ΟΥΡΑΝΙΑ ΠΟΛΙΤΕΙΑ! ΤΟ ΤΑΞΙΔΙ ΜΑΣ ΣΤ' ΑΣΤΕΡΙΑ!

Το μονοπάτι προς την αυτογνωσία! Ένα υπέροχο ταξίδι στον κόσμο της ψυχής...

Έλα και εσύ μαζί μας σε αυτό το ταξίδι, για να φτιάξουμε όλοι μαζί έναν υπέροχο κόσμο!

Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 408 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: ΓΡΑΨΤΕ ΕΔΩ ΟΤΙ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΑΠΟΡΙΕΣ ΕΧΕΤΕ!
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 20 Ιούλ 2007 05:09 
Χωρίς σύνδεση
Site Admin
Site Admin
Άβαταρ μέλους

ΓΡΑΨΤΕ ΕΔΩ ΟΤΙ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΑΠΟΡΙΕΣ ΕΧΕΤΕ! :oops: :oops: :oops:

Αν είσαστε αρχάριοι στην αστρολογία τότε αυτή η κατηγορία είναι φτιαγμένη για σας! Γιατί δεν χρειάζεται να έχετε προχωρημένες γνώσεις για να μπείτε στην όμορφη παρέα μας!!!

Αρκεί να αγαπάτε την αστρολογία!

ΕικόναΕικόναΕικόνα

Ο Πολεμιστής πρέπει να δέχεται τη μοίρα του με ταπεινότητα. Η πρόκληση για αυτόν είναι πόσο μακριά μπορεί να προχωρήσει και πόσο άψογος μπορεί να είναι. Αν συναντήσει αβάστακτες ταλαιπωρίες και πόνο στο μονοπάτι του, κλαίει, αλλά όλα τα δάκρυά του μαζί δεν είναι σε θέση να μετακινήσουν τη γραμμή του πεπρωμένου του...

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 20 Ιούλ 2007 15:26 
Χωρίς σύνδεση
Αστέρι
Αστέρι
Άβαταρ μέλους

Γεια σας και καλη αρχη με τις ερωτησεις μου.

θελω να ρωτησω το εξης:
οταν επαναλαμβανονται τους τελευταίους μήνες καποιες οψεις με διευλανοντες πλανητες (σε ορθη πορεία και αναδρομη) και γενεθλιους η προοδευμενους (αντιθεση ή συνοδος), λογικα το αποτελεσμα θα το καταλαβει καποιος οταν ολοκληρωθουν?

Για να καταλαβετε τι λεω:

1. διευλάνων Διας αντίθεση με γενέθλιο ΗΛΙΟ (5ος - 11ος)
2. διευλάνων Διας αντίθεση με προοδευμένη ΑΦΡΟΔΙΤΗ (ακμη 6ου - ακμη 12ου)
3. διευλάνων ΟΥΡΑΝΟΣ τετραγωνο με προοδευμένη ΑΦΡΟΔΙΤΗ (9ος - 12ος)

αυτες οι οψεις ειναι ακριβεις στις ιδιες μοιρες και δευτερολεπτα και εχουν γινει 1η φορα με τους διευλανοντες πλανητες σε ορθη πορεια, 2η φορα με αναδρομους τους διευλανοντες πλανητες και θα γινει και 3η φορα (εως Νοέμβριο) οταν ειναι σε ορθη πορεία.

ειναι μερικές απο τις οψεις που επαναλαμβανονται σε διαστημα μερικών μηνών γιατι υπαρχουν και αλλες οψεις.

Αναρωτιέμαι αν ολες αυτές οι οψεις θα φέρουν κατι καλό γιατι ολο αυτο το διαστημα που γινονται αυτες οι οψεις δεν εχει αλλάξει κάτι (αντίθετα πολύ σύγχυση και προβλήματα).

Να υποθέσω οτι ειναι καλές αυτές οι οψεις και οτι μάλλον τα αποτελέσματα θα τα δει κάποιος οταν ολοκληρωθουν αυτες οι οψεις στην ορθόδρομη πορεία των πλανητων ή θα πρέπει να προβληματιστω περσσοτερο???

ευχαριστω πολυ

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 20 Ιούλ 2007 15:39 
Χωρίς σύνδεση
Αστέρι
Αστέρι
Άβαταρ μέλους

και συνεχιζω με τις αποριες μου.
Διαβασα σε ενα βιβλιο για τους ΔΕΚΑΝΟΥΣ των ζωδιων αλλα δεν το καταλαβα.

δηλ αναλογα με το δεκαημερο που εχει γεννηθει καποιος παιρνει και αναλογα χαρακτηριστικα?

δηλ αν καποιος εχει γεννηθει στο 1ο δεκαημερο του ζωδιου του παιρνει χαρακτηριστικα απο το ζωδιο του
αν εχει γεννηθει στο 2ο δεκαημερο του ζωδιου του, παιρνει χαρακτηριστικα απο το επομενο ζωδιο που ανηκει στην τριπλοτητα του ζωδιου του (ΑΕΡΑΣ - ΝΕΡΟ-ΦΩΤΙΑ-ΓΗ) και στο 3ο δεκαημερο απο το αμέσως επόμενο ζωδιο της τριπλότητας του????

αν οντως ειναι ετσι εγω που ειμαι στο 2ο δεκαημερο των Διδύμων, παίρνω χαρακτηριστικα απο τον ΖΥΓΟ???
Και αν αυτα τα χαρακτηριστικα αφορουν την ψυχοσύνθεση του ατομα δηλ αφορα την εξωτερικη εμφανιση ή τον χαρακτηρα του ατόμου??

Γενικα αν ολο αυτο μπορει να επηρεαζει το ατομο και που?? (αν ισχυουν βέβαια ολα αυτα)

ευχαριστω

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 20 Ιούλ 2007 16:08 
Χωρίς σύνδεση
Αστεροειδής
Αστεροειδής
Άβαταρ μέλους

Site Admin έγραψε:
dany έγραψε:
καλησπερα!
σε ποια ενοτητα μπορουμε να ζηταμε μια αστρολογικη συμβουλη για προσωπικα μας ζητηματα?
ευχαριστω!

Επειδή το forum είναι καινούργιο και οι ενότητες και τα θέματα διαμορφώνονται ακόμα, σύντομα θα προστεθεί και το ανάλογο θέμα!

ευχαριστω! καλο απογευμα!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 21 Ιούλ 2007 21:10 
Χωρίς σύνδεση
Site Admin
Site Admin
Άβαταρ μέλους

melodia έγραψε:
και συνεχιζω με τις αποριες μου.
Διαβασα σε ενα βιβλιο για τους ΔΕΚΑΝΟΥΣ των ζωδιων αλλα δεν το καταλαβα.

δηλ αναλογα με το δεκαημερο που εχει γεννηθει καποιος παιρνει και αναλογα χαρακτηριστικα?

δηλ αν καποιος εχει γεννηθει στο 1ο δεκαημερο του ζωδιου του παιρνει χαρακτηριστικα απο το ζωδιο του
αν εχει γεννηθει στο 2ο δεκαημερο του ζωδιου του, παιρνει χαρακτηριστικα απο το επομενο ζωδιο που ανηκει στην τριπλοτητα του ζωδιου του (ΑΕΡΑΣ - ΝΕΡΟ-ΦΩΤΙΑ-ΓΗ) και στο 3ο δεκαημερο απο το αμέσως επόμενο ζωδιο της τριπλότητας του????

αν οντως ειναι ετσι εγω που ειμαι στο 2ο δεκαημερο των Διδύμων, παίρνω χαρακτηριστικα απο τον ΖΥΓΟ???
Και αν αυτα τα χαρακτηριστικα αφορουν την ψυχοσύνθεση του ατομα δηλ αφορα την εξωτερικη εμφανιση ή τον χαρακτηρα του ατόμου??

Γενικα αν ολο αυτο μπορει να επηρεαζει το ατομο και που?? (αν ισχυουν βέβαια ολα αυτα)

Αγαπητή melodia

Δεν ισχύουν όλα αυτά!

Οι ερμηνείες αυτές θεωρούνται πια ξεπερασμένες στη σύγχρονη αστρολογική γνώση!

Φιλικά

Ο Πολεμιστής πρέπει να δέχεται τη μοίρα του με ταπεινότητα. Η πρόκληση για αυτόν είναι πόσο μακριά μπορεί να προχωρήσει και πόσο άψογος μπορεί να είναι. Αν συναντήσει αβάστακτες ταλαιπωρίες και πόνο στο μονοπάτι του, κλαίει, αλλά όλα τα δάκρυά του μαζί δεν είναι σε θέση να μετακινήσουν τη γραμμή του πεπρωμένου του...

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 21 Ιούλ 2007 21:21 
Χωρίς σύνδεση
Site Admin
Site Admin
Άβαταρ μέλους

melodia έγραψε:
Γεια σας και καλη αρχη με τις ερωτησεις μου.

θελω να ρωτησω το εξης:
οταν επαναλαμβανονται τους τελευταίους μήνες καποιες οψεις με διευλανοντες πλανητες (σε ορθη πορεία και αναδρομη) και γενεθλιους η προοδευμενους (αντιθεση ή συνοδος), λογικα το αποτελεσμα θα το καταλαβει καποιος οταν ολοκληρωθουν?

Καλή αρχή αγαπητή melodia!

Συνήθως σε μία αστρολογική όψη, έχουμε άμεσα γεγονότα (ειδικά όταν ένας πλανήτης διελαύνει σε κάποιον Οίκο). Στην περίπτωση αυτή, συμβαίνει το εξής:

Κάθε Οίκος χωρίζεται σε δώδεκα υπο-Οίκους. Όταν ένας πλανήτης διελαύνει στον Πρώτο υπο-Οίκο του Οίκου, τότε τα γεγονότα επιταχύνονται (Πρώτος Οίκος = καινούργια ξεκινήματα) και όταν φθάσει στο Δωδέκατο υπο-Οίκο, τότε τα γεγονότα ολοκληρώνονται (Δωδέκατος Οίκος = το κλείσιμο ενός κύκλου).

Στην περίπτωση των όψεων, τα γεγονότα είναι πιο άμεσα όταν η όψη είναι μοιρικά ακριβής. Στους εξωτερικούς πλανήτες, όταν κάνουν ξανά επαφή μετά από μία ανάδρομη πορεία, τότε έχουμε την ολοκλήρωση του γεγονότος.

Καμία όψη δε γίνεται τυχαία. Όλες έχουν σα σκοπό να μας εξελίξουν και να μας κάνουν πιο σοφούς. Αν δεν πάρουμε το «μάθημα», τότε αυτό θα επαναληφθεί ξανά (ιδιαίτερα στην περίπτωση των ανάδρομων πλανητών που κάνουν ξανά επαφή όταν έρχονται σε ορθόδρομη πορεία)!

Φιλικά

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 23 Ιούλ 2007 12:06 
Χωρίς σύνδεση
Αστέρι
Αστέρι
Άβαταρ μέλους

Site Admin έγραψε:
Συνήθως σε μία αστρολογική όψη, έχουμε άμεσα γεγονότα (ειδικά όταν ένας πλανήτης διελαύνει σε κάποιον Οίκο). Στην περίπτωση αυτή, συμβαίνει το εξής:

Κάθε Οίκος χωρίζεται σε δώδεκα υπο-Οίκους. Όταν ένας πλανήτης διελαύνει στον Πρώτο υπο-Οίκο του Οίκου, τότε τα γεγονότα επιταχύνονται (Πρώτος Οίκος = καινούργια ξεκινήματα) και όταν φθάσει στο Δωδέκατο υπο-Οίκο, τότε τα γεγονότα ολοκληρώνονται (Δωδέκατος Οίκος = το κλείσιμο ενός κύκλου).

Στην περίπτωση των όψεων, τα γεγονότα είναι πιο άμεσα όταν η όψη είναι μοιρικά ακριβής. Στους εξωτερικούς πλανήτες, όταν κάνουν ξανά επαφή μετά από μία ανάδρομη πορεία, τότε έχουμε την ολοκλήρωση του γεγονότος.

Καμία όψη δε γίνεται τυχαία. Όλες έχουν σα σκοπό να μας εξελίξουν και να μας κάνουν πιο σοφούς. Αν δεν πάρουμε το «μάθημα», τότε αυτό θα επαναληφθεί ξανά (ιδιαίτερα στην περίπτωση των ανάδρομων πλανητών που κάνουν ξανά επαφή όταν έρχονται σε ορθόδρομη πορεία)!

Φιλικά

Kαλή εβδομαδα σε ολους.

Ευχαριστω για την απαντηση.

Θα μπορουσατε να μου εξηγησετε πως χωριζοντε οι οικοι σε 12 υπο-οικους.
Αν καταλαβα καλα πρεπει να ειναι ανα 2,5 μοιρες?αν ειναι ετσι πως γινεται ομως οταν ενας οικος καταλαμβανει περισσοτερες ή λιγοτερες μοιρες?
Ξεκιναμε παλι απ την αρχη?
Αρχίζουμε να μετραμε απο την ακμη του οικου και τα χωριζουμε σε 12 μερη
και πως τα ερμηνευουμε?

Τωρα μπερδευτηκα..

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 23 Ιούλ 2007 12:10 
Χωρίς σύνδεση
Αστέρι
Αστέρι
Άβαταρ μέλους

ή θα πρεπει να μετρησουμε ποσες μοιρες εχει ο οικος και αναλογα τον χωριζουμε σε 12 υπο-οικους???

Υπομονη, που θα παει θα μαθω

Ευχαριστω

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 23 Ιούλ 2007 15:43 
Χωρίς σύνδεση
Site Admin
Site Admin
Άβαταρ μέλους

melodia έγραψε:
ή θα πρεπει να μετρησουμε ποσες μοιρες εχει ο οικος και αναλογα τον χωριζουμε σε 12 υπο-οικους???

Υπομονη, που θα παει θα μαθω

Ακριβώς!!!!

Κοντά μας... σίγουρα θα μάθεις!!! :lol: :lol: :lol:

Φιλικά

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 23 Ιούλ 2007 16:15 
Χωρίς σύνδεση
Αστέρι
Αστέρι
Άβαταρ μέλους

Ευχαριστω πολυ για τις αμεσες απαντησεις σας.
Σιγουρα θα μαθω πολλα απο ολους εσας αλλά μεχρι τότε εχω πολυ δρομο ακομα γι αυτο επανερχομαι με ερωτηματα:

Επειδη τελικα οτιδηποτε κανεις εχει μεγαλη σημασια πότε θα κάνεις νέα ξεκινηματα αναλογα με γενεθλιους χαρτες και τα πλανητικα δρωμενα της χρονικης περιοδου, παιρνω το θαρρος να ρωτησω :

Ποιες οψεις ευνοουν αλλαγη (μετακομιση) σε μόνιμη κατοικία και δεδομενου οτι εχει να κανει και με άλλα ατομα της οικογενειας, σιγουρα θα πρεπει να υπαρχουν καποιες κοινες ευνοικες οψεις με τα υπολοιπα ατομα??
Για να επιλεξουν το πιο ευνοικο χρονικο διαστημα που θα γινει αυτο, ποιες οψεις θα πρεπει να κοιταξουν?

Εχω πολλές αποριες ακομα, (μερικές ισως και λιγο χαζούλικες) αλλά είπαμε ..καθε αρχη και δυσκολη.

ευχαριστω για την υπομονη σας

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 23 Ιούλ 2007 17:16 
Χωρίς σύνδεση
Αστεροειδής
Αστεροειδής
Άβαταρ μέλους

Ολα αυτα που γράφετε παραπάνω, μου φαίνονται κινέζικα... για να μπορέσω να μπω στο κλίμα, και να ξεκινήσω να καταλαβαίνω αστρολογικούς χάρτες από που μπορώ να ξεκινήσω; μπορείτε να μου συστήσετε κανένα βιβλίο για να διαβάσω να μάθω τουλάχιστον τα βασικά (πχ τι είναι ο οίκος);;;

Ευχαριστώ πολύ!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 23 Ιούλ 2007 17:18 
Χωρίς σύνδεση
Αστεροειδής
Αστεροειδής
Άβαταρ μέλους

α, θέλω να πω οτι διαβασα αυτά που έχετε στα μαθήματα αστρολογίας αλλά παλι κινέζικα μου φαινονται... :( ίσως κάτι με σχεδιάκια υπάρχει; :D

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 23 Ιούλ 2007 19:10 
Χωρίς σύνδεση
Site Admin
Site Admin
Άβαταρ μέλους

melodia έγραψε:
Ποιες οψεις ευνοουν αλλαγη (μετακομιση) σε μόνιμη κατοικία και δεδομενου οτι εχει να κανει και με άλλα ατομα της οικογενειας, σιγουρα θα πρεπει να υπαρχουν καποιες κοινες ευνοικες οψεις με τα υπολοιπα ατομα??
Για να επιλεξουν το πιο ευνοικο χρονικο διαστημα που θα γινει αυτο, ποιες οψεις θα πρεπει να κοιταξουν?

Αγαπητή melodia

Σε ένα γενέθλιο χάρτη, η αλλαγή κατοικίας ή η μετακόμιση φαίνεται από τις διελεύσεις των πλανητών στον Τρίτο Οίκο (ειδικά του Δία, του Ήλιου και της προοδευμένης Σελήνης). Επίσης, κοιτάμε αν ο κυβερνήτης του Τρίτου Οίκου ή ο Ερμής (γενέθλιος ή προοδευμένος) κάνει ανάλογες όψεις.

Φιλικά

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 24 Ιούλ 2007 17:19 
Χωρίς σύνδεση
Αστέρι
Αστέρι
Άβαταρ μέλους

Site Admin έγραψε:
Αγαπητή melodia

Σε ένα γενέθλιο χάρτη, η αλλαγή κατοικίας ή η μετακόμιση φαίνεται από τις διελεύσεις των πλανητών στον Τρίτο Οίκο (ειδικά του Δία, του Ήλιου και της προοδευμένης Σελήνης). Επίσης, κοιτάμε αν ο κυβερνήτης του Τρίτου Οίκου ή ο Ερμής (γενέθλιος ή προοδευμένος) κάνει ανάλογες όψεις.

Φιλικά

Δηλ αν θελουμε να βρουμε μια καλη ημερομηνια που θελουμε να μετακομισουμε εκτος απο τις διελευσεις των πλανητων στον 3ο (που μπορει να μην υπαρχουν), θα πρεπει να κοιταξουμε τι οψεις κανει ο κυβερνητης του 3ου οικου με ολους τους διευλάνοντες πλανητες και μετά ο Ερμής μας αντιστοιχα?
Μήπως υπαρχουν καποιες οψεις που ειναι απαγορευτικες και θα πρεπει να αναβληθει αυτο?

Ψάχνω να βρω μια ημερομηνια εως 15 - 20 Σεπτεμβριου για να γινει σωστη αρχη, αλλα με ολες αυτες τις εκλειψεις που εγιναν και θα γινουν με εχουν απελπισει γιατι μου εχουν φερει τα πανω κατω (λογω μεταβλητοτητας) και επεται και συνεχεια.
Γι αυτο ψαχνω απεγνωσμενα να βρω μια ακρη γιατι και ο κρόνος στην Παρθενο απο τον Σεπτεμβριο θα μπει στον 3ο οικο μου και θα με ταρακουνησει αρκετά.

Σας ευχαριστω πολυ

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 24 Ιούλ 2007 20:29 
Χωρίς σύνδεση
Site Admin
Site Admin
Άβαταρ μέλους

melodia έγραψε:
Δηλ αν θελουμε να βρουμε μια καλη ημερομηνια που θελουμε να μετακομισουμε εκτος απο τις διελευσεις των πλανητων στον 3ο (που μπορει να μην υπαρχουν), θα πρεπει να κοιταξουμε τι οψεις κανει ο κυβερνητης του 3ου οικου με ολους τους διευλάνοντες πλανητες και μετά ο Ερμής μας αντιστοιχα?
Μήπως υπαρχουν καποιες οψεις που ειναι απαγορευτικες και θα πρεπει να αναβληθει αυτο?

Πολύ σωστά!!! Οι κυβερνήτες των Οίκων είναι εξίσου σημαντικοί!

melodia έγραψε:
Ψάχνω να βρω μια ημερομηνια εως 15 - 20 Σεπτεμβριου για να γινει σωστη αρχη, αλλα με ολες αυτες τις εκλειψεις που εγιναν και θα γινουν με εχουν απελπισει γιατι μου εχουν φερει τα πανω κατω (λογω μεταβλητοτητας) και επεται και συνεχεια.
Γι αυτο ψαχνω απεγνωσμενα να βρω μια ακρη γιατι και ο κρόνος στην Παρθενο απο τον Σεπτεμβριο θα μπει στον 3ο οικο μου και θα με ταρακουνησει αρκετά.

Μια και μιλήσαμε για κυβερνήτες των Οίκων... θα έλεγα ότι ευνοείσαι εκείνη την περίοδο, όπως και όλο τον Οκτώβριο! Ο διελαύνων Δίας θα κάνει όψη αντίθεσης με το γενέθλιο Ερμή σου!

Για τον Κρόνο, θα δημοσιευτεί ανάλογο θέμα σύντομα (καιρός να απομυθοποιήσουμε κάποια πράγματα που φοβίζουν τον κόσμο)...

Φιλικά

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 24 Ιούλ 2007 21:12 
Χωρίς σύνδεση
Αστέρι
Αστέρι
Άβαταρ μέλους

ΚΑ Ιωαννίδου

Σας ευχαριστω πάρα πολυ για την απαντηση σας.
Και να σας πω οτι και τα υπολοιπα μελη της οικογενειας εχουν αντιθεση η τριγωνο Γενεθλιου Ερμη με Διευλ. Δια και οι κυβερνητες των 3ων οικων τους κανουν αντιθεση ή τριγωνο με διευλ. Δια.

Αρα το χρονικο που μου ειπατε ευννοει ολα τα μελη.

Σας ευχαριστω άλλη μια φορά

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 25 Ιούλ 2007 00:12 
Χωρίς σύνδεση
Αστεροειδής
Αστεροειδής
Άβαταρ μέλους

θα ήθελα να ρωτήσω για τη προοδευτική συναστρία.. δείχνει τη πορεία της σχέσης.. κ πως την ερμηνευουμε?? οπως στην απλη συναστρία?? ποα η διαφορά των 2??

η ερμηνεια όψεων συναστριας κ προοδευτικής συναστρίας ειναι ίδιες??

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 25 Ιούλ 2007 01:29 
Χωρίς σύνδεση
Αστεροειδής
Αστεροειδής
Άβαταρ μέλους

Να ρωτήσω κι εγώ κάτι γι' αυτό που είπατε παραπάνω; Η αλλαγή κατοικίας δεν φαίνεται κι από διέλευση Ουρανού στον 4ο; Ευχαριστώ!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 26 Ιούλ 2007 11:52 
Χωρίς σύνδεση
Αστέρι
Αστέρι
Άβαταρ μέλους

Κυβερνήτης του 7ου οίκου σκληρή αντίθεση με κρόνο, ξέρει κανείς να μου πεί τι σημαίνει αυτή η όψη ?
ποιά τα χαρακτηριστικά της ?

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 26 Ιούλ 2007 11:54 
Χωρίς σύνδεση
Αστέρι
Αστέρι
Άβαταρ μέλους

ξέχασα να αναφέρω πώς κυβερνήτης του 7ου οίκου είναι ο ερμής μου που
κάνει σκληρή αντίθεση με τον κρόνο.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: ΠΛΟΥΤΩΝΑΣ ΚΑΙ ΕΠΑΝΑΣΥΝΔΕΣΗ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 26 Ιούλ 2007 16:07 
Χωρίς σύνδεση
Αστέρι
Αστέρι
Άβαταρ μέλους

Γεια σας και καλο απόγευμα.

Κάπου πρεπει να διαβασα οτι ο ΠΛΟΥΤΩΝΑΣ (μάλλον ο διευλάνων αν το κατάλαβα καλά) αν κανει καλές οψεις με γενεθλια Αφροδιτη - Αρη - Σελήνη καθώς και ο διευλάνων Δίας, μπορει να υπάρξει επανασύνδεση 2 ατόμων???

Αν ισχύει κάτι τέτοιο σίγουρα δεν θα ειναι μόνο αυτη η οψη που θα δηλώνει επανασύνδεση.

Αν μπορείτε θα ηθελα να μάθω ποιες οψεις μπορει να δειχνουν την δυνατότητα αυτη.

Ευχαριστω πολύ

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: Re: ΠΛΟΥΤΩΝΑΣ ΚΑΙ ΕΠΑΝΑΣΥΝΔΕΣΗ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 26 Ιούλ 2007 20:17 
Χωρίς σύνδεση
Site Admin
Site Admin
Άβαταρ μέλους

melodia έγραψε:

Κάπου πρεπει να διαβασα οτι ο ΠΛΟΥΤΩΝΑΣ (μάλλον ο διευλάνων αν το κατάλαβα καλά) αν κανει καλές οψεις με γενεθλια Αφροδιτη - Αρη - Σελήνη καθώς και ο διευλάνων Δίας, μπορει να υπάρξει επανασύνδεση 2 ατόμων???

Αν ισχύει κάτι τέτοιο σίγουρα δεν θα ειναι μόνο αυτη η οψη που θα δηλώνει επανασύνδεση.

Αν μπορείτε θα ηθελα να μάθω ποιες οψεις μπορει να δειχνουν την δυνατότητα αυτη.

Επανασύνδεση, συνήθως, υπάρχει όταν έχουμε όψεις με Δία.

Ο Πλούτωνας σε ευνοϊκές όψεις μας δίνει έναν καλό ψυχισμό, καλή κρίση, διαίσθηση κ.λ.π.

Προσωπικά, είμαι κατά των επανασυνδέσεων... Είμαι θετική μόνο στις περιπτώσεις που τα άτομα χώρισαν από παρεξήγηση ή από ανωριμότητα και έχουν όλη την καλή τη διάθεση να δουλέψουν τη σχέση τους.

Όταν έχουμε, γενικά, δείγματα, ότι μία σχέση δεν μας ωφελεί και δεν υπάρχει περιθώριο εξέλιξης, καλό θα ήταν να προχωρήσουμε μπροστά...

Φιλικά

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 26 Ιούλ 2007 20:42 
Χωρίς σύνδεση
Site Admin
Site Admin
Άβαταρ μέλους

whisper έγραψε:
θα ήθελα να ρωτήσω για τη προοδευτική συναστρία.. δείχνει τη πορεία της σχέσης.. κ πως την ερμηνευουμε?? οπως στην απλη συναστρία?? ποα η διαφορά των 2??

η ερμηνεια όψεων συναστριας κ προοδευτικής συναστρίας ειναι ίδιες??

Η προοδευμένη Συναστρία δείχνει την εξέλιξη της σχέσης, όπως και οι όψεις που αφορούν την Αφροδίτη, τον Πέμπτο και τον Έβδομο Οίκο σε ένα γενέθλιο χάρτη (ατομικά, δηλαδή).

Την ερμηνεύουμε όπως μία απλή Συναστρία.

Το πιο σημαντικό είναι η δουλειά που κάνουμε εμείς για να βελτιώσουμε μία σχέση και κατ' επέκταση να εξελιχθούμε!

Φιλικά

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 26 Ιούλ 2007 20:56 
Χωρίς σύνδεση
Site Admin
Site Admin
Άβαταρ μέλους

lefki έγραψε:
Να ρωτήσω κι εγώ κάτι γι' αυτό που είπατε παραπάνω; Η αλλαγή κατοικίας δεν φαίνεται κι από διέλευση Ουρανού στον 4ο; Ευχαριστώ!

Αγαπητή lefki

Ο Ουρανός στον Τέταρτο Οίκο, δίνει μία "κίνηση" και μία ασυνήθιστη δράση μέσα σε ένα σπίτι! Αυτό που λέμε... "κέντρο διερχομένων"!!!

Δεν έχει να κάνει με μετακόμιση (άλλωστε ο Ουρανός παραμένει πολλά χρόνια σε έναν Οίκο, μια και είναι εξωτερικός πλανήτης). Στην καλύτερη περίπτωση, ίσως με αυτή τη διέλευση να αλλάζουμε συχνά σπίτι.

Γενικά, ο Ουρανός στον Τέταρτο Οίκο δίνει μία ασυνήθιστη και απροσδόκητη ζωή στο σπίτι. Μπορεί να φέρει ξαφνικές αλλαγές στο περιβάλλον του σπιτιού ή να ωθήσει τα άτομα να ζήσουν σε ένα ιδιόρρυθμο ή παράξενο σπίτι.

Φιλικά

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 26 Ιούλ 2007 21:05 
Χωρίς σύνδεση
Site Admin
Site Admin
Άβαταρ μέλους

amalia έγραψε:
Κυβερνήτης του 7ου οίκου σκληρή αντίθεση με κρόνο, ξέρει κανείς να μου πεί τι σημαίνει αυτή η όψη ?
ποιά τα χαρακτηριστικά της ?

ξέχασα να αναφέρω πώς κυβερνήτης του 7ου οίκου είναι ο ερμής μου που
κάνει σκληρή αντίθεση με τον κρόνο.

Αγαπητή amalia

Ας βάλουμε τα πράγματα στη θέση τους...

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΚΛΗΡΗ ΑΝΤΙΘΕΣΗ ΜΕ ΚΡΟΝΟ!!!!

Ο Κρόνος μας δίνει εσωτερική συγκρότηση, υπευθυνότητα, μας ωριμάζει και μας εξελίσσει!

Ο Κρόνος όταν κάνει όψη αντίθεσης με τον Έβδομο Οίκο μας, σημαίνει ότι βρίσκεται στον Ωροσκόπο μας και ξεκινάει τότε ένας καινούργιος κύκλος του Κρόνου, με νέα επαγγελματικά ξεκινήματα κ.λ.π.

Σε αντίθεση με τον Έβδομο Οίκο, μπορεί να φέρει στη ζωή μας ένα άτομο επαγγελματικά ή κοινωνικά καταξιωμένο.

Φιλικά

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 26 Ιούλ 2007 23:55 
Χωρίς σύνδεση
Αστεροειδής
Αστεροειδής
Άβαταρ μέλους

Καλά αυτό το είχα διαβάσει κάπου αλλά δεν σκέφτηκα αυτό το πιο απλό, ότι δηλαδή παραμένει πολλά χρόνια σε έναν οίκο άρα δεν μπορούμε να μετακομίζουμε συνέχεια! Συγγνώμη για την κοτσάνα και ευχαριστώ πολύ!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 27 Ιούλ 2007 10:10 
Χωρίς σύνδεση
Αστέρι
Αστέρι
Άβαταρ μέλους

Τελικά ποιο παρεξηγημένος πλανήτης απο τον κρόνο δεν ξέρω αν υπάρχει....
Μα γιατί τέτοιος φόβος ?
Σας ευχαριστώ για την διευκρίνηση αγαπητή μας Μάρω ! ! :smt058

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: Re: ΠΛΟΥΤΩΝΑΣ ΚΑΙ ΕΠΑΝΑΣΥΝΔΕΣΗ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 27 Ιούλ 2007 13:54 
Χωρίς σύνδεση
Αστέρι
Αστέρι
Άβαταρ μέλους

Site Admin έγραψε:
melodia έγραψε:

Επανασύνδεση, συνήθως, υπάρχει όταν έχουμε όψεις με Δία.

Ο Πλούτωνας σε ευνοϊκές όψεις μας δίνει έναν καλό ψυχισμό, καλή κρίση, διαίσθηση κ.λ.π.

Προσωπικά, είμαι κατά των επανασυνδέσεων... Είμαι θετική μόνο στις περιπτώσεις που τα άτομα χώρισαν από παρεξήγηση ή από ανωριμότητα και έχουν όλη την καλή τη διάθεση να δουλέψουν τη σχέση τους.

Όταν έχουμε, γενικά, δείγματα, ότι μία σχέση δεν μας ωφελεί και δεν υπάρχει περιθώριο εξέλιξης, καλό θα ήταν να προχωρήσουμε μπροστά...

Φιλικά

Συμφωνω απόλυτα μαζι σας.
Και εγω ειμαι κατα των επανασυνδεσεων οταν γίνονται καθαρα και μόνο απο λογο ανασφαλειας, χαμηλης αυτοπεποιθησης και αυτοεκτιμησης, μοναξιας κ.λ.π. (καταλαβαινετε τι λεω).

Υπάρχουν ομως περιπτωσεις, που οπως πολυ σωστα ειπατε, ο χωρισμος εγινε ισως απο ανωριμοτητα και στην πορεια βλεπουν οτι αυτο που τους δενει ειναι κατι βαθυ και αποφασιζουν ωριμα πλεον να προσπαθησουν να θεσουν νεες βασεις στην σχέση τους.

Άλλες φορές τα καταφέρνουν, άλλες οχι, γιατι κακα τα ψεμματα τίποτα δεν θα ειναι οπως πριν και πάντα κατι θα ειναι εκει, ετοιμο ξανά να εκραγει.

Να στε καλά

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 30 Ιούλ 2007 18:02 
Χωρίς σύνδεση
Αστέρι
Αστέρι
Άβαταρ μέλους

Θελω να ρωτησω το εξης

εχουμε ενα γενέθλιο μεσοδιαστημα το οποιο ειναι π.χ. στην 3η μοιρα των Διδυμων και περναει απο διελευση ο Αρης ακριβως στις ιδιες μοιρες, τότε θεωρητικα μπορουμε να πουμε οτι ενεργοποιειται αυτο το μεσοδιαστημα?

Και θα πρεπει να λαβουμε και υποψιν μας και τις ιδιοτητες του Αρη, καθως και ποιους πλανητες αφορα αυτο το μεσοδιαστημα?

Ευχαριστω

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 31 Ιούλ 2007 11:29 
Χωρίς σύνδεση
Αστέρι
Αστέρι
Άβαταρ μέλους

Το vertex τι είναι ?

Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 408 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Επόμενο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: