρι
Αστέρι
Άβαταρ μέλους

Καθε πότε έχουμε επιστροφή του ήλιου?
Οταν έχουμε τα γενέθλια μας??

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 26 Σεπ 2007 21:28 
Χωρίς σύνδεση
Site Admin
Site Admin
Άβαταρ μέλους

amalia έγραψε:
Καθε πότε έχουμε επιστροφή του ήλιου?
Οταν έχουμε τα γενέθλια μας??

Ακριβώς! Και ειδικά, όταν ο διελαύνων Ήλιος βρεθεί στις ίδιες μοίρες , ίδια πρώτα και δεύτερα λεπτά, με το γενέθλιο Ήλιο μας.

Φιλικά

Ο Πολεμιστής πρέπει να δέχεται τη μοίρα του με ταπεινότητα. Η πρόκληση για αυτόν είναι πόσο μακριά μπορεί να προχωρήσει και πόσο άψογος μπορεί να είναι. Αν συναντήσει αβάστακτες ταλαιπωρίες και πόνο στο μονοπάτι του, κλαίει, αλλά όλα τα δάκρυά του μαζί δεν είναι σε θέση να μετακινήσουν τη γραμμή του πεπρωμένου του...

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 14 Νοέμ 2007 12:36 
Χωρίς σύνδεση
Αστέρι
Αστέρι
Άβαταρ μέλους

Kάπου διάβασα αν το κατάλαβα καλά πως η κάθε ηλιακή επιστροφή γίνεται σε κάποιους οίκους (μάλον τους ενεργοποιεί) πως βρίσκουμε ποιός οίκος ενεργοποιείται ??
Εικόνα

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 14 Νοέμ 2007 12:56 
Χωρίς σύνδεση
Αστέρι
Αστέρι
Άβαταρ μέλους

amalia έγραψε:
Kάπου διάβασα αν το κατάλαβα καλά πως η κάθε ηλιακή επιστροφή γίνεται σε κάποιους οίκους (μάλον τους ενεργοποιεί) πως βρίσκουμε ποιός οίκος ενεργοποιείται ??
Εικόνα

Μήπως εχει να κάνει, σε ποιον οικο ειναι ο Ηλιος μας στον χαρτη της ηλιακης επιστροφης??

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 14 Νοέμ 2007 13:06 
Χωρίς σύνδεση
Αστέρι
Αστέρι
Άβαταρ μέλους

melodia έγραψε:
amalia έγραψε:
Εικόνα

Μήπως εχει να κάνει ,σε ποιον οικο ειναι ο Ηλιος μας στον χαρτη της ηλιακης επιστροφης??

και για να γινω πιο σαφης:

Ο Ηλιος μου στο γενεθλιο ειναι στον 11ο οικο.
Στην ηλιακη επιστροφη ειναι στον 12ο.
Αρα το μεγαλυτερο βαρος για την χρονια ειναι ο αξονας 12ος-6ος.
Αλλα επειδη την ημερα της ηλιακης επιστροφης επιστροφης ειχαμε και πανσεληνο στον αξονα 5ου - 11ου στο γενεθλιο επηρεαζεται και αυτος ο αξονας.
Και ακομα οι ακμες των οικων επιστροφης 12ου-6ου ειναι πάνω στις ακμες 11ου-5ου του γενεθλιου.

Αρα υποθετω οτι αυτοι οι οικοι θα εχουν μεγαλυτερη βαρυτητα ολη την χρονια.

Η καλη μας διαχειριστρια θα μας πει αν ετσι ειναι :smt174 :smt174 :smt174 :smt174

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 14 Νοέμ 2007 13:13 
Χωρίς σύνδεση
Αστέρι
Αστέρι
Άβαταρ μέλους

Eμένα τα γενέθλια μου είναι τον Ιανουάριο 29, αν κοίταξα τον σωστό χαρτη, solar return chart, είναι τελείως διαφορετικός απο τον γενέθλιο και τον προοδευμένο........... γιατί......???
Τι ακριβώς μας δείχνει αυτός ο χάρτης..... πως θα πάει η χρονιά... ή κάνω λάθος....??
Το άλλο που μου έκανε εντύπωση είναι πως ο ήλιος μου εξακολουθεί να βρίσκεται στον υδροχόο αλλά στον 7ο οίκο....... άρα σε ποιό άξονα γίνεται και τι σημαίνει αυτό.........???

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 14 Νοέμ 2007 16:13 
Χωρίς σύνδεση
Αστέρι
Αστέρι
Άβαταρ μέλους

Παιδιά sory....... είμαι μεγάλο σούργελο.... τ΄ομολογώ!!!!
Πάλι έκανα λάθος.............. τι στο καλό....???
Κάτι είναι σήμερα δεν μπορεί..........
ο ήλιος μου στο solar return του 2008 (τα παραπάνω αφορούσαν τον περσινό μου χάρτη) είναι στον 4ο οίκο μου.......
τώρα τι μας δείχνει αυτός...........???
πάντως πραγματικά ο χάρτης αυτός είναι υπέροχος!!!!!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 18 Νοέμ 2007 23:49 
Χωρίς σύνδεση
Αστεράκι
Αστεράκι
Άβαταρ μέλους

amalia έγραψε:
Να διευκρινήσω κάτι....?? Πραγματικά ο ήλιος παίζει ρόλο το που βρίσκεται
στον χάρτη ηλιακής επιστροφής για να δούμε ποιοί οίκοι τελικά αφορά...???

Η μελέτη της Ηλιακής επιστροφής γίνεται με δύο τρόπους:

Ο ένας είναι η μελέτη του καθεαυτού χάρτη και ο άλλος είναι η σύγκρισή του με το γενέθλιο χάρτη.

Ενώνουμε τους δύο χάρτες και παρατηρούμε τις ακμές των Οίκων της Ηλιακής επιστροφής επάνω στο γενέθλιο και τους πλανήτες σε ποιους Οίκους πέφτουν.

Οπωσδήποτε, ο Ήλιος παίζει μεγάλο ρόλο, όπως και η Σελήνη αλλά και οι υπόλοιποι πλανήτες.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 19 Νοέμ 2007 17:42 
Χωρίς σύνδεση
Αστέρι
Αστέρι
Άβαταρ μέλους

Σε περίπτωση που κοιτάμε καθεαυτού τον χάρτη ηλιακής επιστροφής,
το ποιούς οίκους αφορά ας πούμε κάθε χρονιά περισσότερο, φαίνεται απ' την θέση του ήλιου....??
:?

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 30 Νοέμ 2007 22:43 
Χωρίς σύνδεση
Site Admin
Site Admin
Άβαταρ μέλους

amalia έγραψε:
Σε περίπτωση που κοιτάμε καθεαυτού τον χάρτη ηλιακής επιστροφής,
το ποιούς οίκους αφορά ας πούμε κάθε χρονιά περισσότερο, φαίνεται απ' την θέση του ήλιου....??
:?

Αγαπητή amalia

Σε αυτή την περίπτωση κοιτάμε το χάρτη, σα να κοιτάζαμε οποιοδήποτε χάρτη.

Δίνουμε έμφαση στα φώτα (σε ποιους Οίκους, δηλαδή βρίσκεται ο Ήλιος και η Σελήνη και τι όψεις σχηματίζουν με τους υπόλοιπους πλανήτες) και μετά μελετούμε και τα υπόλοιπα στοιχεία.

Φιλικά

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 01 Δεκ 2007 10:07 
Χωρίς σύνδεση
Αστέρι
Αστέρι
Άβαταρ μέλους

Ευχαριστώ Μάρω μου για την διευκρίνηση..... θα προσπαθήσω να δώ τον δικό μου χάρτη του Ιανουαρίου όμως αυτό που δεν κατάλαβα είναι απο που βγαίνει ο άξονας των οίκων ???
Όπως έγραψε και η medousa πιο πάνω λέει ο άξονας 4ου-10ου σημαίνει αυτό....
αυτό τον άξονα πως τον βρίσκουμε σε χάρτη ηλιακής επιστροφής??? :roll:

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 01 Δεκ 2007 23:52 
Χωρίς σύνδεση
Site Admin
Site Admin
Άβαταρ μέλους

amalia έγραψε:
Ευχαριστώ Μάρω μου για την διευκρίνηση..... θα προσπαθήσω να δώ τον δικό μου χάρτη του Ιανουαρίου όμως αυτό που δεν κατάλαβα είναι απο που βγαίνει ο άξονας των οίκων ???
Όπως έγραψε και η medousa πιο πάνω λέει ο άξονας 4ου-10ου σημαίνει αυτό....
αυτό τον άξονα πως τον βρίσκουμε σε χάρτη ηλιακής επιστροφής??? :roll:

Ας δούμε το χάρτη της Ηλιακής επιστροφής σου:

Εικόνα

Σε γενικές γραμμές, τον θεωρώ πολύ καλό!

Επισημαίνω τα εξής ενδιαφέροντα σημεία:

- Έμφαση στα αισθηματικά με διπλότυπη όψη (Αφροδίτη σε στενή όψη με το Δία και τον Πλούτωνα, κυβερνήτης Έβδομου Οίκου, ο Άρης, ο οποίος βρίσκεται στον Ένατο Οίκο). Ίσως σε απασχολήσει έντονα την προσεχή χρονιά ένα άτομο πνευματώδες ή που σχετίζεται με ξένους ή το εξωτερικό)

- Έμφαση στην οικογένεια (Ήλιος στον Τέταρτο Οίκο)

- Ιδέες, φαντασία, μεταφυσική και έμπνευση (Ερμής σε στενή όψη με τον Ποσειδώνα στον Πέμπτο Οίκο)

Τα υπόλοιπα, μελέτησέ τα μόνη σου... αυτά είναι τα πιο βασικά για να πάρεις μία ιδέα!

Φιλικά

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 03 Δεκ 2007 15:48 
Χωρίς σύνδεση
Αστέρι
Αστέρι
Άβαταρ μέλους

Mάρω μου να ρωτήσω κάτι.....??
Η σύνοδος Αφροδίτη με Δία και Πλούτωνα ερμηνεύεται όπως και τα μεσοδιαστήματα της Αφροδίτης με τους συγκεκριμένους πλανήτες??
δηλαδή.....

ΑΦΡΟΔΙΤΗ / ΔΙΑΣ : Ο άξονας της επιτυχίας. Της αγάπης. Ένδειξη ηθικής και ειλικρίνειας του ατόμου. Ένα δεύτερο μεσοδιάστημα άρρητα συνδεδεμένο με την γέννηση. Πολλές φορές μας δείχνει και την υπερβολή των συναισθημάτων. Από πρόοδο μπορεί να μας υποδείξει και γάμο.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ / ΠΛΟΥΤΩΝΑΣ : Ο κεραυνοβολος ερωτας. Ο μοιραιος ερωτας. Των οικονομικων ανακαταταξεων. Ενας ερωτας κοντρα στην λογικη αλλα και την ηθικη του ατομου.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 04 Δεκ 2007 01:42 
Χωρίς σύνδεση
Site Admin
Site Admin
Άβαταρ μέλους

amalia έγραψε:
Mάρω μου να ρωτήσω κάτι.....??
Η σύνοδος Αφροδίτη με Δία και Πλούτωνα ερμηνεύεται όπως και τα μεσοδιαστήματα της Αφροδίτης με τους συγκεκριμένους πλανήτες??
δηλαδή.....

ΑΦΡΟΔΙΤΗ / ΔΙΑΣ : Ο άξονας της επιτυχίας. Της αγάπης. Ένδειξη ηθικής και ειλικρίνειας του ατόμου. Ένα δεύτερο μεσοδιάστημα άρρητα συνδεδεμένο με την γέννηση. Πολλές φορές μας δείχνει και την υπερβολή των συναισθημάτων. Από πρόοδο μπορεί να μας υποδείξει και γάμο.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ / ΠΛΟΥΤΩΝΑΣ : Ο κεραυνοβολος ερωτας. Ο μοιραιος ερωτας. Των οικονομικων ανακαταταξεων. Ενας ερωτας κοντρα στην λογικη αλλα και την ηθικη του ατομου.

Αγαπητή amalia

Η σύνοδος Αφροδίτης με Δία και Πλούτωνα ερμηνεύεται σαν μία κλασική όψη.

Αφροδίτη/Πλούτωνας = η μοιραία σχέση, η οποία φέρει το αίτημα "ένα σώμα - μία ψυχή" και

Αφροδίτη/Δίας = σχέση με άτομο πνευματώδες, καλλιεργημένο, καλοπροαίρετο κ.λ.π.

Φιλικά

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 04 Δεκ 2007 16:18 
Χωρίς σύνδεση
Αστέρι
Αστέρι
Άβαταρ μέλους

Σ΄ευχαριστώ Μάρω μου για την ανάλυση....

είδες αλλιώς θα τε ερμήνευα εγώ....
πάω να μελετήσω και τις υπόλοιπες όψεις και επανέρχομαι
με τυχόν απορίες......

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: Re: ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΤΟΥ ΗΛΙΟΥ ΚΑΙ ΠΡΟΒΛΕΨΕΙΣ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 08 Αύγ 2011 15:51 
Χωρίς σύνδεση
Site Admin
Site Admin
Άβαταρ μέλους

ΣΗΜΕΙΩΣΗ: Αν θέλετε να ακούσετε ηχογραφημένο το σεμινάριο του Θωμά Γαζή για την Ηλιακή Επιστροφή
μπορείτε να προμηθευτείτε άμεσα το σχετικό αρχείο (σε μορφή mp3) πατώντας
εδώ

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: Re: ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΤΟΥ ΗΛΙΟΥ ΚΑΙ ΠΡΟΒΛΕΨΕΙΣ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 29 Οκτ 2016 16:39 
Χωρίς σύνδεση
Αστεροειδής
Αστεροειδής

Kαλησπερα. Ειμαι νεος στο μπλογκ σας και μιας και απαντατε σε οτι σας ρωταμε εαν θελετε πειτε μου κατι για το βραχυπροθεσμο μελλον μου. Ειμαι γεννηθης την 5η Φεβρουαριου του 1981, ωρα 14:30, ημερα Πέμπτη.
Ευχαριστω πολυ!
Νικολαος :)

Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 19 Δημοσιεύσεις ] 

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση