ΟΥΡΑΝΙΑ ΠΟΛΙΤΕΙΑ! ΤΟ ΤΑΞΙΔΙ ΜΑΣ ΣΤ' ΑΣΤΕΡΙΑ!

Το μονοπάτι προς την αυτογνωσία! Ένα υπέροχο ταξίδι στον κόσμο της ψυχής...

Έλα και εσύ μαζί μας σε αυτό το ταξίδι, για να φτιάξουμε όλοι μαζί έναν υπέροχο κόσμο!

Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 38 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα 1, 2  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: ΩΡΟΣΚΟΠΙΟ ΚΑΙ ΨΥΧΙΚΕΣ ΙΚΑΝΟΤΗΤΕΣ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 04 Οκτ 2007 00:26 
Χωρίς σύνδεση
Site Admin
Site Admin
Άβαταρ μέλους

ΩΡΟΣΚΟΠΙΟ ΚΑΙ ΨΥΧΙΚΕΣ ΙΚΑΝΟΤΗΤΕΣ

Σε ένα ωροσκόπιο μπορούμε να δούμε αν το άτομο διαθέτει ψυχικές ικανότητες (διαίσθηση, ενόραση κ.λ.π.).

Συνήθως τις ικανότητες αυτές τις διαθέτουν άτομα που έχουν τον Ήλιο ή τη Σελήνη τους στους Ιχθείς ή στο Σκορπιό, έναν ενεργοποιημένο Δωδέκατο ή Όγδοο Οίκο ή στοιχεία σε στενή όψη με Ποσειδώνα ή Πλούτωνα.

Σε μία ενδελεχή μελέτη, κοιτάμε και τους κυβερνήτες των ανάλογων Οίκων (αν κάνουν όψεις), όπως επίσης και τα καρμικά σημεία (σε αυτή την περίπτωση τα άτομα, έχουν αποκομίσει τις ικανότητες αυτές από προηγούμενες ενσαρκώσεις τους).

Παράλληλα, αρκετά διαισθητικοί είναι και οι Καρκίνοι, οι Τοξότες, οι Παρθένοι (μια και βρίσκονται απέναντι από τους Ιχθείς) και Υδροχόοι (οι τελευταίοι βλέπουν μπροστά από την εποχή τους).

Ο Πολεμιστής πρέπει να δέχεται τη μοίρα του με ταπεινότητα. Η πρόκληση για αυτόν είναι πόσο μακριά μπορεί να προχωρήσει και πόσο άψογος μπορεί να είναι. Αν συναντήσει αβάστακτες ταλαιπωρίες και πόνο στο μονοπάτι του, κλαίει, αλλά όλα τα δάκρυά του μαζί δεν είναι σε θέση να μετακινήσουν τη γραμμή του πεπρωμένου του...

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 05 Οκτ 2007 19:24 
Χωρίς σύνδεση
Αστεράκι
Αστεράκι
Άβαταρ μέλους

Κ. Ιωαννίδου τί εννοείτε όταν λέτε ''έναν ενεργοποιημένο 12ο οικο''?
Πώς βλέπουμε αν καποιος οίκος είναι ενεργοποιημένος και τι σημαίνει αυτο?
:roll:

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 05 Οκτ 2007 21:53 
Χωρίς σύνδεση
Site Admin
Site Admin
Άβαταρ μέλους

katerina02011987 έγραψε:

Αγαπητή katerina02011987

Ένας Οίκος είναι ενεργοποιημένος όταν έχει πλανήτες μέσα (ειδικά τα "φώτα" μας, Ήλιο - Σελήνη). Όσο περισσότερους πλανήτες έχει, τόσο και πιο έντονα ενεργοποιείται!

Φιλικά

Ο Πολεμιστής πρέπει να δέχεται τη μοίρα του με ταπεινότητα. Η πρόκληση για αυτόν είναι πόσο μακριά μπορεί να προχωρήσει και πόσο άψογος μπορεί να είναι. Αν συναντήσει αβάστακτες ταλαιπωρίες και πόνο στο μονοπάτι του, κλαίει, αλλά όλα τα δάκρυά του μαζί δεν είναι σε θέση να μετακινήσουν τη γραμμή του πεπρωμένου του...

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 05 Οκτ 2007 22:17 
Χωρίς σύνδεση
Αστεροειδής
Αστεροειδής
Άβαταρ μέλους

Κυρία Ιωαννίδου καλησπέρα σας !!!!
Έχω στον δωδέκατο οίκο την Σελήνη (Ταύρος) σε σύνοδο με τον Κρόνο....
δείχνει να κρύβω κανένα "χάρισμα";
Γιατί με τους περιορισμούς του Κρόνου, βλέπω την Δαφνούλα στο Δαφνί....
Αυτή η όψη με φοβίζει......

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 05 Οκτ 2007 22:35 
Χωρίς σύνδεση
Site Admin
Site Admin
Άβαταρ μέλους

daphnoula71 έγραψε:
Κυρία Ιωαννίδου καλησπέρα σας !!!!
Έχω στον δωδέκατο οίκο την Σελήνη (Ταύρος) σε σύνοδο με τον Κρόνο....
δείχνει να κρύβω κανένα "χάρισμα";
Γιατί με τους περιορισμούς του Κρόνου, βλέπω την Δαφνούλα στο Δαφνί....
Αυτή η όψη με φοβίζει......

Αγαπητή daphnoula71

Από τη μελέτη του ωροσκοπίου σου προκύπτει ότι διαθέτεις διαίσθηση και ενόραση (έχεις μία ισχυρή όψη, τον Ποσειδώνα σου σε στενή όψη με το Δία σου. Ας μη ξεχνάμε πως, ότι "ακουμπάει" ο Δίας, το αυξάνει και το ευεργετεί)!

Τις ικανότητες αυτές φαίνεται ότι τις "κουβαλάς" και από προηγούμενες ενσαρκώσεις σου, ειδικά σαν αλχημιστής, που πιθανό να είχες διεισδύσει στη βαθιά γνώση, σαν ιερέας - ιέρεια, ψυχικός κ.λ.π.

Φιλικά

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 05 Οκτ 2007 22:48 
Χωρίς σύνδεση
Αστεροειδής
Αστεροειδής
Άβαταρ μέλους

Ευχαριστώ πάρα πολύ !!!!!!!!!!!!!!!! :smt129

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 07 Οκτ 2007 16:28 
Χωρίς σύνδεση
Αστεράκι
Αστεράκι
Άβαταρ μέλους

Site Admin έγραψε:
katerina02011987 έγραψε:

Αγαπητή katerina02011987

Ένας Οίκος είναι ενεργοποιημένος όταν έχει πλανήτες μέσα (ειδικά τα "φώτα" μας, Ήλιο - Σελήνη). Όσο περισσότερους πλανήτες έχει, τόσο και πιο έντονα ενεργοποιείται!

Φιλικά

Κ. Ιωαννίδου σας ευχαριστώ ιδιαιτέρως που μου αφήνετε ''να κλέψω'' από τις γνώσεις σας!!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: Re: ΩΡΟΣΚΟΠΙΟ ΚΑΙ ΨΥΧΙΚΕΣ ΙΚΑΝΟΤΗΤΕΣ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 07 Οκτ 2007 20:29 
Χωρίς σύνδεση
Αστεράκι
Αστεράκι
Άβαταρ μέλους

Site Admin έγραψε:
Παράλληλα, αρκετά διαισθητικοί είναι και οι Καρκίνοι, οι Τοξότες, οι Παρθένοι (μια και βρίσκονται απέναντι από τους Ιχθείς) και Υδροχόοι (οι τελευταίοι βλέπουν μπροστά από την εποχή τους).

Δηλαδή αν είναι ενεργοποιημένοι αντίστοιχα 4ος, 6ος, 9ος και 11ος οίκος?

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: Re: ΩΡΟΣΚΟΠΙΟ ΚΑΙ ΨΥΧΙΚΕΣ ΙΚΑΝΟΤΗΤΕΣ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 07 Οκτ 2007 20:48 
Χωρίς σύνδεση
Site Admin
Site Admin
Άβαταρ μέλους

Lina Lilian έγραψε:
Site Admin έγραψε:

Δηλαδή αν είναι ενεργοποιημένοι αντίστοιχα 4ος, 6ος, 9ος και 11ος οίκος?

Και βέβαια!

Υ.Γ. Με υπερηφάνεια ανακοινώνω ότι το forum αυτό έχει τα πιο έξυπνα μέλη σε όλο το διαδίκτυο!!!!!!!!!!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 07 Οκτ 2007 21:01 
Χωρίς σύνδεση
Αστεράκι
Αστεράκι
Άβαταρ μέλους

Χωρίς τη δασκάλα όμως δε θα κάναμε τίποτα...

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 21 Οκτ 2007 14:01 
Χωρίς σύνδεση
Αστεροειδής
Αστεροειδής
Άβαταρ μέλους

Ηθελα να σας ρωτησω... εχω Σεληνη σε συνοδο με τον Ποσειδωνα. Παιζει ρολο σε ποιον οικο ειναι? Δηλαδη : ειναι στον 7ο οικο στον Τοξοτη. Σημαινει κατι? Αν ηταν ομως π.χ στον 12ο στους Ιχθεις θα ηταν πιο εντονη η διαισθηση?
Και επιπλεον θα ηθελα τη γνωμη σας. Εχω αυτην την ικανοτητα? Γιατι εγω νομιζω πως δεν εχω καθολου διαισθηση. Αυτο μπορει να βγαινει σε ανυποπτο χρονο?
Ευχαριστω πολυ για τον χρονο σας! (απολογουμαι αν ρωταω χαζομαρες)

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 21 Οκτ 2007 22:34 
Χωρίς σύνδεση
Site Admin
Site Admin
Άβαταρ μέλους

foteinoula έγραψε:
Ηθελα να σας ρωτησω... εχω Σεληνη σε συνοδο με τον Ποσειδωνα. Παιζει ρολο σε ποιον οικο ειναι? Δηλαδη : ειναι στον 7ο οικο στον Τοξοτη. Σημαινει κατι? Αν ηταν ομως π.χ στον 12ο στους Ιχθεις θα ηταν πιο εντονη η διαισθηση?
Και επιπλεον θα ηθελα τη γνωμη σας. Εχω αυτην την ικανοτητα? Γιατι εγω νομιζω πως δεν εχω καθολου διαισθηση. Αυτο μπορει να βγαινει σε ανυποπτο χρονο?
Ευχαριστω πολυ για τον χρονο σας! (απολογουμαι αν ρωταω χαζομαρες)

Αγαπητή foteinoula

Δε ρωτάς χαζομάρες! Οι απορίες σου, για αρχάρια, είναι εύλογες!

Από μόνη της η σύνοδος αυτή είναι ισχυρή! Επί πλέον, ο κυβερνήτης του Δωδέκατου Οίκου σου είναι η Αφροδίτη, η οποία βρίσκεται στους Ιχθείς!

Πιστεύω, ότι διαθέτεις διαίσθηση και ενόραση, απλά ίσως δεν τις έχεις καλλιεργήσει ή βγαίνουν σε ανύποπτο χρόνο και σε λανθάνουσα μορφή. Το χάρισμά σου αυτό, καλό θα ήταν να το καλλιεργήσεις!

Φιλικά

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 22 Οκτ 2007 15:53 
Χωρίς σύνδεση
Αστεροειδής
Αστεροειδής
Άβαταρ μέλους

Κυρια Μαρω σας ευχαριστω πολυ πολυ για τις απαντησεις σας !!!
:smt128

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 22 Οκτ 2007 15:56 
Χωρίς σύνδεση
Αστέρι
Αστέρι
Άβαταρ μέλους

Μάρω μου τι νέες ικανότητες μου ώς γκαρσόνα-νοσοκόμα τις γνωρίζεις.......... απο ψυχικές έχω τίποτα??

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 22 Οκτ 2007 16:01 
Χωρίς σύνδεση
Αστέρι
Αστέρι
Άβαταρ μέλους

Εμενα παλι τις βλεπω να λιγοστευουν.... (αν τις ειχα και ποτέ δεν ξέρω)
:smt075 :smt075

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 23 Οκτ 2007 03:04 
Χωρίς σύνδεση
Αστεράκι
Αστεράκι
Άβαταρ μέλους

καλημέρα, για να καταλάβω αν έχω αντιληφθεί σωστά αυτά που γράφετε, βλέπω στον χάρτη μου ενεργοποιημένο το 12 οίκο (Δίας, Αφροδίτη, πλούτωνας και Σελήνη ) και το vertex στον 8 οίκο. επίσης ενεργοποιημένος ο 9 οίκος από Άρη και βόρειο δεσμό και 11 οίκος από Ερμή και Κρόνο. Ακόμη ο πλανήτης κυβερνήτης του 8 οίκου μου είναι στον 11οίκο και ο πλανήτης κυβερνήτης του 12 οίκου μου στον 12 οίκο. Ακόμη ο Ποσειδώνας κάνει όψεις με Αφροδίτη, Σελήνη και Πλούτωνα. και ο Πλούτωνας στενές όψεις με Σελήνη και Αφροδίτη. Το vertex όψη με Αφροδίτη και Δία. Το μεσουράνημα στενή όψη με Άρη και όψεις με Δία και Κρόνο. Άρα πρέπει να έχω "κάτι" από ψυχικές ικανότητες και μάλιστα και από προηγούμενες ζωές. Τα εντόπισα καλώς ή έγραψα πολλά και μάλλον τα μπέρδεψα :?: :roll: Δείξτε επιείκεια παρακαλώ πρώτη απόπειρα είναι... :smt179 το ψάχνω ακόμη :D

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 23 Οκτ 2007 17:21 
Χωρίς σύνδεση
Αστεροειδής
Αστεροειδής
Άβαταρ μέλους

Καλησπερα! Δεν ειμαι σιγουρη πως πρεπει να διατυπωσω την ερωτηση μου για να γινει κατανοητη.
Με αφορμη πολλες εκπομπες που ασχολουνται με τη διαισθηση και τους μελλοντολογους θα ηθελα τη γνωμη σας. Αν οι οψεις αυτες που δειχνουν αυτες τις ψυχικες ικανοτητες υπαρχουν εντονα σε ενα ατομο, αυτο μπορει να δικαιολογει την ικανοτητα του ατομου αυτου να οραματιζεται και να προβλεπει το μελλον για αλλους ανθρωπους? Με αλλα λογια εσεις με τη δικη σας εμπειρια και συμφωνα με την αστρολογια δεχεστε πως υπαρχουν μελλοντολογοι ?

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 24 Οκτ 2007 00:43 
Χωρίς σύνδεση
Site Admin
Site Admin
Άβαταρ μέλους

amalia έγραψε:
Μάρω μου τι νέες ικανότητες μου ώς γκαρσόνα-νοσοκόμα τις γνωρίζεις.......... απο ψυχικές έχω τίποτα??

Κάτι... έχεις!

Τις περισσότερες, όμως, τις "κουβαλάς" από προηγούμενες ενσαρκώσεις σου!

Μέγας αλχημιστής!!!!! :smt083

Φιλικά

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 24 Οκτ 2007 00:46 
Χωρίς σύνδεση
Site Admin
Site Admin
Άβαταρ μέλους

melodia έγραψε:
Εμενα παλι τις βλεπω να λιγοστευουν.... (αν τις ειχα και ποτέ δεν ξέρω)
:smt075 :smt075

Έχεις και παραέχεις!!!!

Και καλό θα ήταν να τις καλλιεργήσεις! :smt051

Φιλικά

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 24 Οκτ 2007 00:51 
Χωρίς σύνδεση
Site Admin
Site Admin
Άβαταρ μέλους

peggylou έγραψε:
καλημέρα, για να καταλάβω αν έχω αντιληφθεί σωστά αυτά που γράφετε, βλέπω στον χάρτη μου ενεργοποιημένο το 12 οίκο (Δίας, Αφροδίτη, πλούτωνας και Σελήνη ) και το vertex στον 8 οίκο. επίσης ενεργοποιημένος ο 9 οίκος από Άρη και βόρειο δεσμό και 11 οίκος από Ερμή και Κρόνο. Ακόμη ο πλανήτης κυβερνήτης του 8 οίκου μου είναι στον 11οίκο και ο πλανήτης κυβερνήτης του 12 οίκου μου στον 12 οίκο. Ακόμη ο Ποσειδώνας κάνει όψεις με Αφροδίτη, Σελήνη και Πλούτωνα. και ο Πλούτωνας στενές όψεις με Σελήνη και Αφροδίτη. Το vertex όψη με Αφροδίτη και Δία. Το μεσουράνημα στενή όψη με Άρη και όψεις με Δία και Κρόνο. Άρα πρέπει να έχω "κάτι" από ψυχικές ικανότητες και μάλιστα και από προηγούμενες ζωές. Τα εντόπισα καλώς ή έγραψα πολλά και μάλλον τα μπέρδεψα :?: :roll: Δείξτε επιείκεια παρακαλώ πρώτη απόπειρα είναι... :smt179 το ψάχνω ακόμη :D

Τα θερμά μου συγχαρητήρια!!!!!! :smt182 :smt182 :smt182 :smt182 :smt182

Μάλλον... έχεις καλό δάσκαλο (για να ευλογήσουμε και τα γένια μας)! :smt175 :smt175 :smt175

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 24 Οκτ 2007 00:54 
Χωρίς σύνδεση
Site Admin
Site Admin
Άβαταρ μέλους

foteinoula έγραψε:
Καλησπερα! Δεν ειμαι σιγουρη πως πρεπει να διατυπωσω την ερωτηση μου για να γινει κατανοητη.
Με αφορμη πολλες εκπομπες που ασχολουνται με τη διαισθηση και τους μελλοντολογους θα ηθελα τη γνωμη σας. Αν οι οψεις αυτες που δειχνουν αυτες τις ψυχικες ικανοτητες υπαρχουν εντονα σε ενα ατομο, αυτο μπορει να δικαιολογει την ικανοτητα του ατομου αυτου να οραματιζεται και να προβλεπει το μελλον για αλλους ανθρωπους? Με αλλα λογια εσεις με τη δικη σας εμπειρια και συμφωνα με την αστρολογια δεχεστε πως υπαρχουν μελλοντολογοι ?

Αγαπητή foteinoula

Κανένας δεν μπορεί να προβλέψει το μέλλον... γιατί το μέλλον το φτιάχνουμε εμείς!

Αυτά που είναι "γραμμένα" και μπορεί να τα εντοπίσει ένας Αστρολόγος ή ένας μελλοντολόγος είναι οι ευκαιρίες και τα πρόσωπα που παρουσιάζονται στη ζωή μας. Από εκεί και πέρα είναι καθαρά στο χέρι μας αν θα εκμεταλλευτούμε τις ευκαιρίες αυτές και αν θα καλλιεργήσουμε τις προσωπικές μας σχέσεις!

Φιλικά

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 24 Οκτ 2007 01:43 
Χωρίς σύνδεση
Αστεράκι
Αστεράκι
Άβαταρ μέλους

Site Admin έγραψε:
peggylou έγραψε:

Τα θερμά μου συγχαρητήρια!!!!!! :smt182 :smt182 :smt182 :smt182 :smt182

Μάλλον... έχεις καλό δάσκαλο (για να ευλογήσουμε και τα γένια μας)! :smt175 :smt175 :smt175

:smt168 :smt125 :smt133 Να είστε καλά έχετε δίκιο, είστε καταπληκτική συνάδελφος...

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 24 Οκτ 2007 12:35 
Χωρίς σύνδεση
Αστέρι
Αστέρι
Άβαταρ μέλους

Site Admin έγραψε:
amalia έγραψε:

Κάτι... έχεις!

Τις περισσότερες, όμως, τις "κουβαλάς" από προηγούμενες ενσαρκώσεις σου!

Μέγας αλχημιστής!!!!! :smt083

Φιλικά

Όταν λές Μάρω μου ότι τις κουβαλώ απο το παρελθόν σημαίνει ότι δεν χρειάζεται να τις αναπτύξω............ ή ακριβώς επειδή ανήκουν στο παρελθόν δεν είναι και τόσο ενεργοποιημένες??

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 24 Οκτ 2007 13:11 
Χωρίς σύνδεση
Αστεροειδής
Αστεροειδής
Άβαταρ μέλους

Site Admin έγραψε:
Αυτά που είναι "γραμμένα" και μπορεί να τα εντοπίσει ένας Αστρολόγος ή ένας μελλοντολόγος είναι οι ευκαιρίες και τα πρόσωπα που παρουσιάζονται στη ζωή μας. Από εκεί και πέρα είναι καθαρά στο χέρι μας αν θα εκμεταλλευτούμε τις ευκαιρίες αυτές και αν θα καλλιεργήσουμε τις προσωπικές μας σχέσεις!

Φιλικά

Εγώ θέλω να μάθω πως μπορώ να αναγνωρίσω μια ευκαιρία γιατί μάλλον έχω το χάρισμα να μην τις βλέπω ή δεν έχουν έρθει ακόμα...

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 24 Οκτ 2007 17:41 
Χωρίς σύνδεση
Αστεράκι
Αστεράκι
Άβαταρ μέλους

Joy έγραψε:
Εγώ θέλω να μάθω πως μπορώ να αναγνωρίσω μια ευκαιρία γιατί μάλλον έχω το χάρισμα να μην τις βλέπω ή δεν έχουν έρθει ακόμα...

Συγνώμη Joy που παίρνω το θάρρος να σου απαντήσω, με βάση τη δική μου εμπειρία, θεωρώ ότι όταν έχουμε βρει μέσα μας αυτό που θέλουμε τότε νομίζω ότι είμαστε ικανοί να αναγνωρίσουμε και την ευκαιρία όταν εκείνη έρθει... ελπίζω να μην σε μπέρδεψα χειρότερα :?: :smt128

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 24 Οκτ 2007 18:38 
Χωρίς σύνδεση
Αστεροειδής
Αστεροειδής
Άβαταρ μέλους

ναι, αλλά όταν είσαι μπερδεμένη και δεν είσαι καλά πως αναγνωρίζεις τις ευκαιρίες για να φύγεις από αυτό το αδιέξοδο; Όταν σε "ρίχνει" η ζωή γενικώς είναι δύσκολο να δεις τα ευχάριστα ή τις ευκαιρίες οπότε τα δυσκολα συνεχίζονται...

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 24 Οκτ 2007 21:18 
Χωρίς σύνδεση
Αστεράκι
Αστεράκι
Άβαταρ μέλους

Joy έγραψε:
ναι, αλλά όταν είσαι μπερδεμένη και δεν είσαι καλά πως αναγνωρίζεις τις ευκαιρίες για να φύγεις από αυτό το αδιέξοδο; Όταν σε "ρίχνει" η ζωή γενικώς είναι δύσκολο να δεις τα ευχάριστα ή τις ευκαιρίες οπότε τα δυσκολα συνεχίζονται...

Κάθεσαι αναπαυτικά στην πολυθρόνα σου και κάνεις την αυτοκριτική σου, υπάρχουν πολλά βήματα που πρέπει να περάσεις αλλά αν δεν γαληνέψεις την ψυχή σου δεν θα μπορέσεις να την "ακούσεις". Τα αδιέξοδα τα δημιουργούμε οι ίδιοι θεωρώ προετοίμασε εκ των έσω τον εαυτό σου και όταν παρουσιαστεί η ευκαιρία να είσαι σίγουρη πως αν δεν καταφέρει το μυαλό να την αναγνωρίσει σίγουρα θα μπορέσει η καρδιά... χαμογελάς συχνά??? :D :?:

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 24 Οκτ 2007 22:29 
Χωρίς σύνδεση
Αστεροειδής
Αστεροειδής
Άβαταρ μέλους

Δεν μου είναι πολυ εύκολο να γαληνεύσω ούτε να ηρεμήσω δυστυχώς, γενικώς είμαι πολύ αγχωτική και πάντα στροβελίζεται κάτι στο μυαλό μου... Χαμογελάω συχνά, και εξωτερικά δείχνω μια χαρά, γιατί τα κρατάω όλα μέσα μου (ξέρω, ξέρω, μου κάνει κακό αλλά δυστυχώς έτσι είμαι και όσο και να προσπαθώ. Προτιμώ να τα κρατάω μέσα μου παρά να πληγώσω άλλους)

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 25 Οκτ 2007 01:23 
Χωρίς σύνδεση
Αστεράκι
Αστεράκι
Άβαταρ μέλους

Joy έγραψε:
Δεν μου είναι πολυ εύκολο να γαληνεύσω ούτε να ηρεμήσω δυστυχώς, γενικώς είμαι πολύ αγχωτική και πάντα στροβελίζεται κάτι στο μυαλό μου... Χαμογελάω συχνά, και εξωτερικά δείχνω μια χαρά, γιατί τα κρατάω όλα μέσα μου (ξέρω, ξέρω, μου κάνει κακό αλλά δυστυχώς έτσι είμαι και όσο και να προσπαθώ. Προτιμώ να τα κρατάω μέσα μου παρά να πληγώσω άλλους)

σε καταλαβαίνω ελπίζω μόνο να είσαι πιο τυχερή από μένα και να μη σου βγαίνει σε δερματοπάθειες. Ξεκίνα να γυμνάζεσαι αν δεν το κάνεις ήδη είναι αγχολυτικό... :wink:

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 25 Οκτ 2007 01:58 
Χωρίς σύνδεση
Site Admin
Site Admin
Άβαταρ μέλους

amalia έγραψε:
Όταν λές Μάρω μου ότι τις κουβαλώ απο το παρελθόν σημαίνει ότι δεν χρειάζεται να τις αναπτύξω............ ή ακριβώς επειδή ανήκουν στο παρελθόν δεν είναι και τόσο ενεργοποιημένες??

Αυτό ακριβώς εννοώ!

Βρίσκονται σε λανθάνουσα κατάσταση, αλλά μπορούν να βγουν στην επιφάνεια, αν τις καλλιεργήσεις!

Φιλικά

Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 38 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα 1, 2  Επόμενο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: