ΟΥΡΑΝΙΑ ΠΟΛΙΤΕΙΑ! ΤΟ ΤΑΞΙΔΙ ΜΑΣ ΣΤ' ΑΣΤΕΡΙΑ!

Το μονοπάτι προς την αυτογνωσία! Ένα υπέροχο ταξίδι στον κόσμο της ψυχής...

Έλα και εσύ μαζί μας σε αυτό το ταξίδι, για να φτιάξουμε όλοι μαζί έναν υπέροχο κόσμο!

Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 408 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 11 Δεκ 2007 15:06 
Χωρίς σύνδεση
Αστέρι
Αστέρι
Άβαταρ μέλους

Ώρες-ώρες δεν ξέρω αν είναι θάρρος ή βλακεία χαχα!!!
...πάντως το έχω αυτό!!!
:wink:

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 13 Δεκ 2007 19:08 
Χωρίς σύνδεση
Αστεροειδής
Αστεροειδής
Άβαταρ μέλους

Ειναι μια ερωτηση που εκανα σε αλλη ενοτητα και μαλλον θα ηταν πιο σωστο να την θεσω εδω.
Λοιπον, εχω στον γενεθλιο Αφροδιτη στον 10ο σε τριγωνο με τον Δια που ειναι Κυβερνητης του 7ου μου. Αυτο τωρα τι μας λεει?
ευχαριστω πολυ πολυ!!!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: IΔΑΝΙΚΕΣ ΟΨΕΙΣ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 15 Δεκ 2007 15:08 
Χωρίς σύνδεση
Αστέρι
Αστέρι
Άβαταρ μέλους

Αναρωτιέμαι..... υπάρχουν άραγε ιδανικές όψεις κάποιων πλανητών ??
Ξέρουμε βέβαια πως τα τρίγωνα και τα εξάγωνα είναι γενικά καλές όψεις ,
αλλά ακόμα και τα τετράγωνα μπορεί σε κάποιες περιπτώσεις να είναι ακόμα καλύτερα γιατί βγάζουν μια δυναμική......

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: Re: IΔΑΝΙΚΕΣ ΟΨΕΙΣ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 17 Δεκ 2007 13:50 
Χωρίς σύνδεση
Αστεροειδής
Αστεροειδής
Άβαταρ μέλους

amalia έγραψε:
Αναρωτιέμαι..... υπάρχουν άραγε ιδανικές όψεις κάποιων πλανητών ??
Ξέρουμε βέβαια πως τα τρίγωνα και τα εξάγωνα είναι γενικά καλές όψεις ,
αλλά ακόμα και τα τετράγωνα μπορεί σε κάποιες περιπτώσεις να είναι ακόμα καλύτερα γιατί βγάζουν μια δυναμική......

αμαλια μου..
ενα τριγωνο της σεληνης απο τον σκορπιο με εναν αρη απο τον καρκινο δεν ειναι και οτι καλυτερο θα μπορουσε να σου συμβει..
γιατι δεν εχουν αγαθες σχεσεις ο αρης με την σεληνη ουτως η αλλως σαν πλανητες και απο ζωδια ειναι σε πτωση..
εχει ομως και τα καλα του.. γιατι οτι βγαλει θα ειναι γεματο απο συναισθημα..
και οταν ξεφορτωνουμε συναισθημα θετικο η αρνητικο τουλαχιστον ξεκουραζουμε την ψυχουλα μας...

κακες οψεις υπαρχουν οταν τα θελεις ολα ευκολα στην ζωη..
εχω δει ανθρωπους με αριστες οψεις πλανητων να περιμενουν το μανα εξ ουρανου και να μην εκμεταλευονται την ευνοια που τους δινεται
κ εχω δει παλι ανθρωπους να εχουν μια ζηλευτη εξεληξη ζωης και ψυχης με τις αντιθεσεις κ τα τετραγωνα να προταγωνιστουν στο χαρτη τους..

και τα καλα δεχουμενα αμαλια μου λενε στον τοπο μου και τα κακα δεχουμενα.. κι αν δεν ειχαμε τα δευτερα πως θα εκτιμουσαμε τα πρωτα???

υγ.. θα ηθελα να μαθω πως μπορω να διορθωσω μια απαντηση μου αφου την υποβαλω.. σαν κριαρακι που ειμαι... βιαζομαι πολλες φορες

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 17 Δεκ 2007 15:06 
Χωρίς σύνδεση
Αστέρι
Αστέρι
Άβαταρ μέλους

Αγαπητή angel-9 , εγώ συμφωνώ με αυτά που γράφεις πιο πάνω αλλά αναρωτιέμαι π.χ.
ποιά είναι η ιδανική όψη ανάμεσα στον Πλούτωνα και τον κρόνο.... ??

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 17 Δεκ 2007 16:40 
Χωρίς σύνδεση
Αστέρι
Αστέρι
Άβαταρ μέλους

όσο για το άλλο που με ρώτησες.... νομίζω πως μόνο η site Admin έχει το δικαίωμα να παρέμβει και να διορθώσει κάτι, και γώ κάποιες φορές βιάζομαι και τα κάνω σαλάτα.... συμπληρώνω όμως αργότερα ότι έχω ξεχάσει, καλή ώρα όπως τώρα χαχα!!

Για να επανέλθω στο θέμα... αν δεν κάνω λάθος
Σελήνη τετράγωνο με Αρη δείχνει υψηλή νοημοσύνη.... μια όψη που παρόλο τα τετράγωνα δεν θεωρούνται ότι καλύτερο στην προκειμένη περίπτωση νομίζω ότι είναι απο τις καλύτερες όψεις.....
Το ίδιο έχω διαβάσει ότι ισχύει και με τις αντιθέσεις.... στην περίπτωση που οι δυνάμεις λειτουργούν συμπληρωματικά !!!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 17 Δεκ 2007 17:51 
Χωρίς σύνδεση
Αστεροειδής
Αστεροειδής
Άβαταρ μέλους

amalia έγραψε:
όσο για το άλλο που με ρώτησες.... νομίζω πως μόνο η site Admin έχει το δικαίωμα να παρέμβει και να διορθώσει κάτι, και γώ κάποιες φορές βιάζομαι και τα κάνω σαλάτα.... συμπληρώνω όμως αργότερα ότι έχω ξεχάσει, καλή ώρα όπως τώρα χαχα!!

Για να επανέλθω στο θέμα... αν δεν κάνω λάθος
Σελήνη τετράγωνο με Αρη δείχνει υψηλή νοημοσύνη.... μια όψη που παρόλο τα τετράγωνα δεν θεωρούνται ότι καλύτερο στην προκειμένη περίπτωση νομίζω ότι είναι απο τις καλύτερες όψεις.....
Το ίδιο έχω διαβάσει ότι ισχύει και με τις αντιθέσεις.... στην περίπτωση που οι δυνάμεις λειτουργούν συμπληρωματικά !!!

εδω με πιανεις λιγο αδιαβαστη.. ξερω οτι ο αρης σε ολες τις οψεις δινει μια εγρηγορση.. ειδικα αν η σεληνη ειναι του τριτου τα εγκεφαλικα γκαζια αυξανονται..
εγω εχω αρη ουρανο αντιθεση.. δινει μια ευνοια στις στροφες ειπαμε αλλα για ρωτα και το νευρικο μου συστημα??? αντε τωρα να συμετεχει η σεληνη σε οψη με τον αρη που ουτως η αλλως ειναι η ψυχολογια μας.. [τα νευρα μου τα χαπια μου κ ενα ταξι να φυγω ] τι να την κανεις την εξυπναδα με τα νευρα κροσια!!!

λεω γω τωρα!!!! αλλα καλο θα ηταν να μας πει και καποιος πιο διαβασμενος
πχ.. η ευγενικη κυρια ΜΑΡΩ!!!!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 17 Δεκ 2007 22:55 
Χωρίς σύνδεση
Αστεράκι
Αστεράκι

Hθελα να ρωτήσω κάτι σχετικα με vertex, οταν ενεργοποιείται σημαίνει πως μας περιμένουν καρμικά γεγονότα, γνωριμίες? πόσο καιρό διαρκεί η επίδράση του?
εμένα αν δεν κάνω λάθος πρόκειται να ενεργοποιήθεί σύντομα, μπορώ να περιμένω κάποιο ωραίο δώρο απο το σύμπαν την περίοδο αυτή?
ευχαριστώ!!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 18 Δεκ 2007 00:59 
Χωρίς σύνδεση
Site Admin
Site Admin
Άβαταρ μέλους

klelia έγραψε:
Λοιπόν, κυρία Ιωαννίδου μας λέω να αρχίσω δειλά δειλά να ξεδιπλώνω τα μυστικά του χάρτη μου. Σαν κορίτσι κι εγω θα πιάσω τον πολύπαθο τομέα των αισθηματικών. Από όσο έχω διαβάσει, ναι μεν πρέπει να το αναλύουμε ολιστικά το θέμα, αλλά για τα συγκεκριμένο θέμα κοιτάμε 7ο και 5ο οικό? Επίσης, έχω καταλάβει οτι δεν πιστεύετε σε αρνητικές όψεις αλλά σε εξελικτικές... Όμως δε μπορεί κατι πρέπει να πηγαίνει στραβά... Κάτι ανάδρομο που τεραγωνίζεται και περνάει ο Κρόνος αγκαζε με τον Ποσειδώνα (ο,τι στραβο γνωριζω :D ) ή δε μου κάθονται καλά οι διελεύσεις (εκ γενετής).

Από όσο βλέπω κυβερνήτης του 5ου μου είναι η Αφροδίτη,η οποία ομολογουμένως κάνει ποικίλλες όψεις τετράγωνο με Κρόνο και Πλούτωνα, πεντάγωνο (quincunx) με Δϊα και Ωροσκόπο καθώς και τρίγωνο με ουρανό. Έτσι δώστε μου λίγο τα φώτα σας να προσπαθήσω μετά κι εγώ μπας και διαπιστώσω κάτι!

Αγαπητή klelia

Σωστά αυτά που γράφεις!

Για να έχουμε, όμως, μία πιο ολοκληρωμένη άποψη σε ένα τομέα, κοιτάμε όλες τις όψεις που διαμορφώνονται.

Στη δική σου περίπτωση, στον Έβδομο Οίκο σου βρίσκονται ο Ήλιος και η Αφροδίτη (αυτό θεωρείται μία ευνοϊκή όψη). Επίσης, ο κυβερνήτης του Έβδομου Οίκου σου, η Σελήνη, "πέφτει" στο Δεύτερο Οίκο σου (η όψη αυτή δίνει σταθερότητα, σιγουριά και ασφάλεια).

Το τετράγωνο της Αφροδίτης με τον Κρόνο δείχνει ότι μπορεί να κάνεις γάμο σε μεγαλύτερη ηλικία ή να δώσεις προτεραιότητα σε ζητήματα καριέρας.

Φιλικά

Ο Πολεμιστής πρέπει να δέχεται τη μοίρα του με ταπεινότητα. Η πρόκληση για αυτόν είναι πόσο μακριά μπορεί να προχωρήσει και πόσο άψογος μπορεί να είναι. Αν συναντήσει αβάστακτες ταλαιπωρίες και πόνο στο μονοπάτι του, κλαίει, αλλά όλα τα δάκρυά του μαζί δεν είναι σε θέση να μετακινήσουν τη γραμμή του πεπρωμένου του...

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 18 Δεκ 2007 01:06 
Χωρίς σύνδεση
Site Admin
Site Admin
Άβαταρ μέλους

foteinoula έγραψε:
Ειναι μια ερωτηση που εκανα σε αλλη ενοτητα και μαλλον θα ηταν πιο σωστο να την θεσω εδω.
Λοιπον, εχω στον γενεθλιο Αφροδιτη στον 10ο σε τριγωνο με τον Δια που ειναι Κυβερνητης του 7ου μου. Αυτο τωρα τι μας λεει?
ευχαριστω πολυ πολυ!!!

Αγαπητή foteinoula

Αυτό μας λέει... ότι είναι πιθανό να κάνεις γάμο σε μεγαλύτερη ηλικία ή με ένα άτομο επαγγελματικά ή κοινωνικά καταξιωμένο και καλλιεργημένο.

Φιλικά

Ο Πολεμιστής πρέπει να δέχεται τη μοίρα του με ταπεινότητα. Η πρόκληση για αυτόν είναι πόσο μακριά μπορεί να προχωρήσει και πόσο άψογος μπορεί να είναι. Αν συναντήσει αβάστακτες ταλαιπωρίες και πόνο στο μονοπάτι του, κλαίει, αλλά όλα τα δάκρυά του μαζί δεν είναι σε θέση να μετακινήσουν τη γραμμή του πεπρωμένου του...

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 18 Δεκ 2007 01:08 
Χωρίς σύνδεση
Αστεράκι
Αστεράκι
Άβαταρ μέλους

Κυρία Μάρω μου με σκλάβώνετε....

Ευχαριστώ που ανταποκριθήκατε στο κάλεσμά μου και για τον χρόνο που αφιερώσατε για όλες τις απορίες μου!

Καλό βραδάκι να έχετε

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 18 Δεκ 2007 01:10 
Χωρίς σύνδεση
Site Admin
Site Admin
Άβαταρ μέλους

mary7 έγραψε:
Hθελα να ρωτήσω κάτι σχετικα με vertex, οταν ενεργοποιείται σημαίνει πως μας περιμένουν καρμικά γεγονότα, γνωριμίες? πόσο καιρό διαρκεί η επίδράση του?
εμένα αν δεν κάνω λάθος πρόκειται να ενεργοποιήθεί σύντομα, μπορώ να περιμένω κάποιο ωραίο δώρο απο το σύμπαν την περίοδο αυτή?
ευχαριστώ!!

Αγαπητή mary7

Συνήθως, έχουμε γεγονότα όταν οι όψεις είναι μοιρικά ακριβείς.

Οι όψεις με το Vertex δίνουν καρμικά γεγονότα (παντός τύπου) και έχουμε περίπου 2 έως 4 μοίρες ανοχή.

Σου εύχομαι... τα καλύτερα δώρα! :smt172

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 18 Δεκ 2007 13:16 
Χωρίς σύνδεση
Αστεράκι
Αστεράκι

Site Admin έγραψε:
Αγαπητή mary7

Συνήθως, έχουμε γεγονότα όταν οι όψεις είναι μοιρικά ακριβείς.

Οι όψεις με το Vertex δίνουν καρμικά γεγονότα (παντός τύπου) και έχουμε περίπου 2 έως 4 μοίρες ανοχή.

Σου εύχομαι... τα καλύτερα δώρα! :smt172

Σε ευχαριστώ πολύ Μάρω, εύχομαι και σε εσένα ο,τι επιθυμείς!!
δηλαδή εγω που στον γενέθλιο χάρτη μου εχω το vertex στις 2 μοίρες και 20' την παρθένο στον 7 οίκο ανήκω σε αυτη την κατηγορία που αναφέρεις ή οχι ?

Εικόνα

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 22 Δεκ 2007 13:16 
Χωρίς σύνδεση
Αστεράκι
Αστεράκι
Άβαταρ μέλους

Καλημερούδια! Ερώτηξη....

Έπέλεξα στο astro.com να μου βγάλει progressed chart with transits
Προοδευμένο δηλαδή με διελεύσεις... Ωραία ως εδώ!
Τι μας δείχνει αυτό ακριβώς?
Αφορά συγκεκριμένη μέρα μόνο ή μεγαλύτερο χρονικό διάστημα?

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 22 Δεκ 2007 13:54 
Χωρίς σύνδεση
Αστέρι
Αστέρι
Άβαταρ μέλους

εξαρτάται απο την ημερομηνία που επιλέγεις....
μπορεί να κοιτάξεις για σήμερα αλλά μπορείς να επιλέξεις και για άλλη ημερομηνία...

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: Re: ΦΑΣΕΙΣ ΣΕΛΗΝΗΣ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 28 Δεκ 2007 20:15 
Χωρίς σύνδεση
Αστεράκι
Αστεράκι
Άβαταρ μέλους

ellaki13 έγραψε:
Βήκα ότι η μπέμπα μου γεννήθηκε σε πανσέληνο (1 Ιούνη 2007) και μάλιστα αυτό το φεγγάρι λέγεται μπλέ!!!!!!!!! Σημαίνει κάτι :?: :?: :?:

Καλή μου φίλη, να σου ζήσει η μπέμπα σου!

Τα άτομα που γεννιούνται σε Πανσέληνο έχουν τον Ήλιο και τη Σελήνη τους σε αντίθετα ζώδια!

Αυτό σημαίνει πολλά!!!! Πρώτον ότι δέχονται έντονα τις ενέργειες της Σελήνης και δεύτερον ότι έχουν δύο διαφορετικές φύσεις. Στο διάβα της ζωής τους θα πρέπει να μάθουν να λειτουργούν αυτές τις δύο αντίθετες φύσεις αρμονικά.

Απ' ότι είδα, στην ημερομηνία αυτή που γράφεις, βρίσκεται και ο Δίας στο ίδιο σημείο με τη Σελήνη. Άρα η κορούλα σου δέχεται έντονα και τις ενέργειες του Δία!

Θα μπορούσα να πω ότι είναι μία... πολυποίκιλη προσωπικότητα!!!!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 02 Ιαν 2008 23:04 
Χωρίς σύνδεση
Αστεροειδής
Αστεροειδής
Άβαταρ μέλους

αχ δε μπορω!!!!!!!!!!!
να ρωτήσω σε μια συναστρια τι σημαινει η αντιθεση αφροδιτης-λιλιθ
κ το εξαγωνο αφροδίτης-πλουτωνα

καλη χρονια σε ολους.. δεν ειπα. ευτυχια κ υγεια

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 13 Ιαν 2008 21:01 
Χωρίς σύνδεση
Αστεροειδής
Αστεροειδής

Star knight σ' ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντηση σου! Ήταν πολύ διαφωτιστική αλλά μου δημιούργησε και κάποια νέα ερωτήματα:

Ποια στοιχεία του αστρολογικού της χάρτη δείχνουν αυτήν την πολυποίκιλη προσωπικότητα;

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: Ερωτηση υδροχοο!
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 09 Φεβ 2008 00:27 
Χωρίς σύνδεση
Αστεράκι
Αστεράκι

Καλησπέρα σας!!

Ηθελα να ρωτήσω ποσό αρνητικά μπορεί να επηρεάσει εναν υδροχοο η έκλειψη και ο αναδρομος ερμής που βρίσκονται σε αυτο το ζώδιο τις μέρες αυτές? σας ρωτώ διότι η επικοινώνια μου και γενικά ολη η κατάσταση με ατομο του ζωδίου αυτου εχει γινει σχεδον αδυνατη !!! εχω και εγω ωροσκοπο υδροχοο οποτε τα νεύρα μου εχουν ηδη τεντωθεί!! τι πρεπει να κανω? υπομονή και ψυχραιμία μεχρι τις 19 που ο ερμής μπαίνει σε ορθή πορεία? μπορώ να ελπίζω πως θα βελτιωθεί η κατάσταση τότε?
Σας ευχαριστώ!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 09 Φεβ 2008 23:28 
Χωρίς σύνδεση
Site Admin
Site Admin
Άβαταρ μέλους

whisper έγραψε:
αχ δε μπορω!!!!!!!!!!!
να ρωτήσω σε μια συναστρια τι σημαινει η αντιθεση αφροδιτης-λιλιθ
κ το εξαγωνο αφροδίτης-πλουτωνα

καλη χρονια σε ολους.. δεν ειπα. ευτυχια κ υγεια

Αγαπητή whisper

Καλή χρονιά και σε σένα και ότι επιθυμείς!

Οι όψεις αυτές, θεωρούνται γενικά, ευνοϊκές και εξελικτικές. Η αντίθεσης της Αφροδίτης με τη Λιλίθ δίνει έναν έντονο ερωτισμό και ωθεί τα άτομα να βρουν την ισορροπία ανάμεσα στα κρυφά και τα φανερά... ερωτικά τους απωθημένα.

Το εξάγωνο Αφροδίτης Πλούτωνα δίνει βαθιά συναισθήματα και ψυχοθεραπευτικές ικανότητες στα μέλη μίας σχέσης. Μέσα από μία τέτοια όψη, μπορεί να συμβεί μία θετική μεταμόρφωση, από συνειδητές ή ασυνείδητες διεργασίες, στις προσωπικότητες αμφοτέρων.

Φιλικά

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: Re: Ερωτηση υδροχοο!
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 09 Φεβ 2008 23:32 
Χωρίς σύνδεση
Site Admin
Site Admin
Άβαταρ μέλους

mary7 έγραψε:
Ηθελα να ρωτήσω ποσό αρνητικά μπορεί να επηρεάσει εναν υδροχοο η έκλειψη και ο αναδρομος ερμής που βρίσκονται σε αυτο το ζώδιο τις μέρες αυτές? σας ρωτώ διότι η επικοινώνια μου και γενικά ολη η κατάσταση με ατομο του ζωδίου αυτου εχει γινει σχεδον αδυνατη !!! εχω και εγω ωροσκοπο υδροχοο οποτε τα νεύρα μου εχουν ηδη τεντωθεί!! τι πρεπει να κανω? υπομονή και ψυχραιμία μεχρι τις 19 που ο ερμής μπαίνει σε ορθή πορεία? μπορώ να ελπίζω πως θα βελτιωθεί η κατάσταση τότε?

Αγαπητή mary7

Θα πρότεινα να κάνεις λιγάκι υπομονή, μόλις σταματήσουν οι επιρροές αυτές.

Είναι που είναι ο Υδροχόος... αλλού γι' αλλού, έτυχε και η έκλειψη με τον ανάδρομο Ερμή παράλληλα... άντε τρέξε βρες τον!!! :D :D :D

Επειδή στη διάρκεια των εκλείψεων εκλύονται έντονες ενέργειες, μπορεί να οδηγήσουν τα άτομα σε παράτολμες ενέργειες ή στην ακραία περίπτωση... σε τρέλες!!!!! Φαντάσου τώρα με τους Υδροχόους!!!!

Φιλικά

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: Re: Ερωτηση υδροχοο!
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 11 Φεβ 2008 23:11 
Χωρίς σύνδεση
Αστεράκι
Αστεράκι

Site Admin έγραψε:
Αγαπητή mary7

Θα πρότεινα να κάνεις λιγάκι υπομονή, μόλις σταματήσουν οι επιρροές αυτές.

Είναι που είναι ο Υδροχόος... αλλού γι' αλλού, έτυχε και η έκλειψη με τον ανάδρομο Ερμή παράλληλα... άντε τρέξε βρες τον!!! :D :D :D

Επειδή στη διάρκεια των εκλείψεων εκλύονται έντονες ενέργειες, μπορεί να οδηγήσουν τα άτομα σε παράτολμες ενέργειες ή στην ακραία περίπτωση... σε τρέλες!!!!! Φαντάσου τώρα με τους Υδροχόους!!!!

Φιλικά

Αγαπητή Μάρω,

Σ' ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου, δηλαδή λες να βελτιωθεί η κατάσταση μετά? πότε τελειώνουν οι επιρροες που αναφέρεις?

Εικόνα

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: :)
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 20 Φεβ 2008 15:29 
Χωρίς σύνδεση
Αστεράκι
Αστεράκι

Αγαπητή Μαίρη, πέρασε και ο ανάδρομος ερμής και ακόμα να φτιάξει η επικοινωνία με τον υδροχόο.... εδειχνε να του αρέσω πραγμάτικα... δεν ξέρω να εχει σχέση αλλα απο την στιγμή που ο ερμής εγινε ανάδρομος η επικοινωνία δυσκόλεψε παρα πολύ....
Υ.Σ Αυτός ειναι υδροχοός με ωροσκόπο καρκίνο
και εγω καρκίνος με ωροσκόπο υδροχόο... καλό ειναι αυτό?

Εικόνα

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: Re: :)
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 21 Φεβ 2008 01:50 
Χωρίς σύνδεση
Site Admin
Site Admin
Άβαταρ μέλους

mary7 έγραψε:
Αγαπητή Μαίρη, πέρασε και ο ανάδρομος ερμής και ακόμα να φτιάξει η επικοινωνία με τον υδροχόο.... εδειχνε να του αρέσω πραγμάτικα... δεν ξέρω να εχει σχέση αλλα απο την στιγμή που ο ερμής εγινε ανάδρομος η επικοινωνία δυσκόλεψε παρα πολύ....
Υ.Σ Αυτός ειναι υδροχοός με ωροσκόπο καρκίνο
και εγω καρκίνος με ωροσκόπο υδροχόο... καλό ειναι αυτό?

Εικόνα

Μάλλον... το όλο θέμα δεν έχει να κάνει με πλανήτες, αλλά με τις εσώτερες επιθυμίες και προθέσεις του άλλου...

Οι όψεις των πλανητών βοηθούν, γενικά, στο να βγάζουν στην επιφάνεια τις πραγματικές προθέσεις, ώστε εμείς από εκεί και πέρα να ξέρουμε με τι έχουμε να κάνουμε πως να βαδίσουμε...

Φιλικά

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 23 Φεβ 2008 19:46 
Χωρίς σύνδεση
Αστεροειδής
Αστεροειδής
Άβαταρ μέλους

o διας μου στους ιχθυς 19 κ 25 σχηματίζει τριγνο με τον ουρανο του στο σκορπιο 20 κ 57

τι σημαινει αυτο?

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 24 Φεβ 2008 14:59 
Χωρίς σύνδεση
Αστεράκι
Αστεράκι

Site Admin έγραψε:
Μάλλον... το όλο θέμα δεν έχει να κάνει με πλανήτες, αλλά με τις εσώτερες επιθυμίες και προθέσεις του άλλου...
Οι όψεις των πλανητών βοηθούν, γενικά, στο να βγάζουν στην επιφάνεια τις πραγματικές προθέσεις, ώστε εμείς από εκεί και πέρα να ξέρουμε με τι έχουμε να κάνουμε πως να βαδίσουμε...

Φιλικά

Αγαπητή Μάρω καλημέρα,

Τώρα που η Αφροδίτη, ο Ερμής (πλέον σε ευθεία πορεία) βρίσκονται στον Υδροχόο και τέλειωσαν και οι εκλείψεις μπορώ να ελπίζω σε κάποια ευχάριστη εξέλιξη η μηπως καλύτερα να εγκαταλείψω τελείως την προσπάθεια? βρίσκομαι σε δίλημμα...
Σε ευχαριστώ

Εικόνα

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 24 Απρ 2008 01:01 
Χωρίς σύνδεση
Αστεράκι
Αστεράκι
Άβαταρ μέλους

Δεν ειμαι σιγουρη αν εδω πρεπει ν' αποταθω για την ακολουθη ερωτηση...
Ο έκτος οικος μου ειναι στον Τοξοτη, εκει βρισκεται η Σεληνη μου. Για θεματα υγειας τι πρεπει να κοιταξω; Ο κυβερνητης αυτου του οικου ειναι ο Διας; Ειμαι πολυ απειρη ακομα αν και η Αστρολογια μ' ενδιεφερε απο τα 17 μου....

Τιποτα δεν γινεται τυχαια.....

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 24 Απρ 2008 23:41 
Χωρίς σύνδεση
Site Admin
Site Admin
Άβαταρ μέλους

ΖΟΕLINA έγραψε:
Δεν ειμαι σιγουρη αν εδω πρεπει ν' αποταθω για την ακολουθη ερωτηση...
Ο έκτος οικος μου ειναι στον Τοξοτη, εκει βρισκεται η Σεληνη μου. Για θεματα υγειας τι πρεπει να κοιταξω; Ο κυβερνητης αυτου του οικου ειναι ο Διας; Ειμαι πολυ απειρη ακομα αν και η Αστρολογια μ' ενδιεφερε απο τα 17 μου....

Αγαπητή ΖΟΕLINA

Υπάρχει ιστός για την υγεία, αλλά και εδώ μπορείς να κάνεις ανάλογες ερωτήσεις.

Ο κυβερνήτης του Έκτου Οίκου σου είναι ο Δίας, ο οποίος βρίσκεται στους Ιχθείς, στον Ένατο Οίκο σου.

Στον Έκτο σου Οίκο, επίσης, βρίσκεται η Σελήνη σου και η Αφροδίτη σου.

Γενικά, δείχνεις να έχεις καλή υγεία, υπάρχει και ένδειξη μακροζωίας (ο Κρόνος σου βρίσκεται στον Όγδοο Οίκο σου).

Αυτά που κατά καιρούς μπορεί να απασχολούν είναι κάποιες ψυχοσωματικές ενοχλήσεις!

Φιλικά

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 24 Απρ 2008 23:50 
Χωρίς σύνδεση
Αστεράκι
Αστεράκι
Άβαταρ μέλους

Σας ευχαριστω θερμα.

Τιποτα δεν γινεται τυχαια.....

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 05 Μάιος 2008 15:22 
Χωρίς σύνδεση
Αστεράκι
Αστεράκι

ο Πλούτωνας γυρίζει στον Τοξοτη παλι και τετραγωνίζει για τριτη φορά τον γενεθλιο Ηλιο μου και οταν γυρισει ορθοδρομος για τεταρτη θα ηθελα να ρωτήσω σε πια φάση αυτού του μπρος πίσω έχουν μεγαλυτερη ένταση τα γεγονοτα που προκαλούνται

Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 408 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Επόμενο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: