ΟΥΡΑΝΙΑ ΠΟΛΙΤΕΙΑ! ΤΟ ΤΑΞΙΔΙ ΜΑΣ ΣΤ' ΑΣΤΕΡΙΑ!

Το μονοπάτι προς την αυτογνωσία! Ένα υπέροχο ταξίδι στον κόσμο της ψυχής...

Έλα και εσύ μαζί μας σε αυτό το ταξίδι, για να φτιάξουμε όλοι μαζί έναν υπέροχο κόσμο!

Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 408 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 07 Μάιος 2008 01:15 
Χωρίς σύνδεση
Site Admin
Site Admin
Άβαταρ μέλους

zema έγραψε:
ο Πλούτωνας γυρίζει στον Τοξοτη παλι και τετραγωνίζει για τριτη φορά τον γενεθλιο Ηλιο μου και οταν γυρισει ορθοδρομος για τεταρτη θα ηθελα να ρωτήσω σε πια φάση αυτού του μπρος πίσω έχουν μεγαλυτερη ένταση τα γεγονοτα που προκαλούνται

Αγαπητή zema

Όταν ένας πλανήτης γυρίζει πίσω από οπισθοδρόμηση (ανάλογα τον πλανήτη), συνήθως, συντελεί στο να κλειστούν λογαριασμοί που έχουν μείνει ανοιχτοί ή να δώσει μία δεύτερη ευκαιρία (π.χ. Δίας).

Το αίτημα του Πλούτωνα είναι, να διώξουμε κάθε τι παλιό, νοσηρό και φθαρμένο από τη ζωή μας, που δεν μας ωφελεί πια και να κάνουμε ένα καινούργιο και πιο υγιές ξεκίνημα.

Στην περίπτωση, που έχει συντελεστεί αυτό, η νέα επαφή με τον Πλούτωνα θα μας κάνει πιο δυνατούς ψυχικά, ίσως πιο σκληρούς και καλύτερους ψυχολόγους.

Φιλικά

Ο Πολεμιστής πρέπει να δέχεται τη μοίρα του με ταπεινότητα. Η πρόκληση για αυτόν είναι πόσο μακριά μπορεί να προχωρήσει και πόσο άψογος μπορεί να είναι. Αν συναντήσει αβάστακτες ταλαιπωρίες και πόνο στο μονοπάτι του, κλαίει, αλλά όλα τα δάκρυά του μαζί δεν είναι σε θέση να μετακινήσουν τη γραμμή του πεπρωμένου του...

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 07 Μάιος 2008 21:54 
Χωρίς σύνδεση
Αστεράκι
Αστεράκι

Site Admin έγραψε:
Το αίτημα του Πλούτωνα είναι, να διώξουμε κάθε τι παλιό, νοσηρό και φθαρμένο από τη ζωή μας, που δεν μας ωφελεί πια και να κάνουμε ένα καινούργιο και πιο υγιές ξεκίνημα.

Στην περίπτωση, που έχει συντελεστεί αυτό, η νέα επαφή με τον Πλούτωνα θα μας κάνει πιο δυνατούς ψυχικά, ίσως πιο σκληρούς και καλύτερους ψυχολόγους.

Φιλικά

πράγματι εχουν γίνει αρκετά ξεκαθαρίσματα λίγο πιο σκληρή θα ήθελα να γίνω όπως και καλύτερη ψυχολόγος

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: Re: :) απορίες
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 10 Μάιος 2008 05:47 
Χωρίς σύνδεση
Αστεράκι
Αστεράκι
Άβαταρ μέλους

Αγαπητή Μάρω, παίρνω το θάρρος κ εγώ να σας απευθύνω 1 ερώτηση. Πριν από χρόνια μου είχε κάνει ανάλυση φιλη αλλοδαπή κ δεν κατάλαβα καλά τα αγγλικά της ήταν περιορισμένα. Μου έκανε εντύπωση όμως ότι επέμενε για το Χείρωνα στο χάρτη μου επίσης για 1 ζυγό που θα άλλαζε τη ζωή μου για πάντα. Γεννήθηκα 22.03.77 ώρα αθήνας 12.00 κ
Ο σύντροφος μου 24.10.72 ώρα αθήνας από 00.00 ως 02.30 αλλά δεν είναι κ σίγουρος γι αυτό. Γι αυτόν μιλούσε; μπορεί να είναι Σκορπιός αλλά εκτός της μυστικοπάθειας λειτουργεί ως ζυγός.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 13 Μάιος 2008 21:16 
Χωρίς σύνδεση
Site Admin
Site Admin
Άβαταρ μέλους

Natalia Dimale έγραψε:
Αγαπητή Μάρω, παίρνω το θάρρος κ εγώ να σας απευθύνω 1 ερώτηση. Πριν από χρόνια μου είχε κάνει ανάλυση φιλη αλλοδαπή κ δεν κατάλαβα καλά τα αγγλικά της ήταν περιορισμένα. Μου έκανε εντύπωση όμως ότι επέμενε για το Χείρωνα στο χάρτη μου επίσης για 1 ζυγό που θα άλλαζε τη ζωή μου για πάντα. Γεννήθηκα 22.03.77 ώρα αθήνας 12.00 κ
Ο σύντροφος μου 24.10.72 ώρα αθήνας από 00.00 ως 02.30 αλλά δεν είναι κ σίγουρος γι αυτό. Γι αυτόν μιλούσε; μπορεί να είναι Σκορπιός αλλά εκτός της μυστικοπάθειας λειτουργεί ως ζυγός.

Αγαπητή Natalia Dimale

Καλώς ήρθες στη σελίδα μας!

Ο Χείρωνάς σου βρίσκεται στον Κριό, στις 29 μοίρες και κάνει στενή όψη με τη Σελήνη σου και την Αφροδίτη σου!

Ο Χείρωνας σε στενή όψη με τη Σελήνη δείχνει ότι το άτομο ίσως έχει βιώσει κάποιου είδους απόρριψη από τη μητρική φιγούρα στη ζωή του. Στη συνέχεια, αποζητά αποδοχή από τα αγαπημένα του πρόσωπα, με αποτέλεσμα πολλές φορές, να εξαντλείται ψυχικά.

Ο Χείρωνας σε στενή όψη με την Αφροδίτη, κάνει το άτομο ευάλωτο στις συναισθηματικές του σχέσεις. Επίσης, μπορεί να νιώθει το φόβο της απόρριψης ή της δέσμευσης.

Για το σύντροφό σου, χωρίς την ακριβή ώρα γέννησής του δεν μπορώ να σου πω πολλά. Έχετε μία ωραία όψη, η Σελήνη του κάνει στενή όψη με το Δία σου (σχέση πνευματική και αλληλοευεργεσίας) και γενικά, είναι μία σχέση που θα βασίζεται στη φιλία και θα ανανεώνεται συνέχεια.

Από τη μελέτη του ωροσκοπίου σου δεν μου προκύπτει κάτι... σχετικά με Ζυγό. Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι, πως στη ζωή σου θα σε απασχολήσουν, ιδιαίτερα, καρμικές σου σχέσεις.

Φιλικά

Ο Πολεμιστής πρέπει να δέχεται τη μοίρα του με ταπεινότητα. Η πρόκληση για αυτόν είναι πόσο μακριά μπορεί να προχωρήσει και πόσο άψογος μπορεί να είναι. Αν συναντήσει αβάστακτες ταλαιπωρίες και πόνο στο μονοπάτι του, κλαίει, αλλά όλα τα δάκρυά του μαζί δεν είναι σε θέση να μετακινήσουν τη γραμμή του πεπρωμένου του...

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 13 Μάιος 2008 22:31 
Χωρίς σύνδεση
Αστεράκι
Αστεράκι
Άβαταρ μέλους

Αγαπητή Μάρω, ειλικρινά 1000 ευχαριστώ για τη βοήθεια! Αν βρείτε κάποια στιγμή χρόνο, θα μου εξηγήσετε τι εννοείτε λέγοντας ότι θα με απασχολήσουν καρμ. σχέσεις στη ζωή μου; προφανώς είδατε κάποιο στοιχείο, ένδειξη στο χάρτη μου; και πάλι 1000 ευχαριστώ για το χρόνο που μας διαθέτετε και την υπομονή σας!

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 13 Μάιος 2008 23:05 
Χωρίς σύνδεση
Site Admin
Site Admin
Άβαταρ μέλους

Natalia Dimale έγραψε:
Αγαπητή Μάρω, ειλικρινά 1000 ευχαριστώ για τη βοήθεια! Αν βρείτε κάποια στιγμή χρόνο, θα μου εξηγήσετε τι εννοείτε λέγοντας ότι θα με απασχολήσουν καρμ. σχέσεις στη ζωή μου; προφανώς είδατε κάποιο στοιχείο, ένδειξη στο χάρτη μου; και πάλι 1000 ευχαριστώ για το χρόνο που μας διαθέτετε και την υπομονή σας!

Σου απαντώ τώρα... που είμαι εύκαιρη!!! :D :D :D

Ο Νότιος Δεσμός σου κάνει στενή όψη με την Αφροδίτη σου.

Νότιος Δεσμός = προηγούμενες ζωές... άρα...

Φιλικά

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 14 Μάιος 2008 03:10 
Χωρίς σύνδεση
Αστεράκι
Αστεράκι
Άβαταρ μέλους

Ααα μάλιστα! Ώστε έτσι το καταλαβαίνουμε! Κατά την ίδια λογική κ βόρειος δεσμός= τωρινή ζωή; κ αυτός το καρμα συμβολίζει; ευχαριστώ τόσο πολύ! Μας υποχρεώνετε που απαντάτε στις απορίες μας.:-D:-)

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 14 Μάιος 2008 17:16 
Χωρίς σύνδεση
Αστεράκι
Αστεράκι
Άβαταρ μέλους

Κυρια Μαρω ηθελα να ρωτησω πως βρισκουμε τον Χειρωνα στο χαρτη μας;

Ευχαριστω

Τιποτα δεν γινεται τυχαια.....

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 14 Μάιος 2008 18:04 
Χωρίς σύνδεση
Site Admin
Site Admin
Άβαταρ μέλους

ΖΟΕLINA έγραψε:
Κυρια Μαρω ηθελα να ρωτησω πως βρισκουμε τον Χειρωνα στο χαρτη μας;

Ευχαριστω

Αγαπητή ΖΟΕLINA

Δεν υπάρχει κάποια απλή μαθηματική φόρμουλα για να υπολογίσουμε το Χείρωνα. Ο Χείρωνας είναι ένα ουράνιο σώμα.

Με τα σύγχρονα αστρολογικά προγράμματα, μπορούμε να βρούμε τη θέση του Χείρωνα σε ένα γενέθλιο χάρτη.

Ο δικός σου Χείρωνας βρίσκεται στους Ιχθείς, στις 9 μοίρες.

Φιλικά

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 14 Μάιος 2008 21:35 
Χωρίς σύνδεση
Αστεράκι
Αστεράκι
Άβαταρ μέλους

Σας ευχαριστω πολυ

Φιλικα ZOELINA

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 17 Μάιος 2008 11:55 
Χωρίς σύνδεση
Αστεροειδής
Αστεροειδής

:D :D :D καλημεράκια σε όλους!!!!!
ειλικρινά δεν ξέρω απο που να ξεκινήσω..... Ας προσπαθήσω να κάνω 1αρχή:
1) τι σημαινει προοδευμένο ωροσκόπιο?
2) για να δουμε τον αστρολογικο μας χάρτη κοιτάμε τον γενέθλιο χάρτη?
3) που μπορούμε να δούμε ποιος πλανήτης είναι κυβερνήτης του εκάστοτε οίκου?
4) πως βρίσκουμε το προοδευμένο ωροσκόπιο?
5) το μεσουρανημά μας το κοιτάμε απο το γενέθλιο χάρτη? εμένα δείχνει πως έχω στον αιγόκερω τί να σημαίνει άραγε? (γεννημένη 23/08/1982 ώρα:20:45) Α!!!!!και τον ωροσκόπο μου τον βγάζει κριό (βάζοντας θερινή ώρα19:45) μήπως κάνω κάτι λάθος????????????????????

:? :? :? :? :? Υ.Γ: καθημερινές χαζές ξανθές ερωτήσεις..........

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 17 Μάιος 2008 18:39 
Χωρίς σύνδεση
Site Admin
Site Admin
Άβαταρ μέλους

elli έγραψε:
1) τι σημαινει προοδευμένο ωροσκόπιο?

4) πως βρίσκουμε το προοδευμένο ωροσκόπιο?

Αγαπητή elli

Το προοδευμένο μας ωροσκόπιο συντίθεται από τις προσθέσεις μοιρών στο γενέθλιο ωροσκόπιό μας, από την ημερομηνία της γέννησής μας. Μας βοηθάει να κάνουμε συμπληρωματικές (και πολύ χρήσιμες) προβλέψεις.

Η προοδευμένη Σελήνη θεωρείται σαν το πιο σημαντικό στοιχείο ενός προοδευμένου ωροσκοπίου. Ειδικά η θέση της σε κάποιον Οίκο (αλλάζει Οίκο κάθε 2,5 περίπου χρόνια) και οι όψεις που σχηματίζει αποτελούν τα πιο συνήθη ίσως στοιχεία πάνω στα οποία βασίζονται οι αστρολόγοι για να βγάλουν μία πρόβλεψη (με τη μέθοδο των προόδων).

Για κάθε χρόνο της ηλικίας μας προσθέσουμε 1 μοίρα (περίπου) στο γενέθλιο Ήλιο μας και αυτό μας δίνει τη θέση του προοδευμένου μας Ήλιου. Ο προοδευμένος μας Ήλιος δίνει γεγονότα όταν οι όψεις που κάνει με τους γενέθλιους πλανήτες μας ή τους διελαύνοντες είναι μοιρικά ακριβείς. Στην προοδευμένη Σελήνη προσθέτουμε 1 μοίρα το μήνα.

Με τα σύγχρονα αστρολογικά προγράμματα, το προοδευμένο μας ωροσκόπιο υπολογίζεται αυτόματα.

elli έγραψε:
2) για να δουμε τον αστρολογικο μας χάρτη κοιτάμε τον γενέθλιο χάρτη?

Ο αστρολογικός μας χάρτης και ο γενέθλιος χάρτης είναι το ίδιο και αυτό!!!

elli έγραψε:
3) που μπορούμε να δούμε ποιος πλανήτης είναι κυβερνήτης του εκάστοτε οίκου?

Ο κυβερνήτης του εκάστοτε Οίκου, είναι το ζώδιο στο οποίο ξεκινάει ο Οίκος.

elli έγραψε:
5) το μεσουρανημά μας το κοιτάμε απο το γενέθλιο χάρτη? εμένα δείχνει πως έχω στον αιγόκερω τί να σημαίνει άραγε? (γεννημένη 23/08/1982 ώρα:20:45) Α!!!!!και τον ωροσκόπο μου τον βγάζει κριό (βάζοντας θερινή ώρα19:45) μήπως κάνω κάτι λάθος????????????????????

Για να καταλάβεις καλύτερα δημοσιεύω το χάρτη σου, γιατί από τις διάφορες δημοσιεύσεις σου έχω καταλάβει ότι κάπου τον έχεις βρει λάθος!

Εικόνα

Απ' ότι βλέπεις, το Μεσουράνημά σου βρίσκεται στον Τοξότη και ο Ωροσκόπος σου είναι οι Ιχθείς!

Φιλικά

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 18 Μάιος 2008 14:48 
Χωρίς σύνδεση
Αστεροειδής
Αστεροειδής

καλησπέρα ευχαριστώ πάρα πολύ για τις απαντήσεις σας..... όχι ότι καταλαβαίνω κ πολλά αλλά που θα μου πάει θα αρχίσω να μαθαίνω...

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 18 Μάιος 2008 14:52 
Χωρίς σύνδεση
Αστεροειδής
Αστεροειδής

:roll: :roll: :roll: :roll: καλησπέρα που θα μπορούσα να απευθυνθώ για να μου βγάλει ο υπολογιστής αυτόματα τον αστρολογικό μου χάρτη?????

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 18 Μάιος 2008 15:12 
Χωρίς σύνδεση
Αστεροειδής
Αστεροειδής

ειλικρινά προσπαθώ να καταλάβω αλλά έχω πελαγώσει στον δικό μου χάρτη ο χείρωνας είναι στο ζώδιο του ταύρου στον 2οίκο.
συγνώμη για τις τελείως αρχάριες ερωτήσεις αλλά προσπαθώ να μάθω

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 18 Μάιος 2008 16:35 
Χωρίς σύνδεση
Site Admin
Site Admin
Άβαταρ μέλους

Αγαπητή elli

Πιστεύω πως σιγά - σιγά θα μπεις στο κλίμα!

Μου φαίνεται πως βούτηξες στα βαθιά νερά. Χρειάζεται να τα πάρεις ένα - ένα από την αρχή και να ξεκινήσεις από τα τα πιο απλά.

Στον παρακάτω σύνδεσμο θα βρεις στον αστρολογικό σου χάρτη σε κανονικό μέγεθος. Μπορείς να τον αποθηκεύσεις στον υπολογιστή σου και να τον συμβουλεύεσαι από εκεί!

http://img391.imageshack.us/img391/7974/ellitx3.jpg

Φιλικά

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 19 Μάιος 2008 21:13 
Χωρίς σύνδεση
Αστεράκι
Αστεράκι

για πρόβλεψη κοιτάμε γενέθλιο διελεύσεις και πρόοδο το Ηλιακό τόξο βοηθάει και κατά πόσο το λαμβάνουμε υπόψη

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 19 Μάιος 2008 22:44 
Χωρίς σύνδεση
Site Admin
Site Admin
Άβαταρ μέλους

zema έγραψε:
για πρόβλεψη κοιτάμε γενέθλιο διελεύσεις και πρόοδο το Ηλιακό τόξο βοηθάει και κατά πόσο το λαμβάνουμε υπόψη

Αγαπητή zema

Για να κάνουμε μία υπεύθυνη πρόβλεψη κοιτάμε το συνδυασμό μεταξύ του γενέθλιου ωροσκοπίου με τις διελεύσεις και το προοδευμένο ωροσκόπιο.

Προσωπικά, χρησιμοποιώ τον τριπλό χάρτη. Εσωτερικά ο γενέθλιος, μετά οι διελεύσεις και μετά το προοδευμένο ωροσκόπιο. Έτσι έχω μία ολοκληρωμένη εικόνα.

Το Ηλιακό τόξο, η γενέθλια επιστροφή κ.λ.π. θεωρούνται συμπληρωματικές προβλέψεις και μας είναι χρήσιμες όταν δεν έχουμε ακριβή ώρα γέννησης.

Φιλικά

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 19 Μάιος 2008 23:18 
Χωρίς σύνδεση
Αστεράκι
Αστεράκι
Άβαταρ μέλους

Γεια σας κυρια Μαρω.
Ο δικος μου χαρτης δειχνει αν εδω ειναι το τελος της σχεσης;
Για αλλη μια φορα νοιωθω πως εχω πεθανει.... Αποψε.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 19 Μάιος 2008 23:57 
Χωρίς σύνδεση
Site Admin
Site Admin
Άβαταρ μέλους

ΖΟΕLINA έγραψε:
Γεια σας κυρια Μαρω.
Ο δικος μου χαρτης δειχνει αν εδω ειναι το τελος της σχεσης;
Για αλλη μια φορα νοιωθω πως εχω πεθανει.... Αποψε.

Αγαπητή ΖΟΕLINA

Ο δικός σου χάρτης δείχνει ένα τέλος... και μία καινούργια αρχή...

Τέλος της παλιάς ενέργειας της σχέσης και αναγέννησή της...

Ή

Τέλος της σχέσης και ξεκίνημα μίας καινούργιας!!!

Το Σύμπαν θα δείξει, τι τελικά θα συμβεί για το καλό σου...

Όταν, όμως, τα βιώνουμε... δεν είναι και ότι το καλύτερο...

Φιλικά

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 20 Μάιος 2008 12:40 
Χωρίς σύνδεση
Αστεράκι
Αστεράκι
Άβαταρ μέλους

Σας ευχαριστω κυρια Μαρω που μπηκατε στον κοπο να απαντησετε, θα αφησω το χρονο να κυλησει και οπως ειπατε το συμπαν θα μ οδηγησει εκει που πρεπει, οσο κι αν ποναω.

Φιλικά ZOELINA

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 20 Μάιος 2008 12:52 
Χωρίς σύνδεση
Αστεράκι
Αστεράκι

ρώτησα για Ηλιακό Τόξο και Πρόοδο γιατί κοιτώντας το ωροσκοπιό μου είδα στο προοδευτικό τον Ηλιο με απόκλιση μοιρας πανω στην Γενεθλια Αφροδίτη μου και ένα ωραίο τρίγωνο μεταξύ ηλιου προόδου με γεν. Πλούτωνα και διελαύνοντα Δία
και τρίγωνο Δία προοδου με γεν, Ουρανό

στο Ηλιακό όμως Τόξο ο Πλούτωνας δεν έχει καλές όψεις

αυτά τα δυο συνδιαστικά πως ερμηνεύονται

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 20 Μάιος 2008 15:12 
Χωρίς σύνδεση
Site Admin
Site Admin
Άβαταρ μέλους

zema έγραψε:
ρώτησα για Ηλιακό Τόξο και Πρόοδο γιατί κοιτώντας το ωροσκοπιό μου είδα στο προοδευτικό τον Ηλιο με απόκλιση μοιρας πανω στην Γενεθλια Αφροδίτη μου και ένα ωραίο τρίγωνο μεταξύ ηλιου προόδου με γεν. Πλούτωνα και διελαύνοντα Δία
και τρίγωνο Δία προοδου με γεν, Ουρανό

στο Ηλιακό όμως Τόξο ο Πλούτωνας δεν έχει καλές όψεις

αυτά τα δυο συνδιαστικά πως ερμηνεύονται

Αγαπητή zema

Ο προοδευμένος Ήλιος δίνει γεγονότα όταν οι όψεις που κάνει είναι μοιρικά ακριβείς! Στο δικό σου χάρτη, αυτό θα συμβεί περίπου σε ένα χρόνο. Ο Ήλιος είναι κυβερνήτης του ωροσκοπίου σου και η Αφροδίτη κυβερνήτης του Μεσουρανήματός σου. Αυτό σημαίνει, ότι τότε θα έχεις εύνοια τόσο στον αισθηματικό - κοινωνικό, όσο και στον επαγγελματικό τομέα.

Τα τρίγωνα θεωρούνται θετικές όψεις, το οποίο σημαίνει ότι οι ενέργειες διαχέονται αρμονικά.

Επίσης, δε γίνεται σε κάποιον χάρτη να είναι όλες οι όψεις αρμονικές μεταξύ τους. Κάπου θα υπάρχουν και δυσαρμονικές όψεις! Γενικά, ο Πλούτωνας σε δύσκολες όψεις μας ζητά να διώξουμε κάθε τι φθαρμένο και παλιό στη ζωή μας και να κάνουμε ένα καινούργιο και πιο υγιές ξεκίνημα.

Φιλικα

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 20 Μάιος 2008 17:02 
Χωρίς σύνδεση
Αστεράκι
Αστεράκι

ευχαριστώ για τις απαντήσεις με βοηθάτε αρκετά

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 21 Μάιος 2008 17:57 
Χωρίς σύνδεση
Αστεροειδής
Αστεροειδής

:lol: καλησπερακια σε όλους και εύχομαι χρόνια πολλα σε όσους κ' όσες γιορτάζουν.....
ας ξεκινήσω με την ερωτησή μου:
αν δεν κάνω λάθος ο 5οίκος αφορά τα παιδιά έτσι δεν είναι? (προσπαθώ να μάθω!) εμένα ο 5οίκος είναι κενός απ' ότι μπορώ να δώ μήπως αυτό σημαίνει πως δεν θα κάνω παιδιά?
είμαι γεννημένη στις 23/08/1982 20:45 κ ο σύντροφός μου είναι στις 5/10/1982 στις 11:00 μικροί είμαστε ακόμα αλλά έτσι για να ξέρω αν θα βοηθήσουμε στην συνέχιση του είδους

ευχαριστώ προκαταβολικά

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 22 Μάιος 2008 21:57 
Χωρίς σύνδεση
Αστεράκι
Αστεράκι
Άβαταρ μέλους

Γειά σου elli ο 5 οίκος όντως αφορά τα παιδιά αλλά ένας κενός 5 οίκος δεν σημαίνει ότι δεν θα κάνεις παιδιά. Πρέπει να δεις που είναι ο κυβερνήτης του 5 οίκου σου και τι όψεις κάνει με τους άλλους πλανήτες. Αρμονικές ή δυσαρμονικές. Περισσότερες πληροφορίες θα σου δώσει η Site Αdmin, πρωτάκι είμαι και γω... απλά για να πάρεις μια ιδέα. :idea:

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 22 Μάιος 2008 22:31 
Χωρίς σύνδεση
Αστεράκι
Αστεράκι

νομίζω ότι και η Σελήνη με τις όψεις της δείχνει μαζί με τον 5ο για τον αν θα υπάρξει απόκτηση παιδιών

η Site Admin θα μας πεί περισσότερα

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 22 Μάιος 2008 22:49 
Χωρίς σύνδεση
Site Admin
Site Admin
Άβαταρ μέλους

elli έγραψε:
αν δεν κάνω λάθος ο 5οίκος αφορά τα παιδιά έτσι δεν είναι? (προσπαθώ να μάθω!) εμένα ο 5οίκος είναι κενός απ' ότι μπορώ να δώ μήπως αυτό σημαίνει πως δεν θα κάνω παιδιά?
είμαι γεννημένη στις 23/08/1982 20:45 κ ο σύντροφός μου είναι στις 5/10/1982 στις 11:00 μικροί είμαστε ακόμα αλλά έτσι για να ξέρω αν θα βοηθήσουμε στην συνέχιση του είδους

peggylou έγραψε:
Γειά σου elli ο 5 οίκος όντως αφορά τα παιδιά αλλά ένας κενός 5 οίκος δεν σημαίνει ότι δεν θα κάνεις παιδιά. Πρέπει να δεις που είναι ο κυβερνήτης του 5 οίκου σου και τι όψεις κάνει με τους άλλους πλανήτες. Αρμονικές ή δυσαρμονικές. Περισσότερες πληροφορίες θα σου δώσει η Site Αdmin, πρωτάκι είμαι και γω... απλά για να πάρεις μια ιδέα. :idea:

zema έγραψε:
νομίζω ότι και η Σελήνη με τις όψεις της δείχνει μαζί με τον 5ο για τον αν θα υπάρξει απόκτηση παιδιών

η Site Admin θα μας πεί περισσότερα

Αγαπητές φίλες

Οι επισημάνσεις σας είναι, γενικά, σωστές!

Πολλοί παράγοντες παίζουν ρόλο σε αυτή τη μελέτη. Ο Πέμπτος Οίκος - Ήλιος σχετίζεται με τα παιδιά και ο Τέταρτος Οίκος - Σελήνη με την οικογένεια.

Αγαπητή elli, από τη μελέτη του ωροσκοπίου σου προκύπτει ότι περισσότερο σε αναστατώνει αυτό το θέμα παρά ότι δεν θα κάνεις παιδιά. Οι όψεις σου είναι αρμονικές σε σχέση με αυτό τον τομέα.

Φιλικά

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: Vertex ο ρόλος του στο γενέθλιο χάρτη
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 23 Μάιος 2008 15:31 
Χωρίς σύνδεση
Αστεράκι
Αστεράκι
Άβαταρ μέλους

Ακούμε συχνά να εξετάζεται στο χάρτη μας, εγώ ως προνηπιο ακόμη δεν γνωρίζω τίποτα γύρω απ το θέμα. Θα μπορούσαν οι ειδήμονες να μας δώσουν τα φώτα τους; Τι είναι πλανήτης, αστεροειδής, κάτι άλλο; υπολογίζεται όπως ο κλήρος της τύχης η όχι; τι πληροφορίες μας δίνει για το άτομο; πως επιδρά στη ζωή μας; ποιες όψεις του με πλανήτες πρέπει να εξετάζουμε είναι κάποιες απ αυτές μικρότερης σημασίας κ δεν τις εξετάζουμε; Ελπίζω να μην σας κούρασα. Είμαι ακόμη στη νοητική ηλικία των ασταμάτητων ερωτηματικών...

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: Re: Vertex ο ρόλος του στο γενέθλιο χάρτη
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 23 Μάιος 2008 17:51 
Χωρίς σύνδεση
Αστεράκι
Αστεράκι
Άβαταρ μέλους

Natalia Dimale έγραψε:
Ακούμε συχνά να εξετάζεται στο χάρτη μας, εγώ ως προνηπιο ακόμη δεν γνωρίζω τίποτα γύρω απ το θέμα. Θα μπορούσαν οι ειδήμονες να μας δώσουν τα φώτα τους; Τι είναι πλανήτης, αστεροειδής, κάτι άλλο; υπολογίζεται όπως ο κλήρος της τύχης η όχι; τι πληροφορίες μας δίνει για το άτομο; πως επιδρά στη ζωή μας; ποιες όψεις του με πλανήτες πρέπει να εξετάζουμε είναι κάποιες απ αυτές μικρότερης σημασίας κ δεν τις εξετάζουμε; Ελπίζω να μην σας κούρασα. Είμαι ακόμη στη νοητική ηλικία των ασταμάτητων ερωτηματικών...

Κάπου είχα δει μέσα στο forum ένα θέμα για το Vertex αλλά δεν θυμάμαι που. Το vertex θεωρείται ως καρμική πύλη στον οίκο που υπάρχει στον χάρτη σημαίνει ότι εκεί θα συναντήσουμε και τα "μοιραία" πρόσωπα. Το θέμα είναι ότι η ώρα γέννησης πρέπει να είναι ακριβής γιατί αν δε κάνω λάθος κάθε 7 λεπτά αλλάζει.

Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 408 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Επόμενο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: