ΟΥΡΑΝΙΑ ΠΟΛΙΤΕΙΑ! ΤΟ ΤΑΞΙΔΙ ΜΑΣ ΣΤ' ΑΣΤΕΡΙΑ!

Το μονοπάτι προς την αυτογνωσία! Ένα υπέροχο ταξίδι στον κόσμο της ψυχής...

Έλα και εσύ μαζί μας σε αυτό το ταξίδι, για να φτιάξουμε όλοι μαζί έναν υπέροχο κόσμο!

Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 19 Δημοσιεύσεις ] 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: ΕΛΛΕΙΨΗ ΚΑΠΟΙΟΥ ΣΤΟΙΧΕΙΟΥ ΣΤΟ ΓΕΝΕΘΛΙΟ ΧΑΡΤΗ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 03 Αύγ 2007 19:09 
Χωρίς σύνδεση
Αστέρι
Αστέρι
Άβαταρ μέλους

ΕΛΛΕΙΨΗ ΚΑΠΟΙΟΥ ΣΤΟΙΧΕΙΟΥ ΣΤΟ ΓΕΝΕΘΛΙΟ ΧΑΡΤΗ

Το εχω ρίξει στην μελετη και οπως καταλαβαίνετε μου δημιουργούνται και πολλες αποριες.
Διαβαζω στο βιβλιο της κας ΝΤΑΚΟΥ οτι εαν λειπει ενα στοιχειο απο τον χάρτη μας π.χ. το στοιχειο της ΓΗΣ, μπορει να παρει αυτο που του λειπει απο εναν πλανητη που θα κανει καποια οψη με πλανητη που ανήκει σε αυτο το στοιχειο.

Δηλ εαν ο π.χ. ΗΛΙΟΣ βρισκεται απέναντι απο τον Κρόνο (ο οποιος ανηκει στο γηινο στοιχειο) παιρνει ο ΗΛΙΟΣ του αυτα τα στοιχεια που λειπουν.

Στον δικό μου χαρτη δεν υπαρχει κανένας πλανήτης στο στοιχειο της ΦΩΤΙΑΣ,
Μονο το μεσουράνημα μου ειναι στον Κριο, το οποιο κανει εξάγωνο με ΗΛΙΟ & ΑΡΗ.

Αρα συμπεραίνω οτι το στοιχειο που λειπει το αναπληρώνει απο αυτο το σημειο και δινει την ενεργεια-δυναμικότητα στους πλανητες μου???

:shock: :shock:

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: Re: ΕΛΛΕΙΨΗ ΚΑΠΟΙΟΥ ΣΤΟΙΧΕΙΟΥ ΣΤΟΝ ΓΕΝΕΘΛΙΟ ΧΑΡΤΗ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 03 Αύγ 2007 19:23 
Σε σύνδεση
Site Admin
Site Admin
Άβαταρ μέλους

melodia έγραψε:

Αρα συμπεραίνω οτι το στοιχειο που λειπει το αναπληρώνει απο αυτο το σημειο και δινει την ενεργεια-δυναμικότητα στους πλανητες μου???

Αγαπητή melodia

Στο δικό σου χάρτη υπάρχει έντονα το στοιχείο της φωτιάς, μια και η Σελήνη σου βρίσκεται στον Πέμπτο σου Οίκο, τον Οίκο του Λέοντα!

Άρα, γίνεσαι και ένα ισχυρό λιοντάρι!!!!

Ο Πολεμιστής πρέπει να δέχεται τη μοίρα του με ταπεινότητα. Η πρόκληση για αυτόν είναι πόσο μακριά μπορεί να προχωρήσει και πόσο άψογος μπορεί να είναι. Αν συναντήσει αβάστακτες ταλαιπωρίες και πόνο στο μονοπάτι του, κλαίει, αλλά όλα τα δάκρυά του μαζί δεν είναι σε θέση να μετακινήσουν τη γραμμή του πεπρωμένου του...

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 03 Αύγ 2007 19:28 
Χωρίς σύνδεση
Αστέρι
Αστέρι
Άβαταρ μέλους

Site Admin έγραψε:
melodia έγραψε:

Αγαπητή melodia

Στο δικό σου χάρτη υπάρχει έντονα το στοιχείο της φωτιάς, μια και η Σελήνη σου βρίσκεται στον Πέμπτο σου Οίκο, τον Οίκο του Λέοντα!

:smt159

Αυτο το στοιχειο δεν το ελαβα υποψιν μου.
Δηλ κοιταζουμε και αν καποιοι πλανητες ειναι σε οικους που αντιστοιχει αυτο το στοιχειο.....

Τωρα το καταλαβα..
Ευχαριστω

:smt128

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 03 Αύγ 2007 19:28 
Σε σύνδεση
Site Admin
Site Admin
Άβαταρ μέλους

Site Admin έγραψε:
melodia έγραψε:

Αγαπητή melodia

Επίσης...

Ο Ήλιος σου κάνει στενή όψη με τον Άρη σου! Άρα γίνεσαι και μία ισχυρή Κριός!

Τελικά... πολύ φωτιά.. μας προέκυψε!!!!

Ο Πολεμιστής πρέπει να δέχεται τη μοίρα του με ταπεινότητα. Η πρόκληση για αυτόν είναι πόσο μακριά μπορεί να προχωρήσει και πόσο άψογος μπορεί να είναι. Αν συναντήσει αβάστακτες ταλαιπωρίες και πόνο στο μονοπάτι του, κλαίει, αλλά όλα τα δάκρυά του μαζί δεν είναι σε θέση να μετακινήσουν τη γραμμή του πεπρωμένου του...

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 03 Αύγ 2007 19:32 
Χωρίς σύνδεση
Αστέρι
Αστέρι
Άβαταρ μέλους

Site Admin έγραψε:
Site Admin έγραψε:
melodia έγραψε:

Αγαπητή melodia

Επίσης...

Ο Ήλιος σου κάνει στενή όψη με τον Άρη σου! Άρα γίνεσαι και μία ισχυρή Κριός!

Τελικά... πολύ φωτιά.. μας προέκυψε!!!!

κοιτα να δεις τι εγινε..
εκει που νόμιζα οτι δεν εχω καθόλου τελικα θα παρω η ιδια ΦΩΤΙΑ.

Τι παθαίνει κανείς......

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 06 Αύγ 2007 17:13 
Χωρίς σύνδεση
Αστέρι
Αστέρι
Άβαταρ μέλους

Αρα να συμπεράνω οτι εαν ο Ηλιος κανει καποιες καλες οψεις με αναλογο πλανητη που εχει το στοιχειο που λειπει απο εμας, χρωματιζει και τον δικο μας ΗΛΙΟ με αυτες τις ιδιοτητες.

επισης και η Σελήνη αναλογα τον οικο οπως στο παραδειγμα που θεσατε για τον δικη μου σελήνη ή κοιτάζουμε και αν υπαρχουν οψεις με αναλογους πλανητες???

αυτο ισχυει μόνο για Ηλιο & Σελήνη ή και με αλλους πλανητες που σχηματιζουν οψεις???

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 06 Αύγ 2007 19:54 
Σε σύνδεση
Site Admin
Site Admin
Άβαταρ μέλους

melodia έγραψε:
Αρα να συμπεράνω οτι εαν ο Ηλιος κανει καποιες καλες οψεις με αναλογο πλανητη που εχει το στοιχειο που λειπει απο εμας, χρωματιζει και τον δικο μας ΗΛΙΟ με αυτες τις ιδιοτητες.

Πολύ σωστά, αυτό ισχύει, ιδιαίτερα, στις συνόδους (στενές όψεις) και τις αντιθέσεις.

melodia έγραψε:
επισης και η Σελήνη αναλογα τον οικο οπως στο παραδειγμα που θεσατε για τον δικη μου σελήνη ή κοιτάζουμε και αν υπαρχουν οψεις με αναλογους πλανητες???

Βεβαίως, κοιτάζουμε, ειδικά, τις στενές όψεις και τις αντιθέσεις.

melodia έγραψε:
αυτο ισχυει μόνο για Ηλιο & Σελήνη ή και με αλλους πλανητες που σχηματιζουν οψεις???

Αυτό ισχύει για όλους τους πλανήτες.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 07 Αύγ 2007 11:33 
Χωρίς σύνδεση
Αστέρι
Αστέρι
Άβαταρ μέλους

Σας ευχαριστω για την απαντηση.

Αρχίζω σιγα σιγα και μαθαίνω..... υπομονή

:smt127

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 29 Σεπ 2007 17:20 
Χωρίς σύνδεση
Αστεροειδής
Αστεροειδής
Άβαταρ μέλους

Εγω πάλι δεν εχω πλανητη σε ζωδιο του αερα περαν του Πλουτωνα στο Ζυγό που ετσι κι αλλιως δεν λεει και τιποτα αφου ειναι τοσο αργος. Περαν αυτου, οι οικοι που κυβερνουνται απο τα αερινα ζωδια ειναι αδειοι, εκτος απο τον 3ο οικο (παλι ο Πλουτωνας στο Ζυγο). Ειναι ενας τομεας στον οποιο μειονεκτω καθοτι οτιδηποτε εχει να κανει με κοινωνικες σχεσεις ειναι λιγο "εξωγηινο" για μενα. Μου ειναι αδυνατον να μιλαω περι ανεμων και υδατων. Δεν μπορω τις μεγαλες κοινωνικες ομαδες. Δεν ανηκω. Και ειναι κατι το οποιο το χω δουλεψει και το δουλευω ακομα κι ας τρωω τα μουτρα μου..:lol:

Ειναι ομως τρομερο οτι αυτη την ελλειψη τη δικη μου φαινεται να προσπαθει το συμπαν να την εξισορροπησει καπως στελνοντας στη ζωη μου ανθρωπους με πολυ εμφαση στο ωροσκοπιο τους σε αερινα ζωδια. Ειδικα στο εργασιακο μου περιβαλλον. Δυστυχως αν και υπαρχει καλη διαθεση -συνηθως- κι απο τις δυο πλευρες για συνεννοηση και συνεργασια, σπανιως ειναι κατι που επιτυγχανεται. Ειναι σαν να μιλαμε εντελως διαφορετικη γλωσσα.

Υποθετω η ερωτηση μου ειναι, υπαρχει κατι στο ωροσκοπιο μου που να δειχνει θετικη εξελιξη στον τομεα αυτο? Καποιος πλανητης ή οικος που να μου δινει χαρακτηριστικα ζωδιου του αερα?

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 29 Σεπ 2007 17:40 
Σε σύνδεση
Site Admin
Site Admin
Άβαταρ μέλους

Αγαπητή Leah

Στο ωροσκόπιό σου, τα καρμικά σου σημεία βρίσκονται, κατά το πλείστον, στη φωτιά και στη γη (Ωροσκόπος Λέοντας, Μεσουράνημα στον Κριό, Vertex στον Τοξότη, στον Πέμπτο σου Οίκο, τον Οίκο του Λέοντα και Κρόνος στην Παρθένο, στο Δεύτερο Οίκο σου, τον Οίκο του Ταύρου). Αυτό σημαίνει, ότι έχεις "γνωρίσει" τις ενέργειες αυτές σε προηγούμενες ενσαρκώσεις σου. Ίσως γι' αυτό το λόγο στην τωρινή ενσάρκωσή σου χρειάζεται να "γνωρίσεις" περισσότερο τις ιδιότητες του νερού και να εξοικειωθείς μαζί τους (αν και ο Νότιος Δεσμός σου στους Ιχθείς, στον Όγδοο Οίκο σου δείχνει ότι τις γνωρίζεις, κατά ένα ποσοστό).

Leah έγραψε:
Υποθετω η ερωτηση μου ειναι, υπαρχει κατι στο ωροσκοπιο μου που να δειχνει θετικη εξελιξη στον τομεα αυτο? Καποιος πλανητης ή οικος που να μου δινει χαρακτηριστικα ζωδιου του αερα?

Υπάρχει! Η Αφροδίτη σου κάνει στενή όψη με τον Ουρανό σου... άρα γίνεται και Υδροχόος!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 14 Νοέμ 2007 20:55 
Χωρίς σύνδεση
Αστεροειδής
Αστεροειδής
Άβαταρ μέλους

Εμενα απουσιαζει το στοιχειο της γης...
Μονη εξαιρεση ο Αρης που βρισκεται στον Υδροχοο αλλά στον εκτο οικο. Αυτο σημαινει οτι παιρνει στοιχεια και απο Παρθενο?
Αλλά και παλι πιο εντονα δεν ειναι τα στοιχεια του ζωδιου που βρισκεται ο πλανητης απ' οτι του ζωδιου που αντιπροσωπευει τον οικο?

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 14 Νοέμ 2007 21:15 
Σε σύνδεση
Site Admin
Site Admin
Άβαταρ μέλους

norma έγραψε:
Εμενα απουσιαζει το στοιχειο της γης...
Μονη εξαιρεση ο Αρης που βρισκεται στον Υδροχοο αλλά στον εκτο οικο. Αυτο σημαινει οτι παιρνει στοιχεια και απο Παρθενο?
Αλλά και παλι πιο εντονα δεν ειναι τα στοιχεια του ζωδιου που βρισκεται ο πλανητης απ' οτι του ζωδιου που αντιπροσωπευει τον οικο?

Και βέβαια ο Άρης σου παίρνει στοιχεία και από Παρθένο!

Κάθε πλανήτης στο χάρτη μας είναι 50% το ζώδιο που ανήκει και 50% ο Οίκος στον οποίο βρίσκεται!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 14 Νοέμ 2007 21:21 
Χωρίς σύνδεση
Αστεροειδής
Αστεροειδής
Άβαταρ μέλους

50% ?? Τοσο καιρο πιστευα οτι ο οικος εχει μικροτερο ποσοστο. Απλα οτι "χρωματιζει" τον πλανητη.

Σ' ευχαριστω Μαρω... Τωρα πρεπει να τα ξανακοιταξω ολα! :?

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 30 Μάιος 2008 00:57 
Χωρίς σύνδεση
Αστεράκι
Αστεράκι
Άβαταρ μέλους

Δηλαδή εμένα το μονο που με σώζει είναι που εχω σελήνη κ δία στον 11ο; επικοινωνιακός τύπος είμαι δεν MΠOPΩ να πω, απλά δε μ αρέσουν τα περί ανέμων κ υδάτων. Διπλωματικός τύπος δεν είμαι κ απ ότι βλέπω ο 7ος είναι κενός κ με πλούτωνα κ βόρειο δεσμό στο ζυγό MΠOPΩ να περιμένω κάποια βελτίωση η να το εγκαταλείψω; ελπίζω
Να υπάρχει κάτι. Όσο για τις όψεις είναι κ περασμένη ώρα κ τα χω μπερδέψει τελείως...

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 02 Ιουν 2008 22:06 
Χωρίς σύνδεση
Αστεράκι
Αστεράκι
Άβαταρ μέλους

Επίσης με απασχολεί πολύ ότι ο 7ος οίκος μου που μας δίνει πληροφορίες για το γάμο. Ξέρω ότι μπορούμε να εξάγουμε πληροφορίες κ από άλλα στοιχεία του χάρτη. Ποια είναι αυτα κ τι μας δείχνουν στην περίπτωση μου; κάποιο μέλος μου είπε ότι ήλιος στο 10ο οικο δείχνει γάμο σε μεγάλη ηλικία. Να υποθέσω μετά τα 40; μήπως μας δείχνει επίσης ότι πρώτα θα τακτοποιηθεί η επαγγελματική ζωή για ν ακολουθήσει ο γάμος; είμαι απελπισμένη στο ζήτημα του γάμου θα εκτιμούσα βαθύτατα όποια συμβουλή. Μήπως κάνω κάτι λάθος;

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 13 Ιουν 2008 23:55 
Σε σύνδεση
Site Admin
Site Admin
Άβαταρ μέλους

Natalia Dimale έγραψε:
Δηλαδή εμένα το μονο που με σώζει είναι που εχω σελήνη κ δία στον 11ο; επικοινωνιακός τύπος είμαι δεν MΠOPΩ να πω, απλά δε μ αρέσουν τα περί ανέμων κ υδάτων. Διπλωματικός τύπος δεν είμαι κ απ ότι βλέπω ο 7ος είναι κενός κ με πλούτωνα κ βόρειο δεσμό στο ζυγό MΠOPΩ να περιμένω κάποια βελτίωση η να το εγκαταλείψω; ελπίζω
Να υπάρχει κάτι. Όσο για τις όψεις είναι κ περασμένη ώρα κ τα χω μπερδέψει τελείως...

Αγαπητή Natalia Dimale

Σιγά - σιγά θα μπεις στο νόημα! Η Σελήνη και ο Δίας στον Ενδέκατο Οίκο σου σε κάνουν και μία ισχυρή Υδροχόο! Και ο Υδροχόος είναι εξίσου κοινωνικός με το Ζυγό!

Natalia Dimale έγραψε:
Επίσης με απασχολεί πολύ ότι ο 7ος οίκος μου που μας δίνει πληροφορίες για το γάμο. Ξέρω ότι μπορούμε να εξάγουμε πληροφορίες κ από άλλα στοιχεία του χάρτη. Ποια είναι αυτα κ τι μας δείχνουν στην περίπτωση μου; κάποιο μέλος μου είπε ότι ήλιος στο 10ο οικο δείχνει γάμο σε μεγάλη ηλικία. Να υποθέσω μετά τα 40; μήπως μας δείχνει επίσης ότι πρώτα θα τακτοποιηθεί η επαγγελματική ζωή για ν ακολουθήσει ο γάμος; είμαι απελπισμένη στο ζήτημα του γάμου θα εκτιμούσα βαθύτατα όποια συμβουλή. Μήπως κάνω κάτι λάθος;

Η Αφροδίτη στον Αιγόκερω και η ακμή του Έβδομου Οίκου στον Αιγόκερω (τα στοιχεία αυτά τα έχεις και τα δύο!) ευνοούν το γάμο σε μεγαλύτερη ηλικία, με ένα άτομο κοινωνικά ή επαγγελματικά καταξιωμένο.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 14 Ιουν 2008 16:40 
Χωρίς σύνδεση
Αστεράκι
Αστεράκι
Άβαταρ μέλους

1000 EYXAPIΣTΩ! Αλλά δεν κατάλαβα πως είναι η αφροδίτη μου στον αιγόκερω εγώ νόμιζα πως είναι στον κριό. Μήπως ο 7ος θεωρείται οίκος της αφροδίτης η επειδή βρίσκεται στο 10ο οικο που θεωρητικά ανήκει στον αιγόκερω; ΣOPPY αλλά πάλι μπερδεύτηκα μάλλον...

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 14 Ιουν 2008 18:14 
Σε σύνδεση
Site Admin
Site Admin
Άβαταρ μέλους

Natalia Dimale έγραψε:
1000 EYXAPIΣTΩ! Αλλά δεν κατάλαβα πως είναι η αφροδίτη μου στον αιγόκερω εγώ νόμιζα πως είναι στον κριό. Μήπως ο 7ος θεωρείται οίκος της αφροδίτης η επειδή βρίσκεται στο 10ο οικο που θεωρητικά ανήκει στον αιγόκερω; ΣOPPY αλλά πάλι μπερδεύτηκα μάλλον...

Αγαπητή Natalia Dimale

Η Αφροδίτη σου είναι 50% Αιγόκερως, αφού βρίσκεται στο Δέκατο Οίκο σου!

Απλά, είχα την εντύπωση ότι το είχαμε συζητήσει σε ένα άλλο θέμα και γι' αυτό ανέφερα κατ' ευθείαν τον Αιγόκερω!!!! :D :D :D

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: Re: ΕΛΛΕΙΨΗ ΚΑΠΟΙΟΥ ΣΤΟΙΧΕΙΟΥ ΣΤΟ ΓΕΝΕΘΛΙΟ ΧΑΡΤΗ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 16 Απρ 2010 01:22 
Χωρίς σύνδεση
Αστεροειδής
Αστεροειδής

γεια σας ειμαι καινουριο μελος και θα ηθελα κ γω τη βοηθεια σας εχω γεννηθει στη θεσνικη στις 11 ιουνιου 1989 και απο το γενεθλιο χαρτη μου διαπιστωσα οτι δεν εχω κανενα πλανητη στον 5ο και 8ο οικο γνωριζω οτι οι οικοι αυτοι αφορουν τα παιδια και ανησυχω λογω του οτι δε βρισκεται κανενας πλανητης σ αυτους τους οικους τι μπορει να σημαινει αυτο;;αν γνωριζει καποιος ας μου απαντησει ευχαριστω πολυ

Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 19 Δημοσιεύσεις ] 

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: