ΟΥΡΑΝΙΑ ΠΟΛΙΤΕΙΑ! ΤΟ ΤΑΞΙΔΙ ΜΑΣ ΣΤ' ΑΣΤΕΡΙΑ!

Το μονοπάτι προς την αυτογνωσία! Ένα υπέροχο ταξίδι στον κόσμο της ψυχής...

Έλα και εσύ μαζί μας σε αυτό το ταξίδι, για να φτιάξουμε όλοι μαζί έναν υπέροχο κόσμο!

Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 62 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Η ΕΙΣΟΔΟΣ ΤΟΥ ΠΛΑΝΗΤΗ ΚΡΟΝΟΥ ΣΤΗΝ ΠΑΡΘΕΝΟ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 27 Αύγ 2007 11:43 
Χωρίς σύνδεση
Αστεράκι
Αστεράκι

Site Admin έγραψε:
Η ΕΙΣΟΔΟΣ ΤΟΥ ΠΛΑΝΗΤΗ ΚΡΟΝΟΥ ΣΤΗΝ ΠΑΡΘΕΝΟ

Ένα σημαντικό αστρολογικό γεγονός, η είσοδος του πλανήτη Κρόνου στην Παρθένο, θα συμβεί στις 2 Σεπτεμβρίου 2007.

Ο Κρόνος θα επηρεάσει κυρίως τα ζώδια του μεταβλητού σταυρού, (Παρθένους, Διδύμους, Τοξότες και Ιχθείς, ειδικά όσους έχουν γεννηθεί στο πρώτο δεκαήμερο αυτών των ζωδίων).

Πέρα από αυτό, θα επηρεάσει έντονα και όσους έχουν προσωπικούς πλανήτες σε αυτές τις θέσεις (μπορείτε να μας γράψετε εδώ την ημερομηνία, την ώρα και τον τόπο γέννησής σας να σας ενημερώσουμε προσωπικά).

Πολλά έχουν ακουστεί και πολλά έχουν γραφτεί για την επίδραση του Κρόνου, τη στέρηση και τις «κακουχίες» που μπορεί να φέρει στη ζωή ενός ατόμου.

Ποια, όμως, είναι η αλήθεια; Έχει πράγματι ο πλανήτης αυτός τη δύναμη να φέρει τόσα δεινά στη ζωή μας; Να μας βάλει φραγμούς και εμπόδια;

Ο Κρόνος είναι ένας σοφός δάσκαλος. Θα μας ελέγξει και θα μας ανταμείψει αν μας δει εργατικούς, ώριμους και μεθοδικούς. Άλλωστε, αυτό θέλει. Να συγκροτήσει το «εγώ» μας και να μας βοηθήσει να πετύχουμε τους στόχους και τα σχέδιά μας.

Δεν είναι κάποιος τιμωρός, αλλά ένας σοφός γέροντας που κουβαλάει πάνω του την εμπειρία της ζωής!

Καλημέρα σας,

Προσωπικά εχω Αφροδίτη, Αρη, Δια στους Διδύμους και Ποσειδώνα στον Τοξότη, τον μεν Κρόνο στον λέοντα οπου βρίσκεται αυτη την στιγμή!!!
Ηδη ταλαιπωρούμαι αρκετά!! Να περιμένω δηλαδη και άλλη ταλαιπωρία??? :cry:

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 27 Αύγ 2007 20:35 
Χωρίς σύνδεση
Αστεροειδής
Αστεροειδής

Καλησπέρα! Να περιμένω κάτι καινούργιο στα επαγγελματικά με την είσοδο του κρόνου στην παρθένο; 28/2/74 ώρα 8.40 θεσ/νίκη. Έχω ένα προαίσθημα ότι με περιμένει πολύ δουλειά...

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 04 Σεπ 2007 01:11 
Χωρίς σύνδεση
Αστεράκι
Αστεράκι

αγαπητη διαχειριστρια,
διαβασα στην αρχη του θεματος πως ο κρονος μπαινοντας στον 11ο οικο επηρεαζει τομεις σχετικα με φιλια και θα εχουν διαρκεια ... δεν μπορει να διαλυσει και "φιλιες" που δεν εχουν γερες βασεις?
το οτι καποια στιγμη θα κανει και συνοδο με τη σεληνη μου? απο οτι ειδα στο χαρτη μου ειναι και σε 0μοιρες και 35' η σεληνη... θα με πιασουν σκεψεις σχετικα με οικογενειακα θεματα? επειδη η σεληνη εχει να κανει με αυτα? τι αλλο επηρεαζει?
και οταν καποιος εχει ζωδιο διδυμο, ωροσκοπο παρθενο και αρη ιχθυ ... ισως να εχει και κατι σε τοξοτη και να μην το θυμαμαι ...πως μπορει να ανταπεξελθει στην πιεση του σεπτεμβρη ... ειδικα πιστευω στις 11/9...

αχχ το ξερω ρωταω πολλα ... συγχωρηστε με ... καθως γραφω μου δημιουργουνται και αλλες αποριες ... σταματαω εδω ... και ευχαριστω για την πιθανη κατανοηση (ελπιζω!)

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 07 Σεπ 2007 01:20 
Χωρίς σύνδεση
Site Admin
Site Admin
Άβαταρ μέλους

nastia έγραψε:
Καλησπέρα! Να περιμένω κάτι καινούργιο στα επαγγελματικά με την είσοδο του κρόνου στην παρθένο; 28/2/74 ώρα 8.40 θεσ/νίκη. Έχω ένα προαίσθημα ότι με περιμένει πολύ δουλειά...

Αγαπητή nastia

Σε περιμένει... λίγη δουλίτσα, αλλά έχεις και προοπτικές ανόδου και επαγγελματικής καταξίωσης, φθάνει να είναι υπεύθυνη και οργανωμένη.

Παράλληλα, όμως, θα υπάρξουν και στιγμές χαλάρωσης και διασκέδασης (η προοδευμένη σου Σελήνη βρίσκεται στον Πέμπτο Οίκο σου)!

Φιλικά

Ο Πολεμιστής πρέπει να δέχεται τη μοίρα του με ταπεινότητα. Η πρόκληση για αυτόν είναι πόσο μακριά μπορεί να προχωρήσει και πόσο άψογος μπορεί να είναι. Αν συναντήσει αβάστακτες ταλαιπωρίες και πόνο στο μονοπάτι του, κλαίει, αλλά όλα τα δάκρυά του μαζί δεν είναι σε θέση να μετακινήσουν τη γραμμή του πεπρωμένου του...

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 07 Σεπ 2007 01:32 
Χωρίς σύνδεση
Site Admin
Site Admin
Άβαταρ μέλους

episthmon έγραψε:
αγαπητη διαχειριστρια,
διαβασα στην αρχη του θεματος πως ο κρονος μπαινοντας στον 11ο οικο επηρεαζει τομεις σχετικα με φιλια και θα εχουν διαρκεια ... δεν μπορει να διαλυσει και "φιλιες" που δεν εχουν γερες βασεις?

Και βέβαια μπορεί! Μη ξεχνάμε πως ο Κρόνος λειτουργεί και για το καλό μας! Παίζει ρόλο, επίσης, ποιανού Οίκου στο ωροσκόπιό μας είναι κυβερνήτης.

episthmon έγραψε:
το οτι καποια στιγμη θα κανει και συνοδο με τη σεληνη μου? απο οτι ειδα στο χαρτη μου ειναι και σε 0μοιρες και 35' η σεληνη... θα με πιασουν σκεψεις σχετικα με οικογενειακα θεματα? επειδη η σεληνη εχει να κανει με αυτα? τι αλλο επηρεαζει?

Ο Κρόνος, επειδή είναι κυβερνήτης του Τέταρτου Οίκου σου, θα "δουλέψει" θετικά στα ζητήματα που σχετίζονται με την οικογένειά σου (μπορεί να φέρει μία σταθερότητα εκεί). Γενικά, όταν ο Κρόνος κάνει στενή όψη με τα "φώτα" μας (Ήλιο - Σελήνη) δημιουργεί καλές προϋποθέσεις στον επαγγελματικό τομέα. Ίσως σου παρουσιαστούν τώρα κάποιες ευκαιρίες.

episthmon έγραψε:
και οταν καποιος εχει ζωδιο διδυμο, ωροσκοπο παρθενο και αρη ιχθυ ... ισως να εχει και κατι σε τοξοτη και να μην το θυμαμαι ...πως μπορει να ανταπεξελθει στην πιεση του σεπτεμβρη ... ειδικα πιστευω στις 11/9...

Μπορεί... φθάνει να κινηθεί συνετά και να ελέγξει τους ενθουσιασμούς του και τις παρορμήσεις του!

Φιλικά

Ο Πολεμιστής πρέπει να δέχεται τη μοίρα του με ταπεινότητα. Η πρόκληση για αυτόν είναι πόσο μακριά μπορεί να προχωρήσει και πόσο άψογος μπορεί να είναι. Αν συναντήσει αβάστακτες ταλαιπωρίες και πόνο στο μονοπάτι του, κλαίει, αλλά όλα τα δάκρυά του μαζί δεν είναι σε θέση να μετακινήσουν τη γραμμή του πεπρωμένου του...

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 11 Οκτ 2007 10:07 
Χωρίς σύνδεση
Αστεροειδής
Αστεροειδής

Θα ήθελα κι εγώ να ρωτήσω τι μου επιφυλάσσει το πέρασμα του Κρόνου από την Παρθένο... Ξέρω οτι κάποια στιγμή στα επόμενα δυόμιση χρόνια θα επιστρέψει στη γενέθλια θέση του κι αυτό λιγάκι με τρομάζει...
Ενδιαφέρομαι ιδιαίτερα για τον αντίκτυπό του στις σπουδές μου και στις βλέψεις μου για νέα καριέρα αλλά και γενικότερα για την επιρροή του στη ζωή μου αυτό το χρονικό διάστημα...
:?: :?: :?:

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 11 Οκτ 2007 23:23 
Χωρίς σύνδεση
Site Admin
Site Admin
Άβαταρ μέλους

Katrin έγραψε:
Θα ήθελα κι εγώ να ρωτήσω τι μου επιφυλάσσει το πέρασμα του Κρόνου από την Παρθένο... Ξέρω οτι κάποια στιγμή στα επόμενα δυόμιση χρόνια θα επιστρέψει στη γενέθλια θέση του κι αυτό λιγάκι με τρομάζει...
Ενδιαφέρομαι ιδιαίτερα για τον αντίκτυπό του στις σπουδές μου και στις βλέψεις μου για νέα καριέρα αλλά και γενικότερα για την επιρροή του στη ζωή μου αυτό το χρονικό διάστημα...

Αγαπητή Katrin

Ο διελαύνων Κρόνος βρίσκεται στον Έκτο Οίκο σου, τον Οίκο της Παρθένου (αυτή θεωρείται μία ευνοϊκή όψη). Θα μπορέσεις να τακτοποιήσεις τώρα υποθέσεις σου που πιθανό να είχες αφήσει στη μέση και να βάλεις σε μία τάξη τη ζωή σου. Για το θέμα των σπουδών, ο Κρόνος εκεί, δίνει διαύγεια, σωστή κρίση και συγκέντρωση.

Όταν ο Κρόνος επιστρέψει στη γενέθλια θέση του, σημαίνει ότι κλείνει ένας κύκλος μάθησης και ξεκινάει ένας καινούργιος. Στον καινούργιο αυτό κύκλο θα είσαι πιο ώριμη και υπεύθυνη, έχοντας αποκομίσει χρήσιμες εμπειρίες από το παρελθόν. Να μη σε τρομάζει! (Ας μην επεκταθώ επάνω σε αυτό και στην παραπληροφόρηση που υπάρχει από τους ημιμαθείς "Αστρολόγους").

Φιλικά

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 11 Οκτ 2007 23:50 
Χωρίς σύνδεση
Αστεράκι
Αστεράκι
Άβαταρ μέλους

Έχω ανάδρομη Αφροδίτη και Ερμή στην Παρθένο, στο 10ο οίκο...

Θα γίνει ξεκαθάρισμα στις φιλίες και σε σχέσεις παντώς φύσεως; (Αφροδίτη)
Θα μπει "το νερό στο αυλάκι" όσον αφορά τον τρόπο σκέψης (πήξιμο μυαλών) και τις σπουδές? (Ερμής)
Και τέλος, όπως διάβασα, σκληρή δουλειά για επίτευξη στόχων (10ος)!!!
(στο τέλος της εξεταστικής έχω τεράστια όρεξη για διάβασμα!!!)

Κυρία, κυρία, παίρνω τη βάση? :wink:

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 12 Οκτ 2007 00:06 
Χωρίς σύνδεση
Site Admin
Site Admin
Άβαταρ μέλους

Lina Lilian έγραψε:
Έχω ανάδρομη Αφροδίτη και Ερμή στην Παρθένο, στο 10ο οίκο...

Θα γίνει ξεκαθάρισμα στις φιλίες και σε σχέσεις παντώς φύσεως; (Αφροδίτη)
Θα μπει "το νερό στο αυλάκι" όσον αφορά τον τρόπο σκέψης (πήξιμο μυαλών) και τις σπουδές? (Ερμής)
Και τέλος, όπως διάβασα, σκληρή δουλειά για επίτευξη στόχων (10ος)!!!
(στο τέλος της εξεταστικής έχω τεράστια όρεξη για διάβασμα!!!)

Κυρία, κυρία, παίρνω τη βάση? :wink:

Και όχι... μόνο!

Πιστεύω ότι θα τα πας μια χαρά!

Ίσως γνωρίσεις κιόλας ένα άτομο κοινωνικά ή επαγγελματικά καταξιωμένο με σοβαρές προθέσεις!!!!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 12 Οκτ 2007 15:17 
Χωρίς σύνδεση
Αστεροειδής
Αστεροειδής

Site Admin έγραψε:
Katrin έγραψε:

Αγαπητή Katrin

Ο διελαύνων Κρόνος βρίσκεται στον Έκτο Οίκο σου, τον Οίκο της Παρθένου (αυτή θεωρείται μία ευνοϊκή όψη). Θα μπορέσεις να τακτοποιήσεις τώρα υποθέσεις σου που πιθανό να είχες αφήσει στη μέση και να βάλεις σε μία τάξη τη ζωή σου. Για το θέμα των σπουδών, ο Κρόνος εκεί, δίνει διαύγεια, σωστή κρίση και συγκέντρωση.

Όταν ο Κρόνος επιστρέψει στη γενέθλια θέση του, σημαίνει ότι κλείνει ένας κύκλος μάθησης και ξεκινάει ένας καινούργιος. Στον καινούργιο αυτό κύκλο θα είσαι πιο ώριμη και υπεύθυνη, έχοντας αποκομίσει χρήσιμες εμπειρίες από το παρελθόν. Να μη σε τρομάζει! (Ας μην επεκταθώ επάνω σε αυτό και στην παραπληροφόρηση που υπάρχει από τους ημιμαθείς "Αστρολόγους").

Φιλικά

Σε ευχαριστώ! Ακούγονται πάρα πολλά για τον Κρόνο είναι η αλήθεια και έχει δαιμονοποιηθεί σαν πλανήτης...
Πάντως, ήδη, έχει αρχίσει να φαίνεται η επιρροή του. Αρχίζουν και κλείνουν υποθέσεις, από το πουθενά εμφανίζονται εκκρεμότητες του παρελθόντος και τακτοποιούνται... Ως τώρα πάντως ήταν αναίμακτος...
Απλά μου φαίνεται σαν να μην έχω πια ούτε τη διάθεση ούτε την ανοχή να κλείνω τα μάτια σε καταστάσεις χρόνιες που με ενοχλούσαν αλλά ούτε και να μπορώ να κάνω πίσω, να βάλω λίγο νερό στο κρασί μου, βρε αδερφέ...
Δεν ξέρω... ποτέ δεν ήμουν τόσο απόλυτη και αυτό με τρομάζει λίγο... Νιώθω σαν να αλλάζω τελείως ζωή, σαν να κλείνει ένας κύκλος, σε πολλούς τομείς, όπως το είπες.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 27 Οκτ 2007 00:31 
Χωρίς σύνδεση
Αστεροειδής
Αστεροειδής
Άβαταρ μέλους

O 7oς μου ξεκιναει απο την Παρθενο.. Ο διελαυνων Κρονος τι οψεις θα σχηματισει το επομενο διαστημα? (24/9/87 18:30 Αθηνα)

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 29 Οκτ 2007 00:14 
Χωρίς σύνδεση
Site Admin
Site Admin
Άβαταρ μέλους

libra_ έγραψε:
O 7oς μου ξεκιναει απο την Παρθενο.. Ο διελαυνων Κρονος τι οψεις θα σχηματισει το επομενο διαστημα? (24/9/87 18:30 Αθηνα)

Αγαπητή libra_

Ο διελαύνων Κρόνος αυτή την περίοδο κάνει όψη τριγώνου με τον Ποσειδώνα σου και όψη εξαγώνου με τον Πλούτωνά σου (ευνοϊκές όψεις).

Φιλικά

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 26 Νοέμ 2007 15:14 
Χωρίς σύνδεση
Αστεροειδής
Αστεροειδής

Καλησπέρα κι από μένα!

Εγώ λοιπόν έχω ανάδρομο Κρόνο στους Διδύμους και στο 12ο Οίκο...

Πως θα με επηρεάσει ο Κρόνος την επόμενη περίοδο της ζωής μου;

(30/11/74, 20.20 ώρα, Αθήνα)

Σας ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια!

:D :D :D

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 26 Νοέμ 2007 15:17 
Χωρίς σύνδεση
Αστεροειδής
Αστεροειδής

Συγνώμη αλλά ξέχασα να συμπληρώσω ότι ο Κρόνος μου κάνει σύνοδο με τον ωροσκόπο μου (Καρκίνος - μήπως εδώ μπαίνει και ο ανάδρομος Αρης;;;)

:oops: :oops:

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 17 Δεκ 2007 23:44 
Χωρίς σύνδεση
Site Admin
Site Admin
Άβαταρ μέλους

BALANCE έγραψε:
Καλησπέρα κι από μένα!

Εγώ λοιπόν έχω ανάδρομο Κρόνο στους Διδύμους και στο 12ο Οίκο...

Πως θα με επηρεάσει ο Κρόνος την επόμενη περίοδο της ζωής μου;

(30/11/74, 20.20 ώρα, Αθήνα)

Αγαπητή BALANCE

Ο γενέθλιος Κρόνος σου βρίσκεται στον Καρκίνο. Μπορεί να "πέφτει" μεν στο Δωδέκατο Οίκο σου, αλλά κάνει δε, στενή όψη με τον Ωροσκόπο σου (άρα μειώνονται, έτσι, οι ιδιότητες του Δωδέκατου Οίκου).

Ο διελαύνων Κρόνος βρίσκεται τώρα στον Τρίτο Οίκο σου και κάνει στενή όψη με την Προοδευμένη σου Σελήνη, η οποία είναι κυβερνήτης του ωροσκοπίου σου. Επίσης, κάνει όψη τετραγώνου με τα στοιχεία σου στον Τοξότη.

Οι επαφές, γενικά, με Κρόνο φέρνουν επαγγελματική άνοδο, επαγγελματική και κοινωνική καταξίωση, φθάνει να είμαστε εργατικοί και υπεύθυνοι.

Εκμεταλλεύσου τις όψεις αυτές και πιστεύω ότι θα πας καλά! :D :D :D

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 22 Δεκ 2007 23:56 
Χωρίς σύνδεση
Αστεροειδής
Αστεροειδής

Σας ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!

Μακάρι η διέλευση αυτή να βοηθήσει...

Καλές γιορτές εύχομαι!

:D

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 14 Μάιος 2008 19:17 
Χωρίς σύνδεση
Αστεράκι
Αστεράκι

19-3-64 ώρα 15.25 Πειραιά πως θα με επιρρεάσει ο Κρόνος απέναντι

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 14 Μάιος 2008 23:41 
Χωρίς σύνδεση
Site Admin
Site Admin
Άβαταρ μέλους

zema έγραψε:
19-3-64 ώρα 15.25 Πειραιά πως θα με επιρρεάσει ο Κρόνος απέναντι

Αγαπητή zema

Ο Κρόνος αυτή τη στιγμή κάνει στενή όψη με τον Ουρανό σου. Αυτό σημαίνει ότι είναι πιθανό να δημιουργήσεις φιλίες με άτομα μεγαλύτερα από εσένα ή επαγγελματικά ή κοινωνικά καταξιωμένα.

Σε μικρό χρονικό διάστημα θα κάνει όψη τετραγώνου με τη Σελήνη σου. Αυτό σημαίνει ότι ίσως χρειαστείς να εξυπηρετήσεις ή να φροντίσεις κάποια οικογενειακά σου πρόσωπα ή υποθέσεις του σπιτιού σου.

Όταν κάνει όψη αντίθεσης με τον Ήλιο σου, μπορεί να σου δοθούν σημαντικές ευκαιρίες στον επαγγελματικό τομέα.

Γενικά, με τις όψεις αυτές, αν εργαστείς μεθοδικά και υπεύθυνα, σε περιμένει μία περίοδος ανόδου και προόδου στους περισσότερους τομείς της ζωής σου.

Φιλικά

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 14 Μάιος 2008 23:48 
Χωρίς σύνδεση
Αστεράκι
Αστεράκι

τελικά δεν είναι και τόσο κακός ο Κρόνος

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 14 Μάιος 2008 23:55 
Χωρίς σύνδεση
Site Admin
Site Admin
Άβαταρ μέλους

zema έγραψε:
τελικά δεν είναι και τόσο κακός ο Κρόνος

Αν διαβάσεις την αρχική μου δημοσίευση, θα καταλάβεις!!!!

Γι' αυτό, άλλωστε, έχει τεθεί και το θέμα αυτό! :D :D :D

Φιλικά

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 16 Μάιος 2008 02:06 
Χωρίς σύνδεση
Αστεράκι
Αστεράκι
Άβαταρ μέλους

Όταν λέτε ότι επηρεάζει όσους έχουν προσωπικούς πλανήτες σ αυτα τα ζώδια, ποιους εννοούμε προσωπικούς; συγνώμη για την τόσο τραγική αμαθεια, προσπαθώ πάντως να βελτιωθώ. Εχω αρη στους Ιχθεις κ ποσειδώνα στον Τοξότη αυτό τι μπορεί να σημαίνει σε σχέση με τον Κρόνο; τα στοιχεία μου είναι 22.03.77 12.00 Αθήνα.
Αλήθεια ο Κρόνος μέχρι ΠOTE μένει στην Παρθένο;

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 16 Μάιος 2008 02:28 
Χωρίς σύνδεση
Site Admin
Site Admin
Άβαταρ μέλους

Natalia Dimale έγραψε:
Όταν λέτε ότι επηρεάζει όσους έχουν προσωπικούς πλανήτες σ αυτα τα ζώδια, ποιους εννοούμε προσωπικούς; συγνώμη για την τόσο τραγική αμαθεια, προσπαθώ πάντως να βελτιωθώ. Εχω αρη στους Ιχθεις κ ποσειδώνα στον Τοξότη αυτό τι μπορεί να σημαίνει σε σχέση με τον Κρόνο; τα στοιχεία μου είναι 22.03.77 12.00 Αθήνα.
Αλήθεια ο Κρόνος μέχρι ΠOTE μένει στην Παρθένο;

Εννοούμε... όσους έχουν πλανήτες σε αυτά τα ζώδια στο ωροσκόπιό τους!!!

Ο Κρόνος, παραδοσιακά, όταν κάνει επαφή με κάποιο πλανήτη μας, δίνει σύνεση, ωριμότητα και μεθοδικότητα. Όταν κάνει επαφή με τον Άρη, μας ωθεί να κινούμαστε περισσότερο με τη λογική παρά παρορμητικά.

Το ίδιο συμβαίνει και με τον Ποσειδώνα. Σε αυτή την περίπτωση μας ωθεί να βρισκόμαστε περισσότερο στην πραγματικότητα, παρά στο όνειρο...

Ο Κρόνος θα βρίσκεται στην Παρθένο μέχρι τον Οκτώβριο του 2009.

Φιλικά

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 16 Μάιος 2008 20:05 
Χωρίς σύνδεση
Αστεράκι
Αστεράκι
Άβαταρ μέλους

Κυρια Μαρω, παλι μπροστα σας με βρισκετε...
Σε ποιους τομεις της ζωης μου θα μ΄επηρεασει ο Κρονος; Να σας θυμησω
η Σεληνη μου ειναι στον Τοξοτη, ο Διας στους Ιχθυς, ο Ουρανος και ο Πλουτωνας στη Παρθενο και ο ωροσκοπος μου με τον Β. Δεσμο στον Καρκινο...... Τι λετε;

Φιλικα ZOELINA

Τιποτα δεν γινεται τυχαια.....

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: Re: Η ΕΙΣΟΔΟΣ ΤΟΥ ΠΛΑΝΗΤΗ ΚΡΟΝΟΥ ΣΤΗΝ ΠΑΡΘΕΝΟ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 16 Μάιος 2008 20:06 
Χωρίς σύνδεση
Αστεράκι
Αστεράκι
Άβαταρ μέλους

O Kαρκινος δεν παιζει, λαθος....

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 16 Μάιος 2008 21:35 
Χωρίς σύνδεση
Αστεράκι
Αστεράκι
Άβαταρ μέλους

Την ευγνωμοσύνη μου στην αγαπητή site admin για την ανεξάντλητη υπομονή της με μας τα πρωτάκια! Να κάνω κ μια τελευταία ερώτηση για αυτό το θέμα; Παίζει ρόλο σε ποιον οικο διελαύνει ο Κρόνος για να δείξει σε ποιους τομείς της ζωής μας λειτουργούμε έτσι; πχ εγώ εχω
Ακμή 3ου σε 24 μοίρες λεοντα κ 4ου σε 22 παρθένου αυτό επηρεάζει σχέσεις που καθορίζουν την καθημερινή ζωή πχ συγγενείς. Κ στον τέταρτο πατρικό σπίτι κ συσχετισμό με οικογένεια; Καλά τα συνδύασα η τελικά δεν παίζει ρόλο ο οίκος διέλευσης;

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 16 Μάιος 2008 23:02 
Χωρίς σύνδεση
Site Admin
Site Admin
Άβαταρ μέλους

ΖΟΕLINA έγραψε:
Κυρια Μαρω, παλι μπροστα σας με βρισκετε...
Σε ποιους τομεις της ζωης μου θα μ΄επηρεασει ο Κρονος; Να σας θυμησω
η Σεληνη μου ειναι στον Τοξοτη, ο Διας στους Ιχθυς, ο Ουρανος και ο Πλουτωνας στη Παρθενο και ο ωροσκοπος μου με τον Β. Δεσμο στον Καρκινο...... Τι λετε;

Όπως ανέφερα και την παραπάνω δημοσίευσή μου, ο Κρόνος, παραδοσιακά, όταν κάνει επαφή με κάποιο πλανήτη μας, δίνει σύνεση, ωριμότητα και μεθοδικότητα σε σχέση με τα ζητήματα που αφορούν τον πλανήτη αυτό.

Αυτή τη στιγμή ο Κρόνος κάνει στενή όψη με τον Ουρανό σου. Αυτό σημαίνει ότι είναι πιθανό να δημιουργήσεις φιλίες με άτομα κύρους, επαγγελματικά ή κοινωνικά καταξιωμένα ή μεγαλύτερα από σένα.

Για τον Ήλιο και τη Σελήνη υπάρχουν αναφορές στο θέμα σε άλλες δημοσιεύσεις μου. Αν θέλεις, ρίξε μια ματιά.

Φιλικά

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 16 Μάιος 2008 23:05 
Χωρίς σύνδεση
Αστεράκι
Αστεράκι
Άβαταρ μέλους

Eυχαριστω και παλι.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 16 Μάιος 2008 23:08 
Χωρίς σύνδεση
Site Admin
Site Admin
Άβαταρ μέλους

Natalia Dimale έγραψε:
Την ευγνωμοσύνη μου στην αγαπητή site admin για την ανεξάντλητη υπομονή της με μας τα πρωτάκια! Να κάνω κ μια τελευταία ερώτηση για αυτό το θέμα; Παίζει ρόλο σε ποιον οικο διελαύνει ο Κρόνος για να δείξει σε ποιους τομείς της ζωής μας λειτουργούμε έτσι; πχ εγώ εχω
Ακμή 3ου σε 24 μοίρες λεοντα κ 4ου σε 22 παρθένου αυτό επηρεάζει σχέσεις που καθορίζουν την καθημερινή ζωή πχ συγγενείς. Κ στον τέταρτο πατρικό σπίτι κ συσχετισμό με οικογένεια; Καλά τα συνδύασα η τελικά δεν παίζει ρόλο ο οίκος διέλευσης;

Εύστοχη η ερώτησή σου, συγχαρητήρια!!!!

Οι Οίκοι σε ένα γενέθλιο ωροσκόπιο θεωρούνται εξίσου σημαντικοί με τους πλανήτες. Όπως έχω αναφέρει και σε άλλες μου δημοσιεύσεις, κάθε πλανήτης μας επηρεάζει 50% από το ζώδιο που βρίσκεται και 50% από τον Οίκο στον οποίο βρίσκεται.

Ο Οίκος, λοιπόν, της διέλευσης παίζει μεγάλο ρόλο, όπως και οι πλανήτες μας στους Οίκους στους οποίους βρίσκονται!

Φιλικά

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 11 Ιούλ 2008 18:42 
Χωρίς σύνδεση
Αστεροειδής
Αστεροειδής
Άβαταρ μέλους

Αν και καθυστερημένα θα σας ρωτήσω & γω
31/3/76, Κόρινθος, 4:45 πμ

μέχρι πότε επηρεάζει αυτή η είσοδος & σε ποιό τομέα να προσέξω παραπάνω?

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 18 Ιούλ 2008 02:33 
Χωρίς σύνδεση
Site Admin
Site Admin
Άβαταρ μέλους

ΓΙΩΤΑ β & ν έγραψε:
Αν και καθυστερημένα θα σας ρωτήσω & γω
31/3/76, Κόρινθος, 4:45 πμ

μέχρι πότε επηρεάζει αυτή η είσοδος & σε ποιό τομέα να προσέξω παραπάνω?

Αγαπητή ΓΙΩΤΑ β & ν

Καλώς ήρθες στη σελίδα μας!

Ο Κρόνος τα επόμενα, περίπου, δύο χρόνια θα βρίσκεται στον Έβδομο Οίκο σου. Το διάστημα αυτό ευνοούνται οι συνεργασίες με άτομα κύρους ή συντρόφους.

Γενικά, δε φαίνεται να σε επηρεάζει ιδιαίτερα.

Σε λίγους μήνες, μόνο, θα κάνει μία όψη τετραγώνου με την προοδευμένη Σελήνη σου. Ίσως χρειαστεί τότε να εξυπηρετήσεις άτομα του στενού οικογενειακού σου περιβάλλοντος ή να τρέξεις για υποχρεώσεις του σπιτιού σου.

Φιλικά

Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 62 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3  Επόμενο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: