ΟΥΡΑΝΙΑ ΠΟΛΙΤΕΙΑ! ΤΟ ΤΑΞΙΔΙ ΜΑΣ ΣΤ' ΑΣΤΕΡΙΑ!

Το μονοπάτι προς την αυτογνωσία! Ένα υπέροχο ταξίδι στον κόσμο της ψυχής...

Έλα και εσύ μαζί μας σε αυτό το ταξίδι, για να φτιάξουμε όλοι μαζί έναν υπέροχο κόσμο!

Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 56 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 30 Νοέμ 2007 14:51 
Χωρίς σύνδεση
Αστεράκι
Αστεράκι
Άβαταρ μέλους

JEET KUNE DO έγραψε:
Για μένα είναι απλό: Σου αρέσει κάποιος ή κάποια; Γνωρίζεστε, προχωράτε ή τέρμα. Και πέρα απο το σεξ μπορεί να συμβεί κάτι βαθύτερο... Που ξέρεις;

Η φωνή της πραγματικότητας... :wink:

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 30 Νοέμ 2007 15:01 
Χωρίς σύνδεση
Αστεράκι
Αστεράκι

Συμφωνώ με όσα γράφεις, Καλησπέρα στο forum. Κατερίνα το περιέγραψες υπέροχα το θέμα. Εκείνο που δεν κατάλαβα είναι το δεν έχω φθαρεί από τις καταστάσεις και από τους άντρες. Παρ' όλα αυτά θα πω ότι πολλοί άντρες έχουν απο τον τρόπο που μεγάλωσαν γίνει μαλθακοί και άτονοι. Ο άντρας πρέπει να έχει πάθος, να ξεσηκώνει τη γυναίκα... Συνήθως τα "κακά" παιδιά τοχουν. Αυτοί όμως δεν κάνουν για κάτι πιο βαθύτερο ή ρομαντικό που θέλει μια γυναίκα. Έχετε τα δίκια σας και εσείς.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 30 Νοέμ 2007 15:17 
Χωρίς σύνδεση
Αστεράκι
Αστεράκι
Άβαταρ μέλους

JEET KUNE DO έγραψε:
Συμφωνώ με όσα γράφεις, Καλησπέρα στο forum. Κατερίνα το περιέγραψες υπέροχα το θέμα. Εκείνο που δεν κατάλαβα είναι το δεν έχω φθαρεί από τις καταστάσεις και από τους άντρες. Παρ' όλα αυτά θα πω ότι πολλοί άντρες έχουν απο τον τρόπο που μεγάλωσαν γίνει μαλθακοί και άτονοι. Ο άντρας πρέπει να έχει πάθος, να ξεσηκώνει τη γυναίκα...Συνήθως τα "κακά" παιδιά τοχουν. Αυτοί όμως δεν κάνουν για κάτι πιο βαθύτερο ή ρομαντικό που θέλει μια γυναίκα. Έχετε τα δίκια σας και εσείς.

Εννοώ ότι ακόμη δεν έχω πληγωθεί στον ερωτικό τομέα..
Εννοείται ο άντρας πρέπει να έχει πάθος!!!! Αλλά πιστεύω ότι είναι και θέμα χημείας. Αν αυτός έχει πάθος και η άλλη τον κόβει.. τότε το πάθος πάει περίπαττο (ή καλύτερα αυτή πάει περίπατο χαχα).
Όντως τα ''κακά'' παιδιά έχουν αυτό το ''κάτι'' που δε συνεπαίρνει και σε γοητεύει αλλά μάλλον επειδή και οι ίδιοι το ξέρουν βλάκες είναι να κάτσουν με μιά? :smt018

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 30 Νοέμ 2007 16:33 
Χωρίς σύνδεση
Αστεράκι
Αστεράκι
Άβαταρ μέλους

JEET KUNE DO έγραψε:
Ο άντρας πρέπει να έχει πάθος, να ξεσηκώνει τη γυναίκα...Συνήθως τα "κακά" παιδιά τοχουν. Αυτοί όμως δεν κάνουν για κάτι πιο βαθύτερο ή ρομαντικό που θέλει μια γυναίκα. Έχετε τα δίκια σας και εσείς.

Αααααααχ! Κακά παιδιά... μεγάλη αλήθεια είπες! By the way που να βρίσκεται αυτή η Site Admin μας... μας ξέχασε? :smt022
Εχω την αίσθηση οτι οι τρεις μας βολτάρουμε στο forum τις τελευταίες μέρες :)

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 30 Νοέμ 2007 17:10 
Χωρίς σύνδεση
Αστεράκι
Αστεράκι

Μπαρμαν φέρε δυο ποτά για τα κορίτσια... lol Ακούστε klelia και Κατερίνα... Οι εμπειρίες μας επηρεάζουν αλλά δεν πρέπει να μας διαμορφώσουν την προσωπικότητα. Χρειάζεται να ανυψωθούμε και να εξελιχτούμε ξέχωρα αν κάποιες καταστάσεις δε μας πήγαν ή να χαρακτηρίζουμε όλους τους άνδρες ή τις γυναίκες κάπως... Είναι δύσκολο στην πράξη αλλά εκεί φαίνεται η δύναμή μας. Αν κάτι δε μας πάει είναι καλό να τελειώνει απο το να μας φθείρει. Και ας μείνουμε μόνοι μας. Εσείς οι γυναίκες όμως είναι δύσκολο να το κάνετε, είστε του ζευγαρώματος. Βγαίνετε με κάποιον που είναι "χμ, καλός..." χωρίς να σας κάνει. Ε το καταλαβαίνω γιατί αν βγείτε και μόνες σας (ή γιατί οι φίλες σας δεν μπορούν, ή έχουν αγόρι), θα είναι άσχημα.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 30 Νοέμ 2007 17:54 
Χωρίς σύνδεση
Αστεράκι
Αστεράκι
Άβαταρ μέλους

Παράθεση:
Οι εμπειρίες μας επηρεάζουν αλλά δεν πρέπει να μας διαμορφώσουν την προσωπικότητα. Χρειάζεται να ανυψωθούμε και να εξελιχτούμε ξέχωρα αν κάποιες καταστάσεις δε μας πήγαν ή να χαρακτηρίζουμε όλους τους άνδρες ή τις γυναίκες κάπως... Είναι δύσκολο στην πράξη αλλά εκεί φαίνεται η δύναμή μας.

Καλή σκέψη.. συμφωνώ. Και εγώ το ίδιο λέω. Οι αρχές μας και οι πεποιθήσεις μας δεν πρέπει να αλλάξουν στο πέρασμα του χρόνου. Ίσως αλλάξουν οι απόψεις μας ή στάση μας απέναντι στα γεγονότα. Αποκλείεται να μείνουμε ανέπαφοι καθ' ότιν αλληλεπιδρούμε με το περιβάλλον μας. Και αυτό είναι το σωστό. Αν κουβαλούσαμε τις ίδιες απόψεις από τα 20 μέχρι τα 100 ουε και αλίμονο... Η εξέλιξη άλλωστε προϋποθέτει την αλλαγή.

Παράθεση:
Βγαίνετε με κάποιον που είναι "χμ, καλός..." χωρίς να σας κάνει.

Εγώ πάλι γιατί νομίζω ότι οι γυναίκες αλλάζουν ερωτικούς συντρόφους εξίσου εύκολα και γρήγορα? Δεν τις κάνει ο ένας? ε, πάνε στον επόμενο.

Πάντως για να κάνεις σχέση πρέπει να έχεις κότσια. Έρχεσαι αντιμέτωπος με τον ίδιο σου τον εαυτό. Βλέπεις τα προτερήματα και τα ελατώματά σου, τις ανασφάλειες και πολλά άλλα. Δεν μπορείς να κρυφτείς όπως στη ''σχέση'' της μιας βραδιάς ή του ενός μήνα. Ξεγυμνώνεσαι και πρέπει να έχεις το θάρρος να το αντέξεις. Νομίζω ότι αυτό είναι αρκετά δύσκολο κομμάτι, ειδικά τώρα που οι περισσότεροι πλασάρουν κάτι άλλο από αυτό που είναι. Το γιατί σηκώνει πολύ συζήτηση..

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 30 Νοέμ 2007 22:35 
Χωρίς σύνδεση
Αστεράκι
Αστεράκι

Το να κάνεις σχέση είναι απόλυτα φυσιολογικό. Θα μιλήσω προσωπικά ξέχωρα από το σεξουαλικό κομμάτι. Σε μια σχέση βελτιώνεσαι αν το άλλο άτομο είναι αξιόλογο. Ανεξάρτητα πως θα τελειώσει αυτό. Θα πονέσεις ή όχι δηλ. Είναι οι εμπειρίες της ζωής μας. Αγαπήθηκα και δεν αγάπησα, αγάπησα και δεν αγαπήθηκα. Το να κάνεις σχέση έτσι, χωρίς "κάτι", όχι δε μου αρέσει. Πολλοί Ζυγοί λειτουργούν έτσι. Και μια που μιλάμε για σχέσεις, η απιστία είναι πάντα παρούσα...Το βλέπω, το νοιώθω... Λειτουργεί σαν αλατοπίπερο. Κρίμα, μα είναι το πέρασμα του χρόνου φαίνεται.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 30 Νοέμ 2007 22:35 
Χωρίς σύνδεση
Αστεράκι
Αστεράκι
Άβαταρ μέλους

Ax! Ανεξάντλητο αυτό το θέμα των σχέσεων! Αν το λύναμε γιατί θα είχαμε να βασανίζουμε το κεφάλι μας????
:D

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 01 Δεκ 2007 00:27 
Χωρίς σύνδεση
Αστεράκι
Αστεράκι

klelia έγραψε:
Ax! Ανεξάντλητο αυτό το θέμα των σχέσεων! Αν το λύναμε γιατί θα είχαμε να βασανίζουμε το κεφάλι μας????
:D

Σωστά. This is the end, beautiful friend...

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 01 Δεκ 2007 03:59 
Χωρίς σύνδεση
Αστεράκι
Αστεράκι
Άβαταρ μέλους

Να επανέλθω στο αρχικό θέμα... και να ρωτήσω: Ο ποσειδώνας μου είναι σε σύνοδο με τον ήλιο, τον ερμή και τη σελήνη του. Επίσης ο πλούτωνάς μου είναι σε τετράγωνο με την αφροδίτη του.. Καμιά πρόταση?

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 01 Δεκ 2007 04:36 
Χωρίς σύνδεση
Site Admin
Site Admin
Άβαταρ μέλους

katerina02011987 έγραψε:
Να επανέλθω στο αρχικό θέμα... και να ρωτήσω: Ο ποσειδώνας μου είναι σε σύνοδο με τον ήλιο, τον ερμή και τη σελήνη του. Επίσης ο πλούτωνάς μου είναι σε τετράγωνο με την αφροδίτη του.. Καμιά πρόταση?

Για να μην παραπονιέστε ότι σας ξέχασα... (σπόντα για την klelia)!

Οι όψεις με Ποσειδώνα δημιουργούν έναν υψηλό ιδεαλισμό ανάμεσα στα μέλη μίας σχέσης. Τα εξυψώνουν σε σφαίρες έντονης πνευματικότητας και συναισθηματισμού. Εκλύουν γοητεία, μυστήριο και έντονη φαντασία. Κάτι σαν έναν μαγικό κόσμο του παραμυθιού...

Στην αρνητική τους μορφή οι όψεις αυτές μπορεί να φέρουν ψευδαισθήσεις, απογοητεύσεις ή εξαπατήσεις ή να εκδηλώσουν αδυναμίες (ψυχικές ή σωματικές) που θα προκαλούν τον οίκτο.

Το τετράγωνο της Αφροδίτης με τον Πλούτωνα μπορεί να φέρει μία βαθιά μεταμόρφωση στα μέλη μίας σχέσης. Μεταξύ των μελών αναπτύσσονται έντονα συναισθήματα, πολλές φορές ανάμεσα στην αγάπη και το μίσος. Με αυτή την όψη τα άτομα ζηλεύουν παθολογικά. Συχνά αναπτύσσεται ένα σκοτεινό παρασκήνιο γύρω από μία τέτοια σχέση.

Βέβαια, μεγάλο ρόλο παίζουν και οι υπόλοιπες όψεις σε μία Συναστρία!

Φιλικά

Ο Πολεμιστής πρέπει να δέχεται τη μοίρα του με ταπεινότητα. Η πρόκληση για αυτόν είναι πόσο μακριά μπορεί να προχωρήσει και πόσο άψογος μπορεί να είναι. Αν συναντήσει αβάστακτες ταλαιπωρίες και πόνο στο μονοπάτι του, κλαίει, αλλά όλα τα δάκρυά του μαζί δεν είναι σε θέση να μετακινήσουν τη γραμμή του πεπρωμένου του...

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 01 Δεκ 2007 17:43 
Χωρίς σύνδεση
Αστεράκι
Αστεράκι
Άβαταρ μέλους

Σε υπέρ ευχαριστώ Site Admin!!! :smt183 :smt183 :smt183

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 01 Δεκ 2007 18:05 
Χωρίς σύνδεση
Αστεράκι
Αστεράκι
Άβαταρ μέλους

Site Admin έγραψε:
katerina02011987 έγραψε:

Οι όψεις με Ποσειδώνα δημιουργούν έναν υψηλό ιδεαλισμό ανάμεσα στα μέλη μίας σχέσης. Τα εξυψώνουν σε σφαίρες έντονης πνευματικότητας και συναισθηματισμού. Εκλύουν γοητεία, μυστήριο και έντονη φαντασία. Κάτι σαν έναν μαγικό κόσμο του παραμυθιού...

Στην αρνητική τους μορφή οι όψεις αυτές μπορεί να φέρουν ψευδαισθήσεις, απογοητεύσεις ή εξαπατήσεις ή να εκδηλώσουν αδυναμίες (ψυχικές ή σωματικές) που θα προκαλούν τον οίκτο.

Το τετράγωνο της Αφροδίτης με τον Πλούτωνα μπορεί να φέρει μία βαθιά μεταμόρφωση στα μέλη μίας σχέσης. Μεταξύ των μελών αναπτύσσονται έντονα συναισθήματα, πολλές φορές ανάμεσα στην αγάπη και το μίσος. Με αυτή την όψη τα άτομα ζηλεύουν παθολογικά. Συχνά αναπτύσσεται ένα σκοτεινό παρασκήνιο γύρω από μία τέτοια σχέση.

Φιλικά

Xίλια συγνώμη... ξέχασα να ρωτήσω κάτι. Από τις παραπάνω όψεις του Ποσειδώνα και του Πλούτωνα επηρεάζονται το ίδιο καί οι δύο? Γιατί έχω την εντύπωση - και διορθώστε με αν κάνω λάθος - ότι είναι περισσότερο ''βαρύ'' για αυτόν που δέχεται τις όψεις του Ποσειδώνα και του Πλούτωνα. :smt168

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 01 Δεκ 2007 22:00 
Χωρίς σύνδεση
Αστεράκι
Αστεράκι

Site Admin έγραψε:
katerina02011987 έγραψε:

Φιλικά

Πραγματικά θαυμάζω τον τρόπο που χρησιμοποιείτε την Ελληνική γλώσσα. Είναι αλήθεια ότι οι γυναίκες εκφράζονται καλύτερα και έχουν κλίση προς τις γλώσσες. Και βέβαια οι Παρθένοι τελειοποιούν κάθε τι που καταπιάνονται. Βέβαια πιστεύω ότι έχετε και ταλέντο απο τη φύση να είστε έτσι εκφραστικότατη. Ρητορική ικανότητα δηλ. Αλήθεια τι όψεις τη δείχνουν; Ή σε τι οίκους ας πούμε θα είναι ο Ερμής; Έχω μια ιδέα αλλά θέλω και τη γνώμη σας.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 01 Δεκ 2007 22:51 
Χωρίς σύνδεση
Site Admin
Site Admin
Άβαταρ μέλους

katerina02011987 έγραψε:
Xίλια συγνώμη... ξέχασα να ρωτήσω κάτι. Από τις παραπάνω όψεις του Ποσειδώνα και του Πλούτωνα επηρεάζονται το ίδιο καί οι δύο? Γιατί έχω την εντύπωση - και διορθώστε με αν κάνω λάθος - ότι είναι περισσότερο ''βαρύ'' για αυτόν που δέχεται τις όψεις του Ποσειδώνα και του Πλούτωνα. :smt168

Δεν κάνεις καθόλου λάθος και πολύ σωστά το εντόπισες! :D :D :D

Αυτός που δέχεται τις όψεις του Ποσειδώνα και του Πλούτωνα εισπράττει περισσότερο αυτές τις ενέργειες.

Φιλικά

Ο Πολεμιστής πρέπει να δέχεται τη μοίρα του με ταπεινότητα. Η πρόκληση για αυτόν είναι πόσο μακριά μπορεί να προχωρήσει και πόσο άψογος μπορεί να είναι. Αν συναντήσει αβάστακτες ταλαιπωρίες και πόνο στο μονοπάτι του, κλαίει, αλλά όλα τα δάκρυά του μαζί δεν είναι σε θέση να μετακινήσουν τη γραμμή του πεπρωμένου του...

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 01 Δεκ 2007 22:56 
Χωρίς σύνδεση
Site Admin
Site Admin
Άβαταρ μέλους

JEET KUNE DO έγραψε:
Πραγματικά θαυμάζω τον τρόπο που χρησιμοποιείτε την Ελληνική γλώσσα. Είναι αλήθεια ότι οι γυναίκες εκφράζονται καλύτερα και έχουν κλίση προς τις γλώσσες. Και βέβαια οι Παρθένοι τελειοποιούν κάθε τι που καταπιάνονται. Βέβαια πιστεύω ότι έχετε και ταλέντο απο τη φύση να είστε έτσι εκφραστικότατη. Ρητορική ικανότητα δηλ. Αλήθεια τι όψεις τη δείχνουν; Ή σε τι οίκους ας πούμε θα είναι ο Ερμής; Έχω μια ιδέα αλλά θέλω και τη γνώμη σας.

Αγαπητέ JEET KUNE DO

Σ' ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια!

Προσωπικά, έχω στενή όψη Αφροδίτης - Ερμή, στον Πέμπτο μου Οίκο.

Γενικά, ικανότητες ρητορείας διαθέτουν αυτοί που έχουν έναν ενεργοποιημένο Ερμή και σε καλές θέσεις και όψεις (π.χ. με Αφροδίτη, Δία, Ήλιο ή στον Τρίτο, Πέμπτο, Ένατο Οίκο κ.λ.π.).

Φιλικά

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 01 Δεκ 2007 23:24 
Χωρίς σύνδεση
Αστεράκι
Αστεράκι

Ωραία! Και εγώ έτσι νομίζω. Ευχαριστώ.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 04 Δεκ 2007 13:34 
Χωρίς σύνδεση
Αστεράκι
Αστεράκι
Άβαταρ μέλους

Site Admin έγραψε:
katerina02011987 έγραψε:

Δεν κάνεις καθόλου λάθος και πολύ σωστά το εντόπισες! :D :D :D

Αυτός που δέχεται τις όψεις του Ποσειδώνα και του Πλούτωνα εισπράττει περισσότερο αυτές τις ενέργειες.

Φιλικά

Μάρω μου σε υπερ ευχαριστώ που μας δίνεις τόσο γενναιόδωρα τις γνώσεις και το χρόνο σου! :smt172

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 02 Ιαν 2008 19:13 
Χωρίς σύνδεση
Αστεράκι
Αστεράκι
Άβαταρ μέλους

Ποιοι πλανήτες είναι προτιμότερο να πέφτουν στον 8ο οίκο της γυναίκας και ποιοι στον 8ο οίκο του άντρα σε μια συναστρία?
Προτιμότερο είναι να βρίσκεται ο ήλιος-άρης (συμβολίζουν το αρσενικό) της γυναίκας στον 8ο του άντρα ή μήπως η σελήνη ή η αφροδίτη της ? (συμβολίζουν το θηλυκό)

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 08 Ιαν 2008 23:11 
Χωρίς σύνδεση
Site Admin
Site Admin
Άβαταρ μέλους

katerina02011987 έγραψε:
Ποιοι πλανήτες είναι προτιμότερο να πέφτουν στον 8ο οίκο της γυναίκας και ποιοι στον 8ο οίκο του άντρα σε μια συναστρία?
Προτιμότερο είναι να βρίσκεται ο ήλιος-άρης (συμβολίζουν το αρσενικό) της γυναίκας στον 8ο του άντρα ή μήπως η σελήνη ή η αφροδίτη της ? (συμβολίζουν το θηλυκό)

Βασικά... κανένας!!!!! Πλάκα κάνω!!! :D :lol: :D

Ένας Δίας ή μία Αφροδίτη είναι όψεις που εκλύουν έντονες ερωτικές ενέργειες σε μία σχέση.

Συνήθως, οι υπόλοιπες όψεις εκλύουν έντονα συναισθήματα, π.χ. ζήλια, ψυχολογικούς χειρισμούς, επιβολή εξουσίας κ.λ.π. που και αυτά αν είναι χρήσιμα, αν το ζητούμενο της σχέσης είναι η... εξέλιξη!!!!

Φιλικά

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 09 Ιαν 2008 15:14 
Χωρίς σύνδεση
Αστεράκι
Αστεράκι
Άβαταρ μέλους

Site Admin έγραψε:
katerina02011987 έγραψε:

Βασικά... κανένας!!!!! Πλάκα κάνω!!! :D :lol: :D

Ένας Δίας ή μία Αφροδίτη είναι όψεις που εκλύουν έντονες ερωτικές ενέργειες σε μία σχέση.

Συνήθως, οι υπόλοιπες όψεις εκλύουν έντονα συναισθήματα, π.χ. ζήλια, ψυχολογικούς χειρισμούς, επιβολή εξουσίας κ.λ.π. που και αυτά αν είναι χρήσιμα, αν το ζητούμενο της σχέσης είναι η... εξέλιξη!!!!

Φιλικά

κα. Μάρω ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!

Σχετικά με τον Δία και την Αφροδίτη, εννοείτε ότι καλό είναι να πέφτουν στον 8ο ή να κάνουν γενικά όψεις σε μια συναστρία?

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 10 Ιαν 2008 02:26 
Χωρίς σύνδεση
Site Admin
Site Admin
Άβαταρ μέλους

katerina02011987 έγραψε:
Σχετικά με τον Δία και την Αφροδίτη, εννοείτε ότι καλό είναι να πέφτουν στον 8ο ή να κάνουν γενικά όψεις σε μια συναστρία?

Εννοώ πως αν "πέφτουν" στον Όγδοο Οίκο, εκλύουν αυτές τις ενέργειες.

Ο Δίας, γενικά, όπου και να βρίσκεται, ευεργετεί και επεκτείνει.

Η Αφροδίτη, είναι ιδιαίτερα ευνοϊκή, αν "πέφτει" στον Πέμπτο ή στον Έβδομο Οίκο ή αν κάνει στενή όψη με τον Ήλιο, τη Σελήνη, τον Ωροσκόπο ή το Δία.

Φιλικά

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 10 Ιαν 2008 03:00 
Χωρίς σύνδεση
Αστεράκι
Αστεράκι
Άβαταρ μέλους

Σας ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!!! :D

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 15 Μάιος 2008 23:50 
Χωρίς σύνδεση
Αστεράκι
Αστεράκι

νομίζω ότι οι εξωκρόνιοι πλανήτες σε όψεις με τα φώτα δίνουν τον τονο στις σχέσεις

ο Πλούτωνας βγάζει πάθος

επίσης τα τετράγωνα δίνουν πάθος αλλά και δυσκολίες όμως οι πιο καρμικές όψεις είναι χιαστί

για την όψη των 135 μοιρών δεν γνωρίζω μπορεί κάποιος να με βοηθήσει

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 15 Μάιος 2008 23:52 
Χωρίς σύνδεση
Αστεράκι
Αστεράκι

μια ακόμη ερώτηση ο Ουρανός εκτός του ξαφνικού έρωτα που δίνει τι άλλο μπορεί να εφράσει σε μια συναστρία

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 16 Μάιος 2008 01:52 
Χωρίς σύνδεση
Site Admin
Site Admin
Άβαταρ μέλους

zema έγραψε:
μια ακόμη ερώτηση ο Ουρανός εκτός του ξαφνικού έρωτα που δίνει τι άλλο μπορεί να εφράσει σε μια συναστρία

Ο Ουρανός σε μία Συναστρία μπορεί να εκφράσει τη φιλία ανάμεσα στα μέλη, την πρωτοτυπία, τις σχέσεις έξω από τα κατεστημένα (π.χ. διαφορά ηλικίας, χρώματος κ.λ.π.) και τις ασυνήθιστες καταστάσεις.

Επίσης, μία τέτοια σχέση θα ανανεώνεται συνέχεια και θα περιέχει στοιχεία ελευθερίας και ανεξαρτησίας.

Φιλικά

Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 56 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: