ΟΥΡΑΝΙΑ ΠΟΛΙΤΕΙΑ! ΤΟ ΤΑΞΙΔΙ ΜΑΣ ΣΤ' ΑΣΤΕΡΙΑ!

Το μονοπάτι προς την αυτογνωσία! Ένα υπέροχο ταξίδι στον κόσμο της ψυχής...

Έλα και εσύ μαζί μας σε αυτό το ταξίδι, για να φτιάξουμε όλοι μαζί έναν υπέροχο κόσμο!

Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 408 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 24 Μάιος 2008 01:18 
Χωρίς σύνδεση
Αστεράκι
Αστεράκι
Άβαταρ μέλους

Dear Peggy Lou,
Η αλήθεια είναι ότι κ εγώ κάπου το είδα αλλά έλα που δεν κατάφερα να το ξανάβρώ! Πάντως ευχαριστώ για τις πολύτιμες πληροφορίες. Κ ότι άλλο μπορούμε να μάθουμε όποιος μπορεί να μας βοηθήσει είναι καλοδεχούμενο. Αν κ δύσκολο να είμαστε σίγουροι εφόσον αλλάζει κάθε 7 λεπτά, εντούτοις το θεωρώ πολύ ενδιαφέρον θέμα κ αξιο εξερεύνησης. Θα το ψάξω στην καρμικη αστρολογία. Λογικα εκεί πρέπει να είναι σύμφωνα με την περιγραφή σου.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 24 Μάιος 2008 15:08 
Χωρίς σύνδεση
Αστεράκι
Αστεράκι
Άβαταρ μέλους

Αγαπητή Ναταλία μπορείς να παρακολουθήσεις και πολύ ωραίες συζητήσεις στο forum της ελληνικής αστρολογίας. :D

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 24 Μάιος 2008 15:28 
Χωρίς σύνδεση
Αστεράκι
Αστεράκι
Άβαταρ μέλους

Ναι πολύ καλή θεματολογία κ εκεί. AΠΛA εδώ μου έρχεται πιο εύκολο να παρακολουθώ τη ροή. Στο άλλο φόρουμ δεν ξέρω από που ν αρχίσω... Άσε που η ατμόσφαιρα κ η αντιμετώπιση εδώ, κ απ τα μέλη αλλά ειδικά απ τις site admin είναι τόσο ωραία που... εχω πρόβλημα: δεν μπορώ να ξεκόλλησω!
Με κίνδυνο να γίνω γραφική για άλλη μια φορά έχετε τα συγχαρητήριά μου κ το θαυμασμό μου, για την αξιόλογη προσπάθεια. Πέγκυ Λου σ ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια ελπίζω κ εγώ να καταφέρω να σου φανώ χρήσιμη κάποια στιγμή.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 24 Μάιος 2008 16:43 
Χωρίς σύνδεση
Site Admin
Site Admin
Άβαταρ μέλους

peggylou έγραψε:
Αγαπητή Ναταλία μπορείς να παρακολουθήσεις και πολύ ωραίες συζητήσεις στο forum της ελληνικής αστρολογίας. :D

Natalia Dimale έγραψε:
Ναι πολύ καλή θεματολογία κ εκεί. AΠΛA εδώ μου έρχεται πιο εύκολο να παρακολουθώ τη ροή. Στο άλλο φόρουμ δεν ξέρω από που ν αρχίσω... Άσε που η ατμόσφαιρα κ η αντιμετώπιση εδώ, κ απ τα μέλη αλλά ειδικά απ τις site admin είναι τόσο ωραία που... εχω πρόβλημα: δεν μπορώ να ξεκόλλησω!
Με κίνδυνο να γίνω γραφική για άλλη μια φορά έχετε τα συγχαρητήριά μου κ το θαυμασμό μου, για την αξιόλογη προσπάθεια. Πέγκυ Λου σ ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια ελπίζω κ εγώ να καταφέρω να σου φανώ χρήσιμη κάποια στιγμή.

Αγαπητές φίλες

Κατ' αρχή να σας ευχαριστήσω για την ένθερμη συμμετοχή σας στη σελίδα μου και για τα καλά σας λόγια!

Εάν επιθυμείτε, μπορείτε να γραφτείτε και στην καινούργια σελίδα που έχω αναλάβει σαν Διαχειρίστρια, τη Σύγχρονη Ελληνική Αστρολογία!

http://astro.phpbb24.com/

Θα σας περιμένω με χαρά!

Φιλικά

Ο Πολεμιστής πρέπει να δέχεται τη μοίρα του με ταπεινότητα. Η πρόκληση για αυτόν είναι πόσο μακριά μπορεί να προχωρήσει και πόσο άψογος μπορεί να είναι. Αν συναντήσει αβάστακτες ταλαιπωρίες και πόνο στο μονοπάτι του, κλαίει, αλλά όλα τα δάκρυά του μαζί δεν είναι σε θέση να μετακινήσουν τη γραμμή του πεπρωμένου του...

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 27 Μάιος 2008 15:36 
Χωρίς σύνδεση
Αστεράκι
Αστεράκι
Άβαταρ μέλους

Καλησπέρα, έχω μια απορία πως βλέπουμε στον χάρτη μας την πλήξη της δημόσιας εικόνας μας και μάλιστα από άνδρες. Ελπίζω να θέτω σωστά το ερώτημα...

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 27 Μάιος 2008 23:04 
Χωρίς σύνδεση
Site Admin
Site Admin
Άβαταρ μέλους

peggylou έγραψε:
Καλησπέρα, έχω μια απορία πως βλέπουμε στον χάρτη μας την πλήξη της δημόσιας εικόνας μας και μάλιστα από άνδρες. Ελπίζω να θέτω σωστά το ερώτημα...

Αγαπητή peggylou

Αν κατάλαβα καλά...

Δημόσια εικόνα = Κρόνος, Δέκατος Οίκος
Άντρας = Ήλιος, Άρης

Για να συμβεί, λοιπόν, κάτι τέτοιο χρειάζεται ένας συνδυασμών όλων αυτών των στοιχείων με τη συμβολή του Ποσειδώνα.

Π.χ. Διελαύνων Ποσειδώνας στο Δέκατο Οίκο, σε όψη τετραγώνου με γενέθλιο Ήλιο ή Άρη ή διελαύνων Ήλιος ή Άρης στο Δέκατο Οίκο σε τετράγωνο με γενέθλιο Ποσειδώνα κ.λ.π.

Ελπίζω να σε βοήθησα!!!

Φιλικά

Ο Πολεμιστής πρέπει να δέχεται τη μοίρα του με ταπεινότητα. Η πρόκληση για αυτόν είναι πόσο μακριά μπορεί να προχωρήσει και πόσο άψογος μπορεί να είναι. Αν συναντήσει αβάστακτες ταλαιπωρίες και πόνο στο μονοπάτι του, κλαίει, αλλά όλα τα δάκρυά του μαζί δεν είναι σε θέση να μετακινήσουν τη γραμμή του πεπρωμένου του...

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 28 Μάιος 2008 00:02 
Χωρίς σύνδεση
Αστεράκι
Αστεράκι
Άβαταρ μέλους

Ναι σωστά αυτό εννοούσα, πλήγμα δημόσιας εικόνας (δασκάλα πράγμα αλλά ας όψεται ο ανάδρομος Ερμής). :lol: Δηλαδή διευλάνων Κρόνος σε σύνοδο με γενέθλιο Ήλιο στον 10 οίκο, διελαύνων Άρης αντίθεση με γενέθλιο Ποσειδώνα και διέλευση Ποσειδώνα από 4 οίκο. Ο συνδυασμός των όψεων αυτών δείχνει κάτι τέτοιο :?: :?:

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 28 Μάιος 2008 00:30 
Χωρίς σύνδεση
Site Admin
Site Admin
Άβαταρ μέλους

peggylou έγραψε:
Ναι σωστά αυτό εννοούσα, πλήγμα δημόσιας εικόνας (δασκάλα πράγμα αλλά ας όψεται ο ανάδρομος Ερμής). :lol: Δηλαδή διευλάνων Κρόνος σε σύνοδο με γενέθλιο Ήλιο στον 10 οίκο, διελαύνων Άρης αντίθεση με γενέθλιο Ποσειδώνα και διέλευση Ποσειδώνα από 4 οίκο. Ο συνδυασμός των όψεων αυτών δείχνει κάτι τέτοιο :?: :?:

Δείχνει και... επαυξάνει!!!!!

Εικόνα

Φιλικά

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 28 Μάιος 2008 00:54 
Χωρίς σύνδεση
Αστεράκι
Αστεράκι
Άβαταρ μέλους

Ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια. :smt128

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: Vertex
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 28 Μάιος 2008 11:11 
Χωρίς σύνδεση
Αστεράκι
Αστεράκι

Αγαπητή Μάρω πριν λιγο καιρό μου ειχες πει πως Μάιο με Ιούνιο ενεργοποιείται το vertex και πως αυτο σημαίνει πως θα συμβεί κατι σημαντικό στην ζωή μου. Ισχυέι αυτο και ποια ειναι αυτη η αλλάγη που μπορεί να συμβεί?? Τα γενεθλια μου ειανι 22/7/77 20,45 Αθήνα

Σε ευχαριστώ πολύ :)

Εικόνα

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 28 Μάιος 2008 18:43 
Χωρίς σύνδεση
Αστεράκι
Αστεράκι
Άβαταρ μέλους

Αγαπητή Site Admin ποιες όψεις δείχνουν την επανεμφάνιση προσώπων από το παρελθόν και φιλικών και ερωτικών σχέσεων και αν κοιτάμε και προοδευμένο ωροσκόπιο. Ευχαριστώ εκ των προτέρων :!: :!: :D

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: Ερώτημα: 1ο BHMA για ανάλυση χάρτη
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 29 Μάιος 2008 04:25 
Χωρίς σύνδεση
Αστεράκι
Αστεράκι
Άβαταρ μέλους

Παρακαλώ θα μπορούσατε να βοηθήσετε στο εξής ερώτημα; ποιο είναι το πρώτο βήμα στην ανάλυση ενός γενεθλίου χάρτη; ποιο είναι το πρώτο πράγμα που κοιτάμε; εγώ πχ κοιτάζω πρώτα πόσους πλανήτες έχει σε παρορμητικά, σταθερά η μεταβλητά ζώδια για να πάρω μια ιδέα. Τον ωροσκόπο. Κατόπιν τους γρήγορους πλανήτες σε ποια ζώδια είναι (ή κ οίκους) κ τέλος τους αργούς κ τις όψεις αν είναι
ευνοϊκές η όχι. Μήπως δεν είναι σωστός αυτός ο τρόπος κ έπρεπε να τα κάνω με άλλο τρόπο ή άλλη σειρά;

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 29 Μάιος 2008 22:02 
Χωρίς σύνδεση
Αστεράκι
Αστεράκι

o Ποσειδώνας ανάδρομος θα ξανακάνει αντίθεση με τον ωροσκόπο μου
αυτό σημαίνει πλάνη σε θέματα σχέσεων μου ερωτικών και μή

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: ΒΟΡΕΙΟΣ ΔΕΣΜΟΣ ΣΕ ΣΥΝΑΣΤΡΙΑ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 04 Ιουν 2008 10:56 
Χωρίς σύνδεση
Αστεροειδής
Αστεροειδής

Καλημέρα σε όλους!!

Τι μπορεί να σημαίνουν σε μια συναστρία οι όψεις που σχηματίζει ο ΒΔ του ενός ατόμου με πλανήτες του άλλου? Αν π.χ. ο ΒΔ του ενός σχηματίζει τετράγωνο με τη Σελήνη του άλλου και αντιστρόφως, αυτό τι μπορεί να σημαίνει?

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: Re: Vertex
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 05 Ιουν 2008 22:33 
Χωρίς σύνδεση
Site Admin
Site Admin
Άβαταρ μέλους

mary7 έγραψε:
Αγαπητή Μάρω πριν λιγο καιρό μου ειχες πει πως Μάιο με Ιούνιο ενεργοποιείται το vertex και πως αυτο σημαίνει πως θα συμβεί κατι σημαντικό στην ζωή μου. Ισχυέι αυτο και ποια ειναι αυτη η αλλάγη που μπορεί να συμβεί?? Τα γενεθλια μου ειανι 22/7/77 20,45 Αθήνα

Σε ευχαριστώ πολύ :)

Εικόνα

Αγαπητή mary7

Ας πάρουμε τα πράγματα από την αρχή!

Αυτή τη στιγμή ο διελαύνων Κρόνος κάνει στενή όψη με το Vertex σου! Και τα δύο αυτά στοιχεία θεωρούνται καρμικά.

Ο Κρόνος είναι κυβερνήτης του Δωδέκατου Οίκου σου, ενός Συμπαντικού και μεταφυσικού Οίκου, που σχετίζεται και με την ενόραση, τη διαίσθηση κ.λ.π.

Με την όψη αυτή, λοιπόν, ίσως ήρθε η στιγμή να στραφείς περισσότερο προς τα "μέσα" και να ενισχυθούν οι ικανότητές σου αυτές. Παράλληλα, μπορεί να έρθουν στο προσκήνιο πρόσωπα ή καταστάσεις από προηγούμενες ζωές σου!

Σε κάθε περίπτωση, φαίνεται ότι βρίσκεται σε μία περίοδο ψυχικής και "εσωτερικής" μεταμόρφωσης, όπου και η εσωτερική αναζήτηση θα είναι κυρίαρχη στη ζωή σου!

Φιλικά

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 05 Ιουν 2008 22:37 
Χωρίς σύνδεση
Site Admin
Site Admin
Άβαταρ μέλους

peggylou έγραψε:
Αγαπητή Site Admin ποιες όψεις δείχνουν την επανεμφάνιση προσώπων από το παρελθόν και φιλικών και ερωτικών σχέσεων και αν κοιτάμε και προοδευμένο ωροσκόπιο. Ευχαριστώ εκ των προτέρων :!: :!: :D

Αγαπητή peggylou

Σε όλες τις περιπτώσεις, οι κυρίαρχες όψεις είναι αυτές με τον Ποσειδώνα και ο κυρίαρχος Οίκος είναι ο Δωδέκατος!

Αν έχουμε π.χ. μία διέλευση της Αφροδίτης σε έναν Δωδέκατο Οίκο ή σε στενή όψη με τον γενέθλιο Ποσειδώνα είναι πολύ πιθανό να ανακινηθούν σχέσεις ή να εμφανιστούν πρόσωπα από το παρελθόν!

Φιλικά

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: Re: Ερώτημα: 1ο BHMA για ανάλυση χάρτη
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 05 Ιουν 2008 22:45 
Χωρίς σύνδεση
Site Admin
Site Admin
Άβαταρ μέλους

Natalia Dimale έγραψε:
Παρακαλώ θα μπορούσατε να βοηθήσετε στο εξής ερώτημα; ποιο είναι το πρώτο βήμα στην ανάλυση ενός γενεθλίου χάρτη; ποιο είναι το πρώτο πράγμα που κοιτάμε; εγώ πχ κοιτάζω πρώτα πόσους πλανήτες έχει σε παρορμητικά, σταθερά η μεταβλητά ζώδια για να πάρω μια ιδέα. Τον ωροσκόπο. Κατόπιν τους γρήγορους πλανήτες σε ποια ζώδια είναι (ή κ οίκους) κ τέλος τους αργούς κ τις όψεις αν είναι
ευνοϊκές η όχι. Μήπως δεν είναι σωστός αυτός ο τρόπος κ έπρεπε να τα κάνω με άλλο τρόπο ή άλλη σειρά;

Αγαπητή Natalia Dimale

Το πρώτο βήμα για την ανάλυση ενός γενέθλιου χάρτη είναι το εξής:

Κατ' αρχή, κοιτάμε τους πλανήτες σε ποια ζώδια και Οίκους βρίσκονται, ειδικά τα "φώτα" (Ήλιο - Σελήνη). Μετά κοιτάμε τις όψεις που σχηματίζονται μεταξύ τους για να πάρουμε περισσότερες πληροφορίες για το άτομο που μελετάμε.

Τα υπόλοιπα που γράφεις τα κοιτάμε κατά τρίτο λόγο. Τα βασικά, όμως, στοιχεία είναι αυτά που ανέφερα παραπάνω.

Φιλικά

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 05 Ιουν 2008 22:51 
Χωρίς σύνδεση
Site Admin
Site Admin
Άβαταρ μέλους

zema έγραψε:
o Ποσειδώνας ανάδρομος θα ξανακάνει αντίθεση με τον ωροσκόπο μου
αυτό σημαίνει πλάνη σε θέματα σχέσεων μου ερωτικών και μή

Αγαπητή zema

Αυτό σημαίνει ότι ο Ποσειδώνας βρίσκεται στην ακμή του Έβδομου Οίκου σου!

Και αυτό βασικά κοιτάμε!

Ο Ποσειδώνας σε αυτή τη θέση έχει πολλές ερμηνείες!

Πρώτα - πρώτα θα πρέπει να είμαστε προσεκτικοί στις επιλογές μας, να μην εξιδανικεύουμε, δηλαδή, πρόσωπα και καταστάσεις.

Με την όψη αυτή, είναι πιθανό να παρουσιαστεί στη ζωή μας ένα άτομο το οποίο ή προέρχεται από κάποιου είδους διάλυση ή ασχολείται με "Ποσειδώνια" επαγγέλματα ή είναι ψυχικά ταλαιπωρημένο (έχει βιώσει προδοσίες, δύσκολες εμπειρίες κ.λ.π.).

Και η πιο ωραία ερμηνεία είναι αυτή που μας λέει ότι με την όψη αυτή μπορεί να ζήσουμε... το παραμύθι!!!!! Να συναντήσουμε... αυτόν/αυτήν που από πάντα ονειρευόμασταν!

Φιλικά

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: Re: Βόρειος Δεσμός σε συναστρία
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 06 Ιουν 2008 00:24 
Χωρίς σύνδεση
Site Admin
Site Admin
Άβαταρ μέλους

dd77 έγραψε:
Καλημέρα σε όλους!!

Τι μπορεί να σημαίνουν σε μια συναστρία οι όψεις που σχηματίζει ο ΒΔ του ενός ατόμου με πλανήτες του άλλου? Αν π.χ. ο ΒΔ του ενός σχηματίζει τετράγωνο με τη Σελήνη του άλλου και αντιστρόφως, αυτό τι μπορεί να σημαίνει?

Αγαπητή dd77

Ο Βόρειος και ο Νότιος Δεσμός σε μία Συναστρία έχουν ιδιαίτερη ισχύ όταν κάνουν στενές όψεις!

Οι υπόλοιπες όψεις θεωρούνται δευτερεύουσες.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 06 Ιουν 2008 08:12 
Χωρίς σύνδεση
Αστεροειδής
Αστεροειδής

Κυρία Μάρω, ευχαριστώ για την απάντησή σας.

Δηλαδή, όταν σε μία συναστρία η Σελήνη του ενός σχηματίζει τετράγωνο με το ΒΔ του άλλου και το αντίστροφο, αυτό είναι κάτι που δεν έχει ιδιαίτερη σημασία? Για να ήταν αξιόλογο στοιχείο θα έπρεπε να ήταν σε σύνοδο? Ως δευτερεύουσας σημασίας όψη, έχει θετική ή αρνητική επίδραση στη συναστρία?

Ευχαριστώ πολύ!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: Re: Vertex
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 06 Ιουν 2008 10:03 
Χωρίς σύνδεση
Αστεράκι
Αστεράκι

Site Admin έγραψε:
Αγαπητή mary7

Ας πάρουμε τα πράγματα από την αρχή!

Αυτή τη στιγμή ο διελαύνων Κρόνος κάνει στενή όψη με το Vertex σου! Και τα δύο αυτά στοιχεία θεωρούνται καρμικά.

Ο Κρόνος είναι κυβερνήτης του Δωδέκατου Οίκου σου, ενός Συμπαντικού και μεταφυσικού Οίκου, που σχετίζεται και με την ενόραση, τη διαίσθηση κ.λ.π.

Με την όψη αυτή, λοιπόν, ίσως ήρθε η στιγμή να στραφείς περισσότερο προς τα "μέσα" και να ενισχυθούν οι ικανότητές σου αυτές. Παράλληλα, μπορεί να έρθουν στο προσκήνιο πρόσωπα ή καταστάσεις από προηγούμενες ζωές σου!

Σε κάθε περίπτωση, φαίνεται ότι βρίσκεται σε μία περίοδο ψυχικής και "εσωτερικής" μεταμόρφωσης, όπου και η εσωτερική αναζήτηση θα είναι κυρίαρχη στη ζωή σου!

Φιλικά

Αγαπητή Μάρω, Σε ευχαριστώ πολύ για τα λόγια σου, οταν γραφεις καρμικά εννοείς ο,τι αυτο που θα συμβεί θα ειναι κάτι που θα το καταλάβω? κάτι ηχηρό? που θα το θυμάμαι για πάντα? δηλάδη ενα γεγογονός έντονο? Με μπερδεψε αυτο που ειπες για άτομα απο προηγουμενη ζωή, θα ειναι μια σχέση καρμική δηλάδη? σε ρωτώ επειδη το vertex βρισκεται στον 7 οικο που έχει να κάνει με συναισθηματικά ζητήματα.
Ps πάντως μεχρι στιγμής δεν εχει συμβεί κατι ηχηρό στην ζωή μου, κυριαρχει ρουτίνα και δυστυχως μοναξιά... αναμένω την αλλαγή διοτι εχω απογοητευτεί απο την ροή που εχει πάρει μεχρι τωρα η ζωη.... και επιθυμώ μια αλλαγή. Σε ευχαριστώ πολύ, να σαι παντα καλά

Εικόνα

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 06 Ιουν 2008 17:43 
Χωρίς σύνδεση
Αστεράκι
Αστεράκι

πράγματι λίγο πρίν αγγίξει 1η φορά την ακμή του 7ου παρουσιάσθηκε άτομο που έχει περάσει πολλά στη ζωή του

την 2η φορά που άγγιξε την ακμή 7ου πάλι πέρασα μια τάση εσωστρέφειας
αναρωτιόμουν που θα πάει η σχέση μου με αυτό το άτομο, ταυτόχρονα έφαγα και μια αντίθεση Κρόνου γεν. με διελαύνοντα

τώρα και όσο πιο πολύ προσπαθώ να κάνω αυτογνωσία μέσω της αστρολογίας νομίζω θα την περάσω πιο χαλαρά την 3η φορά νοιώθω πιό ώριμη

ελπίζω η 4η να μην είναι και φαρμακερή αν και πιστεύω ότι τότε θα' ναι πιό σαφή τα πράγματα

όπου νομίζεις ότι πέφτω έξω θέλω τη γνώμη σου
ευχαριστώ για άλλη μιά φορά για την κατανόησή σου

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 06 Ιουν 2008 20:38 
Χωρίς σύνδεση
Αστεράκι
Αστεράκι
Άβαταρ μέλους

Site Admin έγραψε:
peggylou έγραψε:

Αγαπητή peggylou

Σε όλες τις περιπτώσεις, οι κυρίαρχες όψεις είναι αυτές με τον Ποσειδώνα και ο κυρίαρχος Οίκος είναι ο Δωδέκατος!

Αν έχουμε π.χ. μία διέλευση της Αφροδίτης σε έναν Δωδέκατο Οίκο ή σε στενή όψη με τον γενέθλιο Ποσειδώνα είναι πολύ πιθανό να ανακινηθούν σχέσεις ή να εμφανιστούν πρόσωπα από το παρελθόν!

Φιλικά

Ευχαριστώ πολύ Site Admin τώρα εξηγούνται πολλά :!: :!: :!: Επίσης θέλω να ρωτήσω πως εντοπίζουμε στο χάρτη μας πότε είναι καλή περίοδο για να ξεκινήσουμε μια επιχείρηση :?: Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 08 Ιουν 2008 16:23 
Χωρίς σύνδεση
Αστεράκι
Αστεράκι
Άβαταρ μέλους

Να ρωτήσω κ εγώ; ο νότιος του συντρόφου μου σε σύνοδο με ακμή ωροσκόπου μου σε Καρκίνο με απόκλιση 9 μοίρες περίπου κ ο βόρειος μου σε σύνοδο με τον Αρη του με απόκλιση 10 μοίρες στο ζυγό 4ο οικο μου. Βρίσκονται στα όρια ανοχής για συνοδούς; Να τις υπολογίζω δηλ η όχι; Κ αν ναι πως ερμηνεύονται;

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: Re: Ερώτημα: 1ο BHMA για ανάλυση χάρτη
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 09 Ιουν 2008 03:02 
Χωρίς σύνδεση
Αστεράκι
Αστεράκι
Άβαταρ μέλους

Site Admin έγραψε:
Natalia Dimale έγραψε:

Αγαπητή Natalia Dimale

Το πρώτο βήμα για την ανάλυση ενός γενέθλιου χάρτη είναι το εξής:

Κατ' αρχή, κοιτάμε τους πλανήτες σε ποια ζώδια και Οίκους βρίσκονται, ειδικά τα "φώτα" (Ήλιο - Σελήνη). Μετά κοιτάμε τις όψεις που σχηματίζονται μεταξύ τους για να πάρουμε περισσότερες πληροφορίες για το άτομο που μελετάμε.

Τα υπόλοιπα που γράφεις τα κοιτάμε κατά τρίτο λόγο. Τα βασικά, όμως, στοιχεία είναι αυτά που ανέφερα παραπάνω.

Φιλικά

Ευχαριστώ πολύ έστω κ αργά...

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 10 Ιουν 2008 02:55 
Χωρίς σύνδεση
Site Admin
Site Admin
Άβαταρ μέλους

dd77 έγραψε:
Κυρία Μάρω, ευχαριστώ για την απάντησή σας.

Δηλαδή, όταν σε μία συναστρία η Σελήνη του ενός σχηματίζει τετράγωνο με το ΒΔ του άλλου και το αντίστροφο, αυτό είναι κάτι που δεν έχει ιδιαίτερη σημασία? Για να ήταν αξιόλογο στοιχείο θα έπρεπε να ήταν σε σύνοδο? Ως δευτερεύουσας σημασίας όψη, έχει θετική ή αρνητική επίδραση στη συναστρία?

Ευχαριστώ πολύ!

Αγαπητή dd77

Όλες οι όψεις υπολογίζονται σε μία Συναστρία!

Απλά σε άλλες δίνουμε μεγαλύτερη βαρύτητα και σε άλλες λιγότερη.

Όταν ένας πλανήτης σχηματίζει τετράγωνο με τους Δεσμούς της Σελήνης, ειδικά με το Βόρειο Δεσμό, σημαίνει ότι το ένα άτομο μπορεί να εμποδίζει την αποστολή του άλλου, μέσα π.χ. από δικές του αξιώσεις ή απαιτήσεις. Στην προκειμένη περίπτωση, η Σελήνη αντιπροσωπεύει και το συναίσθημα. Αν π.χ. το ένα μέλος της σχέσης ασχολείται περισσότερο με την αποστολή του στη γη, το άλλο μέλος μπορεί να νιώθει παραμελημένο κ.λ.π.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 10 Ιουν 2008 02:57 
Χωρίς σύνδεση
Site Admin
Site Admin
Άβαταρ μέλους

Natalia Dimale έγραψε:
Να ρωτήσω κ εγώ; ο νότιος του συντρόφου μου σε σύνοδο με ακμή ωροσκόπου μου σε Καρκίνο με απόκλιση 9 μοίρες περίπου κ ο βόρειος μου σε σύνοδο με τον Αρη του με απόκλιση 10 μοίρες στο ζυγό 4ο οικο μου. Βρίσκονται στα όρια ανοχής για συνοδούς; Να τις υπολογίζω δηλ η όχι; Κ αν ναι πως ερμηνεύονται;

Αγαπητή Natalia Dimale

Οι αποκλίσεις αυτές θεωρούνται μακρινές, άρα δεν τις υπολογίζουμε.

Σε αυτή την περίπτωση, δίνουμε ανοχή περίπου στις 7 μοίρες.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 13 Ιουν 2008 00:47 
Χωρίς σύνδεση
Αστεροειδής
Αστεροειδής
Άβαταρ μέλους

καλημερα θα ηθελα να σας ρωτησω για το cosposite chart
o καθε οικος τι δειχνει? ο πρωτος τη προσωπικοτητα του ζευγαριου ο 2 τα οικονομικα? κ.τ.λ

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 14 Ιουν 2008 00:46 
Χωρίς σύνδεση
Site Admin
Site Admin
Άβαταρ μέλους

whisper έγραψε:
καλημερα θα ηθελα να σας ρωτησω για το cosposite chart
o καθε οικος τι δειχνει? ο πρωτος τη προσωπικοτητα του ζευγαριου ο 2 τα οικονομικα? κ.τ.λ

Αγαπητή whisper

Το cosposite chart ή σύνθετο ωροσκόπιο, εκλαμβάνεται σαν ένα κανονικό ωροσκόπιο!

Δημιουργείται από τα μεσοδιαστήματα των πλανητών και των Ωροσκόπων δύο ωροσκοπίων.

Ο χάρτης αυτός έχει ισχύ, ειδικά, όταν δύο άτομα κινούνται μαζί (ιδιαίτερα αν είναι ζευγάρι ή συνεργάτες), σαν μία μονάδα.

Φιλικά

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 15 Ιουν 2008 17:02 
Χωρίς σύνδεση
Αστεροειδής
Αστεροειδής
Άβαταρ μέλους

Site Admin έγραψε:
Αγαπητή whisper

Το cosposite chart ή σύνθετο ωροσκόπιο, εκλαμβάνεται σαν ένα κανονικό ωροσκόπιο!

Δημιουργείται από τα μεσοδιαστήματα των πλανητών και των Ωροσκόπων δύο ωροσκοπίων.

Ο χάρτης αυτός έχει ισχύ, ειδικά, όταν δύο άτομα κινούνται μαζί (ιδιαίτερα αν είναι ζευγάρι ή συνεργάτες), σαν μία μονάδα.

Φιλικά

σας ευχαριστώ
δηλ μια αφροδιτη στον υδροχοο στον 6 η στον 11 οικο τι δειχνει? ο 6ος ειναι η καθημερινη ζωη μας κ ο 11ος κοινοι στοχοι κ φιλια..
δε καταλαβαινω την ερμηνεια

Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 408 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Επόμενο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: