ΟΥΡΑΝΙΑ ΠΟΛΙΤΕΙΑ! ΤΟ ΤΑΞΙΔΙ ΜΑΣ ΣΤ' ΑΣΤΕΡΙΑ!

Το μονοπάτι προς την αυτογνωσία! Ένα υπέροχο ταξίδι στον κόσμο της ψυχής...

Έλα και εσύ μαζί μας σε αυτό το ταξίδι, για να φτιάξουμε όλοι μαζί έναν υπέροχο κόσμο!

Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 47 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 08 Νοέμ 2007 13:43 
Χωρίς σύνδεση
Αστέρι
Αστέρι
Άβαταρ μέλους

amalia έγραψε:
Aν κοίταξα καλά και στο προοδευμένο ωροσκόπιο σου αλλά και στο γενέθλιο με διελεύσεις κάτι γίνεται το διάστημα Μάρτιος με Απρίλης του 2008, στο προοδευμένο η Αφροδίτη σου στον 7ο και στο γενέθλιο Διελάυνων Δίας στον 7ο..... έχεις και Αφροδίτη εξάγωνο με Δία......
για κοίτα λίγο για το διάστημα που σου λέω.....
:P :P

Amalia,
με μπερδεψες τωρα.
Εγω στο προοδευμενο χαρτη βλεπω την Αφροδιτη στον 10ο.
οσον αφορα την διελευση του ΔΙΑ απο τον 7ο οντως ισχυει.
Τι θα φέρει ειναι αγνωστο.
Για την Αφροδιτη μπερδευτηκα.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 08 Νοέμ 2007 13:50 
Χωρίς σύνδεση
Αστέρι
Αστέρι
Άβαταρ μέλους

melodia έγραψε:
amalia έγραψε:
Aν κοίταξα καλά και στο προοδευμένο ωροσκόπιο σου αλλά και στο γενέθλιο με διελεύσεις κάτι γίνεται το διάστημα Μάρτιος με Απρίλης του 2008, στο προοδευμένο η Αφροδίτη σου στον 7ο και στο γενέθλιο Διελάυνων Δίας στον 7ο..... έχεις και Αφροδίτη εξάγωνο με Δία......

Amalia,
με μπερδεψες τωρα.

Τωρα το επιασα....
Εννοεις στο προοδευμενο η αφροδιτη κανει διελευση απο τον 7ο ενω στο γενεθλιο ο Διας..
ΜΑΛΛΟΝ ΑΥΤΟ ΕΝΝΟΕΙΣ????? :smt168 :smt168

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 09 Νοέμ 2007 09:49 
Χωρίς σύνδεση
Αστέρι
Αστέρι
Άβαταρ μέλους

melodia έγραψε:
melodia έγραψε:
amalia έγραψε:

Amalia,
με μπερδεψες τωρα.

Τωρα το επιασα....
Εννοεις στο προοδευμενο η αφροδιτη κανει διελευση απο τον 7ο ενω στο γενεθλιο ο Διας..

Ναι χαρά μου αυτό εννοώ...... το 'χεις!!!
Τώρα αν το διάστημα αυτό θα σου φέρει κάτι ή θα επισημοποιήσεις κάτι που ίσως έχεις..... αυτό δεν το κατέχω αλλά τα κορίτσια μας κάτι περισσότερο θα μπορούν να σου πούν.....
Απλά κοίταξα λίγο το χάρτη σου next year, γιατί επειδή και ο Δίας μπαίνει στον Αιγόκερω λέω μάλλον κάτι καλύτερο θα έρθει.....
σε γενικές γραμμές απο το 2006 και δώ όλο τετράγωνα και αντιθέσεις σκληρές είχες...... μάλλον έπρεπε να πάρεις κάποια μαθήματα ή να βρείς τρόπο να αλλάξεις εσύ πρώτα για να αλλάξει και ο τρόπος που πιθανόν σε αντιμετωπίζουν οι άλλοι.... ή αυτά που θέλεις τώρα να είναι τελείως διαφορετικά απ' αυτά που ήθελες πρίν........ (υποθέσεις κάνω)....!!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 09 Νοέμ 2007 16:54 
Χωρίς σύνδεση
Αστέρι
Αστέρι
Άβαταρ μέλους

amalia έγραψε:
melodia έγραψε:
melodia έγραψε:
amalia έγραψε:

Amalia,
με μπερδεψες τωρα.

Τωρα το επιασα....

Ναι χαρά μου αυτό εννοώ...... το 'χεις!!!
Τώρα αν το διάστημα αυτό θα σου φέρει κάτι ή θα επισημοποιήσεις κάτι που ίσως έχεις..... αυτό δεν το κατέχω αλλά τα κορίτσια μας κάτι περισσότερο θα μπορούν να σου πούν.....
Απλά κοίταξα λίγο το χάρτη σου next year, γιατί επειδή και ο Δίας μπαίνει στον Αιγόκερω λέω μάλλον κάτι καλύτερο θα έρθει.....
[b]σε γενικές γραμμές απο το 2006 και δώ όλο τετράγωνα και αντιθέσεις σκληρές είχες...... μάλλον έπρεπε να πάρεις κάποια μαθήματα ή να βρείς τρόπο να αλλάξεις εσύ πρώτα για να αλλάξει και ο τρόπος που πιθανόν σε αντιμετωπίζουν οι άλλοι.... ή αυτά που θέλεις τώρα να είναι τελείως διαφορετικά απ' αυτά που ήθελες πρίν........ (υποθέσεις κάνω)....!!

amalia mou,
εισαι μεσα σε αυτα που γραφεις.
1 χρονο πηρα πολλα μαθήματα σε ολους τους τομείς και οντως εχω αλλάξει τον τρόπο που βλέπω τώρα τα πράγματα.
αυτο που με ανησυχει ειναι οτι και για τον επομενο χρονο τουλαχιστον στο προοδευμενο απο οσο βλεπω πάλι δυσκολίες βλέπω.

σε ευχαριστω ομως που μπηκες στον κόπο να δεις.
Ελπιζω οτι κάτι θα αλλάξει κάποια στιγμη προς το καλύτερο

Α...... και οσον αφορα τα αισθηματικα δεν υπαρχει τίποτα.
Αν ο Διας φέρει κάτι δεν το ξερω.
Θα δουμε

ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ :smt173 :smt173 :smt172 :smt173 :smt173 :smt172 :smt173 :smt173

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 09 Νοέμ 2007 18:02 
Χωρίς σύνδεση
Αστέρι
Αστέρι
Άβαταρ μέλους

Θα φέρει.....θα φέρει......!!!! :P :P :P

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 09 Νοέμ 2007 18:06 
Χωρίς σύνδεση
Αστέρι
Αστέρι
Άβαταρ μέλους

Mε τις μοίρες του κυβερνήτη του 7ου............!!!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 09 Νοέμ 2007 18:14 
Χωρίς σύνδεση
Αστέρι
Αστέρι
Άβαταρ μέλους

amalia έγραψε:
Mε τις μοίρες του κυβερνήτη του 7ου............!!!

αρα εχω καιρο ακομα γιατι κυβερνητης του 7ου ειναι ο ΚΡΟΝΟΣ, ο οποιος ειναι στους ΙΧΘΥΣ στις 28 μοιρες.

Μεχρι να φτασει ο ΟΥΡΑΝΟΣ εκει σαν συνοδο εχουμε πολυ δρομο ακομα.
Αν πιαναμε την ακμη του 7ου που ειναι στις 19 του Αιγόκερου,
δεν μετράει???????
Κανει κι ενα ωραιότατο εξαγωνο με τον ΟΥΡΑΝΟ??????

Οτι θέλω λέω.......
Δεν παω καλά....

ενα γιατρο γρηγορα :smt126

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: μεσουρανημα
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 20 Νοέμ 2007 22:22 
Χωρίς σύνδεση
Αστεροειδής
Αστεροειδής

Καλησπερα! Αρης στην 5 μοιρα στους ιχθεις και MC ΣΤΗΝ 23η του ζυγου - ποιο ειναι το μεσοδιαστημα? η 29η του τοξοτη? η 29η των διδυμων? με ποια φορα υπολογιζουμε το μεσοδιαστημα? ειδικα το συγκεκριμενο αρη - mc τι δειχνει? ευχαριστω!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 13 Μάιος 2008 13:08 
Χωρίς σύνδεση
Αστεροειδής
Αστεροειδής

:? βρε παιδιά πάντα ήμουν άσχετη με τα μαθηματικά τις μοίρες στον χάρτη μας πώς τις βρίσκουμε?????? (τελείως ξανθιά η ερώτηση)

μπορεί να μου κάποιος και για το δικό μου μεσοδιάστημα με απλά και κατανοητά λόγια γιατί όπως προανέφερα είμαι ξανθιά...... και τον τρόπο που θα το βρώ

ευχαριστώ προκαταβολικά

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 22 Μάιος 2008 21:31 
Χωρίς σύνδεση
Αστεράκι
Αστεράκι
Άβαταρ μέλους

Κορίτσια μπερδεύτηκα! Είδα κ αυτό. Ότι το μέσοδιαστημα ήλιου σελήνης αφορά το γάμο; μιας κ δεν εχω ώρα του αγαπημένου μου ποιο μεσοδιαστημα να κοιτάξω σ'αυτόν; τα
Δικα μου στοιχεία είναι 22.03.77 12.00
Αθήνα. Παραθέτω κ τα δικα του μήπως χρειαστούν, 24.10.72 Αθήνα.
Αν κ πρώτα απ όλα με ενδιαφέρει η δικιά μου πορεία στο θέμα αυτό. Βοήθεια
Κορίτσια! Εγώ ΠOTE ευνοούμαι; Ευχαριστώ πολύ.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 22 Μάιος 2008 21:48 
Χωρίς σύνδεση
Αστεράκι
Αστεράκι
Άβαταρ μέλους

Τα μεσοδιαστήματα είναι δευτερεύουσες όψεις. Για να μάθεις πότε ευννοείσαι για σχέση γενικά ή για γάμο με τον συγκεκριμένο άνθρωπο θέλεις να μάθεις?

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 22 Μάιος 2008 22:14 
Χωρίς σύνδεση
Αστεράκι
Αστεράκι
Άβαταρ μέλους

Αγαπητή πέγκυ λου, για γάμο θέλω να μάθω κ παρέθεσα τα στοιχεία του μήπως κατά τύχη ευνοείται η
MΠOPΩ να τον αναμένω απ AYTH τη σχέση σαν δευτερεύον ερώτημα. Αρχικά κ κατά κύριο λόγο μ ενδιαφέρει η δική μου πορεία, αλλά αν γινόταν να κοιτάζαμε κ τη σχέση αυτή θα ήμουν ευγνώμων, καθότι είναι 1 σχέση μακροχρόνια για την οποία εχω προσπαθήσει πολύ, αλλά περιθώρια περεταίρω ανάπτυξης δυστυχώς δεν βλέπω... Εσυ τι λες;

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 23 Μάιος 2008 15:47 
Χωρίς σύνδεση
Αστεράκι
Αστεράκι
Άβαταρ μέλους

Natalia Dimale έγραψε:
Αγαπητή πέγκυ λου, για γάμο θέλω να μάθω κ παρέθεσα τα στοιχεία του μήπως κατά τύχη ευνοείται η
MΠOPΩ να τον αναμένω απ AYTH τη σχέση σαν δευτερεύον ερώτημα. Αρχικά κ κατά κύριο λόγο μ ενδιαφέρει η δική μου πορεία, αλλά αν γινόταν να κοιτάζαμε κ τη σχέση αυτή θα ήμουν ευγνώμων, καθότι είναι 1 σχέση μακροχρόνια για την οποία εχω προσπαθήσει πολύ, αλλά περιθώρια περεταίρω ανάπτυξης δυστυχώς δεν βλέπω... Εσυ τι λες;

Αγαπητή Natali Dimale είμαι και γω πρωτάκι οπότε θα σου μεταφέρω ότι έχω διαβάσει και μας διορθώνει η Site Admin.

Ευνοείσαι συναισθηματικά όταν ο διελαύνων Δίας είναι σε αντίθεση ή σύνοδο με γενέθλια ή προοδευμένη Αφροδίτη. Όταν διευλάνει τον 7 οίκο σου. Η προοδευμένη Σελήνη διευλάνει τον 7 οίκο σου. Όταν ο κυβερνήτης του 7 οίκου σου διελάνει τον 7 οίκο. Ο προοδευμένος ήλιος είναι σε σύνοδο με γενέθλια ή προοδευμένη Αφροδίτη (μοιρικά ακριβής). Η προοδευμένη Σελήνη είναι σε σύνοδο με γενέθλια ή προοδευμένη Αφροδίτη. Ο κυβερνήτης 7 οίκου σε σύνοδο με διελαύοντα Δία. Όπως επίσης όταν ο διελαύνων Ουρανός κάνει τρίγωνο ή εξάγωνο ή σύνοδο με τον κυβερνήτη του 7 οίκου. Επίσης οι διελεύσεις του από 5 και 7 οίκο ανάλογα με τις όψεις.

Είδα ότι ακμή 7ου έχεις στον Αιγόκερο που μία από τις ερμηνείες είναι ότι ο γάμος ευνοείται σε μεγαλύτερες ηλίκιες όπως και ότι ο ήλιος σου είναι στον 10 οίκο δηλαδή και η απόκτηση οικογένειας εννοείται σε μεγαλύτερη ηλικία. Φυσικά πάντα λαμβάνεις υπόψη τον κυβερνήτη του 7 οίκου, σε ποιόν οίκο βρίσκεται και ποιές όψεις κάνει.

Για τη συναστρία σου με τον κύριο όσο αφορά τον γάμο θα πρέπει να δεις αν η Αφροδίτη του ενός κάνει στενή όψη με τον Ήλιο ή τη Σελήνη του άλλου. Αν ο Ήλιος ή η Σελήνη του ενός είναι στον 7 οίκο του άλλου. Αν ο Βόρειος Δεσμός κάνει στενή όψη με την Αφροδίτη του άλλου. Σαν δευτερευούσες όψεις ξέρω την Αφροδίτη του ενός σε αντίθεση με Ήλιο ή Σελήνη του άλλου. Η Αφροδίτη του ενός στον 7 οίκο του άλλου. Καθώς και στενή σχέση Ήλιου ενός Σελήνη του άλλου που ευνοεί τη δημιουργία οικογένειας.

Αυτά τα λίγα ξέρω προς το παρόν. Πάντως ανεξάρτητα οι χάρτες δείχνουν τις τάσεις από κει και πέρα στο δικό μας χέρι είναι η τελική επιλογή. :D Ελπίζω να βοήθησα λιγάκι :roll:

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 23 Μάιος 2008 16:37 
Χωρίς σύνδεση
Αστεράκι
Αστεράκι
Άβαταρ μέλους

Ευχαριστώ πολύ πράγματι με βοήθησες πολύ κ ειδικά με τις όψεις συναστριας που θα τις ψάξω τώρα αναλυτικά. Θα με βοηθήσεις κ στην ερμηνεία τους; με σιγουριά ΞEPΩ να σου πω μονο ότι ο ήλιος του σκορπιός είναι σε αντίθεση με σελήνη μου ταύρος που
Την εχω στον 11ο οικο μου.
Αλλά οι προοδευμενοι πλανήτες τι είναι αυτό δεν το κατάλαβα ΠOTE μου, μπορείς να μου το εξηγήσεις. Ειλικρινά σ ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ. Εύχομαι στην περίοδο της εύνοιας σου να βρεις την ευτυχία!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 23 Μάιος 2008 17:22 
Χωρίς σύνδεση
Αστεράκι
Αστεράκι
Άβαταρ μέλους

Natalia Dimale έγραψε:
Ευχαριστώ πολύ πράγματι με βοήθησες πολύ κ ειδικά με τις όψεις συναστριας που θα τις ψάξω τώρα αναλυτικά. Θα με βοηθήσεις κ στην ερμηνεία τους; με σιγουριά ΞEPΩ να σου πω μονο ότι ο ήλιος του σκορπιός είναι σε αντίθεση με σελήνη μου ταύρος που
Την εχω στον 11ο οικο μου.
Αλλά οι προοδευμενοι πλανήτες τι είναι αυτό δεν το κατάλαβα ΠOTE μου, μπορείς να μου το εξηγήσεις. Ειλικρινά σ ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ. Εύχομαι στην περίοδο της εύνοιας σου να βρεις την ευτυχία!

Σε ευχαριστώ για την ευχή και ανταποδίδω, άλλωστε απ' ότι είδα στο γενέθλιο χάρτη σου ο Δίας διευλάνει τον 7 οίκο σου οπότε ό,τι είναι να γίνει να γίνει για καλό. Εκτός από το γενέθλιο ωροσκόπιο υπάρχει και το προοδευμένο. Ποιό πρόγραμμα χρησιμοποιείς?

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 23 Μάιος 2008 17:43 
Χωρίς σύνδεση
Αστεράκι
Αστεράκι
Άβαταρ μέλους

Στην αστρολογία είμαι εντελώς προνηπιο ότι προσπαθώ να μάθω είναι μέσα απ το φόρουμ αυτό. Απ ότι κατάλαβα οι προοδευμενοι πλανήτες είναι οι διελεύσεις των πλανητών όπως είναι στον ουρανό σήμερα μέσα στο γενεθλίο ωροσκόπιό μας;
Η πρόοδος του πλανήτη είναι η θέση του στο γενέθλιο χάρτη μας σήμερα ETΣI δεν είναι; Όσο για το Δία ναι γι αυτό το ψάχνω για να χω τα μάτια μου ανοιχτα μήπως κ φέτος... αποκατασταθώ. Αν κ μονο από 1 ξαφνική κ αναπάντεχη περίπτωση θα το περίμενα. Τον δικό μου χλωμό τον βλέπω.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 23 Μάιος 2008 18:09 
Χωρίς σύνδεση
Αστεράκι
Αστεράκι
Άβαταρ μέλους

Το προοδευμένο ωροσκόπιο είναι οι γενέθλιοι πλανήτες όπως έχουν μεγαλώσει μαζί μας. Οι διευλαύνοντες πλανήτες είναι όπως είναι ο ουρανός σήμερα. Μπες στο astro.com να δεις τους χάρτες.

Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 47 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: